Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları Başlıyor

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılacak Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları 19 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Kurslara kayıtların başlangıç tarihi ise 1 Haziran Perşembe günü olacak.

“Sporla büyüyen gençlik” projesi kapsamında çocukları ve gençleri sporun farklı branşlarında buluşturan Turgutlu Belediyesi, Yaz Spor Okullarını açmaya hazırlanıyor. Öğrenciler, Yaz Spor Okulları kapsamındaki yüzme, basketbol ve voleybol kurslarında alanlarında uzman antrenörler tarafından eğitim alarak yaz dönemini sporla iç içe geçirecek.

Çocuklar ve gençler kültür kurslarıyla sanatın farklı yönleriyle buluşacak

Turgutlu Belediyesi, açacağı kültür kurslarıyla çocukları ve gençleri yalnızca sporla değil, kültür ve sanatın farklı alanlarında da geliştirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda müzik, resim, el sanatları, drama ve halk oyunları kursları ücretsiz olarak verilecek.

İlk kayıt tarihi 1 Haziran Perşembe

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları 19 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Söz konusu kurslara kayıtlar ise 1 Haziran Perşembe gününden itibaren 09.00-12.30 / 13.30-17.00 saatleri arasında Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası zemin katında yapılacak. Kurslar hakkında detaylı bilgiye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 0236 313 21 22 numaralı telefonundan ulaşılabilir.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Her sene olduğu gibi bu yıl da kış döneminde devam eden spor ve kültür kurslarımıza yaz boyunca devam edeceğiz. Turgutlu Belediyesi olarak kentimizde yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini fiziksel, sosyal ve düşünsel anlamda geliştirebilmelerine fırsat yaratmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda farklı branşlarda açmış olduğumuz kurslar sayesinde geleceğin yıldız sporcularını ve yıldız sanatçılarını da yetiştirmiş oluyoruz. Ailelerimizi kurslarımıza kayıt yaptırmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.