Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Kültür Kurslarında Yaz Sezonuna Eğlenceli Veda

Turgutlu Belediyesi tarafından çocukların ve gençlerin yaz aylarını değerlendirmeleri ve daha eğlenceli vakit geçirmeleri için düzenlenen “Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları”nda yaz sezonuna veda edildi.

Çocukların ve gençlerin spora teşviki noktasında önemli projeleri hayata geçiren Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Kültür Kurslarında yaz dönemini kapattı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çocuklara ve gençlere yönelik sporun ve kültürün farklı branşlarında açılan yaz ve kültür kurslarının kapanış programı Irlamaz Sosyal Tesislerinde düzenlenen havuz etkinliğiyle son buldu. Atatürk Kültür Merkezinde; müzik, resim, el sanatları, drama Yaz Spor Okullarında ise basketbol ve voleybol kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler yüzmenin keyfini doyasıya yaşadı. Turgutlu Belediyesi çocukların kış dönemini faydalı bir şekilde geçirebilmeleri adına kış kursları da düzenleyecek.

İlk Havuzum İlk Heyecanım” projesinde son ders

Turgutlu Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi'nde eğitim gören çocuklar için hayata geçirilen “İlk Havuzum İlk Heyecanım” projesinin son dersi yapıldı. Minikler öğrendikleri yüzme eğitimini sayesinde gönüllerince bir gün geçirdiler.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Yaz Spor Okulları ve Kültür Kurslarımızın kapanışını gerçekleştirdik. Kapanışımızı yazın en eğlenceli branşı olan yüzme ile yaptık. Evlatlarımız yaza eğlenerek veda etmiş oldu. Kurslarımız kış döneminde de devam edecek. Turgutlu’muzda çocuklarımıza ve gençlerimize spor yapma alışkanlığı kazandırmaya ve sporu sevdirmeye devam edeceğiz. Kurslarımızda eğitim veren eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ederim” dedi.