- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere zeytinyağı üretmek için zeytin hasadı yapan Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ve Avşar Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipleri ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezinde ihtiyaç sahibi aileler için hazırlanan yemeklerde kullanılmak üzere zeytinyağı üretmek için Turgutlu genelindeki park ve yeşil alanlarda bulunan zeytin ağaçlarından zeytin toplama çalışmaları Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Evren Erbaş Ser ve daire müdürleri ile birlikte zeytin hasadı yapan ekipleri ziyaret etti. Ekiplerle bir araya gelen Başkan Çetin Akın işlerinde kolaylıklar diledi.
Zeytin hasadı yapan ekipleri ziyaretinin ardından Avşar Mahallesine giden Başkan Akın yapımı devam eden çocuk oyun alanındaki çalışmaları inceledi. Başkan Akın ayrıca Avşar Mahallesine yeni kazandırılan yeşil alanda yapılacak yürüyüş yolu ve oyun alanları ile ilgili bilgi aldı. Başkan Akın ziyareti sırasında Avşar Mahallesi Muhtarı Yunus Gürbüz ile de bir araya gelerek mahallede gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
İki farklı noktaya yaptığı ziyaretleri ve ekipler tarafından yürütülen zeytin hasadı hakkında konuşan Başkan Çetin Akın, “Belediyemiz Aşevinde günlük 750 kişiye sıcak ekmek ve aş dağıtıyoruz. Bugün de belediyemize ait yeşil alanlarındaki zeytin ağaçlarından topladığımız zeytinleri zeytinyağı yaparak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Geçen yıl toplamda 1.5 ton zeytinyağı elde etmiştik. Bu yılki hedefimiz yaklaşık 2 ton. Avşar Mahallemize ise yeni bir çocuk oyun grubu kuruyoruz. Bununla birlikte yine Avşar Mahallemize kazandıracağımız yeşil alanımız içerisinde yapacağımız yürüyüş yolu ve yeni oyun alanlarının süreci hakkında bilgi aldık ve Avşar Mahalle Muhtarımız Yunus Gürbüz ile bir araya gelerek mahallemizde yapacağımız çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Ekiplerimize işlerinde kolaylıklar dilerim” dedi.