#

Turgutlu Belediyesinden Bir Kiraz Alım Yeri Daha

Turgutlu Belediyesi Yunusdere Mahallesinde kiraz alım yerinin yapımını tamamladı. Kabaçınar Mahallesinde yapımı devam eden köy kahvehanesinde ise çalışmaların sonuna gelindi.

Turgutlu Belediyesi, kırsal mahallelere kazandırdığı kiraz alım yerlerine bir yenisini daha ekledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Yunusdere Mahallesinde kiraz alım yerinin yapımı tamamlandı. Yunusdere Mahallesine kazandırılan yeni kiraz alım yeriyle mahalle sakinleri hem ürünlerinin satışını yapabilecekleri hem de çok amaçlı olarak kullanabilecekleri yeni bir alana sahip oldu. Kabaçınar Mahallesinde ise yapımına kısa süre önce başlanan köy kahvehanesinde sona yaklaşıldı. Çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulması planlanıyor.

Yunusdere Mahalle Muhtarından Başkan Çetin Akın’a teşekkür

Yunusdere mahalle sakinlerinin uzun yıllardır çok amaçlı olarak kullanabilecekleri bir alana ihtiyaç duyduğunu belirten Yunusdere Mahalle Muhtarı Necati Yaşar, “Mahallemizin 5-10 senedir kiraz alım yerine ihtiyacı vardı. Çetin Başkanımıza verdiği sözü tutarak mahallemize bu alanı kazandırdığı için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Kırsal mahallelerimize bir bir kazandırdığımız kiraz alım yerini son olarak Başkanımız Çetin Akın’ın talimatlarıyla Yunusdere Mahalle halkımızın kullanımına sunduk. Kabaçınar Mahallemizde ise köy kahvesinin yapımını hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Kabaçınar’lı hemşehrilerimiz çok kısa bir süre içerisinde yeni, temiz ve modern bir köy kahvehanesine kavuşmuş olacaklar. Kırsal mahallelerimizin her türlü ihtiyacına çözüm üretmek noktasında gerekli çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.