- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Arazi Yolları Mesaisi
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelerde arazi yolları üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kent genelindeki tamirat çalışmaları da program dahilinde gerçekleştiriliyor.
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri İzzettin, Yayla, Dağyeniköy ve Osmancık Mahallelerinin ardından Dalbahçe ve Derbent Mahallelerindeki arazi yollarında düzeltme çalışmalarını yürütüyor. Fen İşleri Müdürlüğüne ait araçlarla yapılan çalışmalarda çiftçilerin ve üreticilerin arazilerine güvenli ve kesintisiz şekilde ulaşımları sağlanıyor. Turgutlu Belediyesi Asfalt Şantiyesinin kurulmasının ardından asfalt hazırlık çalışmaları aralıksız devam ederken Ramazan Bayramının hemen ardından arazi yollarında asfaltlama çalışmalarının yapılması da ayrıca planlanıyor.
Arazi yollarındaki çalışmalarla birlikte merkez ve kırsal mahallelerde de çalışmalarını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri dört mahallenin parke tamiratlarını gerçekleştirdi. Bu kapsamda Dağören, Yunusdere Mahalleleri ile Mustafa Kemal Mahallesinde Gürbüz Sokak ve Yedi Eylül Mahallesi Oğuz Sokakta parke tamiratları, bakım ve onarımlarına ekipler gün boyu devam etti.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Çiftçilerimizi, üreticilerimizi, mahalle sakinlerimizi memnun edecek çalışmalarımızı aksatmadan hayata geçiriyoruz. Üreticilerimizin en önemli sorunlarından biri olan arazi yollarında da asfaltlama çalışmalarımıza önümüzdeki ay itibariyle başlayacağız. Merkez ve kırsal mahallelerimizde ekiplerimiz tarafından tespit edilen noktalarda parke ve bordür taşı tamiratlarına rutin olarak devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.