Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Kültür Kurslarıyla Yaza ‘Merhaba’ Dedi

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları başladı.

Çocukların ve gençlerin yaz tatillerini fiziksel, sosyal ve kültürel açıdan verimli bir şekilde geçirmeleri amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları başladı. Spor okulu kapsamında açılan yüzme, basketbol ve kız voleybol kurslarıyla çocuklar sportif becerilerini geliştirme imkanına sahip olurken kültür kursları bünyesinde açılan el sanatları, resim, müzik, drama kurslarıyla çocuklar gençler kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan yaz dönemini donanımlı bir şekilde geçirebilme fırsatına sahip oluyorlar.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve 3 Temmuz Pazartesi günü başlayan yüzme, basketbol ve kız voleybol kurslarına kayıtlar devam ediyor. Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası zemin katında 08.30-12.30 – 13.30-17.00 saatleri arasında yapılan kayıtlar ve kurslar hakkında 0236 313 21 22 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilir.

Kültür kurslarına yoğun ilgi

Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirilen el sanatları, resim, müzik ve drama branşından oluşan kültür kurslarına ise yoğun katılım yaşandı. Toplam 443 kursiyerin eğitim gördüğü kültür kurslarına kayıtlar sona erdi.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Çocuklarımızın, gençlerimizin yaz tatilleri en iyi ve faydalı şekilde geçirmelerini sağlamak adına düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları ve Kültür Kursları başladı. Açmış olduğumuz kurslarla öğrenciler yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirebilecekler hem de pek çok açıdan kendilerini geliştirebilecekler. Yaz Spor Okullarımıza kayıtlar devam ederken kültür kurslarımızda kontenjanların tamamlanması dolayısıyla kayıtlar sona erdi. Kurslarımıza ilgi ve katılım gösteren kursiyerlerimize ayrıca teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.