- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Asfalt Atağı (GÖRÜNTÜLÜ)
Turgutlu Belediyesi yıllardır kangren haline gelen sorunları kendi imkanlarıyla çözüyor. Asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam ettiği ova yolları ve şehir merkezinde toplam 74 bin 834 m2 yol asfaltlandı. Yol yenileme çalışmalarının sürdürüldüğü Erbiller Sanayi Sitesinde ise adım adım sona geliniyor. Turgutlu Belediyesi ayrıca kurduğu ekiple, kendi imkanlarıyla Turgutlu genelinde parke taşı döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyesi,Asfalt Şantiyesinin kurulmasının ardından asfaltlama çalışmalarına başladı. Ova yollarında ilk yıl için 60 km’lik bölümde asfaltlama çalışmalarının dörtte biri tamamlandı. Ova yolları üzerinde çalışmaların tamamlandığı Sabancı Karakolu Mevkisinde 18 bin 690 m2, Bostanlı Karakolu Mevkisinde 22 bin 275 m2, Hışırlık Mevkisinde 10 bin 750 m2 asfaltlama çalışması yapıldı. Şehir merkezinde ise Selvilitepe Mahallesi Armağan Sokak, Çağdaş Sokak ve Orkide Sokakta toplam 3 bin 800 m2, İstasyonaltı Mahallesi Küme Evler Bölgesinde ise 11 bin 148 m2’lik alan asfaltlandı. Böylece ova yolları ve şehir içinde toplam 74 bin 834 m2’lik yolun asfaltlanması tamamlanmış oldu.
Erbiller Sanayi Sitesinde Yol Sorunu Çözüldü
Otuz yılı aşkın süredir sorunların yaşandığı Erbiller Sanayi Sitesindeki çalışmalarda ise sona geliniyor. Erbiller Sanayi Sitesindeki yol yenileme çalışmaları kapsamında 8 bin 172 m2 asfaltlama çalışması yapıldı. 12 bin 500 m2 ise parke taşı döşemesi gerçekleştirildi. Bozkurt Mahallesindeki yol çalışmaları kapsamında da Serçe Sokak, Gençlik Sokak ve Kanarya Sokağa toplamda 1200 m2 parke taşı döşendi.
Turgutlu Belediyesi Parke Taşlarını Kendi İmkanlarıyla Döşüyor
Turgutlu Belediyesi asfaltlama çalışmalarının yanı sıra parke taşı döşeme çalışmalarını da kendi imkanlarıyla yapıyor. Parke taşı döşemesi için ihale sisteminin kaldırılmasının ardından Turgutlu Belediyesi kendi ekibini kurdu. Yeni sistemin hayata geçtiği süreçten bu yana ise Turgutlu genelinde toplam6456 m2 parke taşı döşendi.