#

Turgutlu Belediyesi Yardım Kampanyasını Yeniden Başlattı

Turgutlu Belediyesi tarafından Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde de yıkıma yol açan depremler sonrasında ara verilen yardım kampanyası 9 Şubat Perşembe günü (bugün) itibariyle yeniden başladı. Elektronik, giyim ve gıda ürünlerinin toplanacağı yardım kampanyası, Orta Park Saat Kulesi önünden 09:00-17:00 saatleri arasında teslim alınacak.

Turgutlu Belediyesi tarafından deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yeniden başlayan yardım kampanyasında güncel ihtiyaç listesinde yer alan ve yeni olan kadın, erkek ve çocuk için iç çamaşırı, termal içlik, konserve gıda ürünleri, su, çay, zeytin, peynir, bebek maması, kettle (su ısıtıcısı), powerbank, elektrikli ısıtıcı ve cep ısıtıcısından oluşan yardım malzemeleri, Orta Park Saat Kulesi önünde kurulan toplama alanından 09:00-17:00 saatleri arasında teslim alınacak. Yardım kampanyasında hijyen ve sağlıklı kullanım açısından ikinci el ürünle birlikte liste dışındaki malzemeler kabul edilmeyecek.

“Başkan Çetin Akın’dan önemli rica: Belirlenmiş olan güncel ihtiyaç listesine uyalım”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Maalesef pazartesi günü yaşadığımız acı olay sonrasında çok ciddi bir dayanışma örneği göstererek Turgutlu halkının yardımlarını, bugüne kadar Turgutlu’da toplanan en yüksek yardım miktarını çarşamba günü itibariyle 27 TIR olarak deprem bölgesine ulaştırdık. Sonrasında yardım toplamaya bir gün ara vermiştik; ancak deprem bölgesinde kurduğumuz iletişimler neticesinde ihtiyaçları tespit ettik. Bu ihtiyaçların toplanması noktasında da Turgutlu Belediyesinin karşısındaki Saat Kulesi’nin önünde tekrar bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Tüm hemşehrilerimden ricam var; ikinci el kıyafet istemiyoruz. Yardım yapılacak olan maddelerle ilgili de üç ana başlık altında topladık. Öncelikle elektronik malzemelerde sonrasında gıda ve giyim başlığı altında topladığımız ihtiyaç malzemelerinde yayınladığımız ihtiyaç maddeleri konusunda Turgutlu halkından tekrar bir destek istiyoruz. Bu konuda duyarlı davranılmasını, ihtiyaç olan malzemelerin toplanmasıyla ilgili katkı sunulmasını özellikle belirtmek istiyoruz. Hemşehrilerimizden ricam; sosyal medya paylaşımlarımıza dikkat ederek tespit ettiğimiz gerçek ihtiyaçları teslim ederek bizlere destek olmaları yönünde olacaktır. Yaraları tekrar birlikte saralım” dedi.