#

Turgutlu Belediyesinden 1000 Haneye Yakacak Yardımı

Turgutlu Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç elini uzatmaya devam ediyor. Turgutlu’nun farklı noktalarında yapılan budama sonucu elde edilen odunlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış aylarında ısınmalarına olanak sağlıyor.

Turgutlu Belediyesi kış aylarında yakacak bulamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların bu sorununa çözüm getiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde yapılan budama çalışmaları sonucu elde edilen odunlar, belediye şantiyesinde yakacak haline getiriliyor. Toplanan odunlar ihtiyaç sahiplerine ekipler tarafından dağıtılıyor. Söz konusu bu çalışmayla son üç aylık dönemde 1000 hanenin yakacak ihtiyacı karşılanmış oldu.

Hiçbir vatandaşın soğukla mücadele etmemesi için söz konusu bu yardımların yapıldığını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini gerçekleştirme noktasında hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin budama çalışmaları sonucu elde etikleri odunları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın açlık ve soğukla mücadele etmemeleri için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.