#

Turgutlu Belediyesi Yaralı Halde Terk Edilen Can Dostlara Sahip Çıktı

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çevre ilçelerden Turgutlu sınırlarına bırakılan yaralı haldeki sahipsiz canlılar, Geçici Hayvan Bakım Evinde tedavi altına alındı.

Çevre ilçelerden Turgutlu sınırlarına terk edilen sahipsiz can dostlara Turgutlu Belediyesi sahip çıktı. Kurudere Mahallesi İğneci Mevkisinde terk edilmiş halde bulunan can dostların yeni kısırlaştırma ameliyatı oldukları, dikişlerinin alınmadığı ve yaralarının henüz iyileşmediği tespit edildi. Ekipler tarafından toplanan sevimli dostlar, bakım ve tedavileri yapılmak üzere Geçici Hayvan Bakım Evine getirildi.

Başkan Akın’dan çağrı: Belediyemiz ile iletişime geçin

Sahipsiz can dostların yaralı halde bırakılmasına tepki gösteren Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, vatandaşlara da çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Hayatı paylaştığımız can dostlarımızın kısırlaştırma ameliyatının ardından iyileşmesine bile müsaade edilmeden çevre ilçelerden Turgutlu'muzun muhtelif yerlerine bırakıldığını üzüntüyle karşıladım. Sahipsiz canlarımızın hayatta kalmalarını bile umursamayan bu kişileri hiçbir şekilde tasvip etmiyorum. Hemşehrilerimizden bu durumun tekrar yaşanmasını önlemek için gerekli duyarlılığı göstermelerini rica ediyorum. Bu kişileri gördüğünüzde belediyemiz ile iletişime geçebilirsiniz.”