- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Çöp Konteynerlerinde Yaz Temizliği
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile kent genelinde bulunan çöp konteynerlerinin dezenfekte çalışmalarına başlandı.
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sıcak havaların başlamasıyla birlikte çevre ve görüntü kirliliği ile kötü koku, larva ve sinek oluşumunun önüne geçebilmek adına çalışmalara hız verildi. Çalışmalar kapsamında su arıtmalı ve geri dönüşüm sistemli çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracıyla çöp konteynerlerinin hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği sağlanıyor. Ekipler tarafından Yeni Mahalle Son Sokak, Subaşı Mahallesi Doğu ve Çavdar Sokakları ile Kervan Yolu ve Çamlıca Yolu üzerinde yer alan çöp konteynerlerinin dezenfekte çalışmaları gerçekleştirildi.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Temizlik İşleri Müdürü Evren Erbaş, “Yaz mevsimine sayılı günler kala halk ve çevre sağlığının korunması adına kentimiz genelindeki çöp konteynerlerinin temizlik ve dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz. Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracımız ile çöp konteynerlerimiz en hızlı, etkili ve çevreye duyarlı bir şekilde dezenfekte ediliyor. Söz konusu çalışmalar sonucunda kötü koku, larva ve sinek oluşumunun büyük oranda önüne geçiliyor aynı zamanda çevre ve görüntü kirliliği de engellenmiş oluyor. Daha sağlıklı, temiz bir çevre ve kentte yaşayabilmemiz adına çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.