Turgutlu Belediyesinden Hatırlatma: Son Gün 31 Mayıs

Turgutlu Belediyesi sorumluluğunda olan emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisinin 2023 yılı 1.taksit ödemeleri 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Ödemeler Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası, Selvilitepe Hizmet Noktası veznelerinden veya Turgutlu Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Konut, arsa, iş yeri sahiplerinin mayıs ve kasım aylarında ödemekle yükümlü oldukları emlak, çevre temizlik, ilan reklam vergisi ödemeleri 31 Mayıs Çarşamba günü saat 17:15’e kadar devam edecek. Mükellefler söz konusu vergi ödemelerini, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası ile Selvilitepe Mahallesindeki Hizmet Noktasında yer alan veznelerden veya https://ebelediye.turgutlu.bel.tr/ebelediye/adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Yapılandırma başvuruları 31 Mayıs’ta sona erecek

“7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” kapsamında Turgutlu Belediyesinde vadesi 31 Aralık 2022 tarihi ve öncesi borcu bulunan mükelleflere borçlarını yapılandırma fırsatı sunuluyor. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 olan yapılandırma kapsamında borçların peşin ödemesi halinde, gecikme faizinde yüzde 90 oranında indirim sağlanmasının yanında ayrıca 48 aya kadar taksit imkanı sunuluyor. Yapılandırma başvuruları ve ödemeleri, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası ile yer alan veznelerden yapılabilecek.