#

Turgutlu Belediyesinden Kadrolu İşçilerin Maaşlarına Yüzde 40 Zam

Turgutlu Belediyesi ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Söz konusu protokole göre kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Turgutlu Belediyesi ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası 7 No’lu Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında ek protokol imzalandı. Ülke genelinde yaşanan enflasyon artışı ve ekonomik kriz nedeniyle yapılan ek protokole göre kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapıldı. Ek protokol, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Genel-İş 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç, Disk Genel-İş 7 No’lu Şube Sekreteri Uğur Nazlıoğlu, Disk Genel-İş 7 No’lu Şube Mali Sekreteri Tezcan Mehmetoğlu ile Sendika Temsilcisi Hüseyin Bozdağ arasında imzalandı.

İmza törenine Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Adnan Mut, Hukuk İşleri Müdürü Mustafa Süzük katıldı.

Enflasyon ve ekonomik krize rağmen mesai arkadaşlarımızın yaşam koşullarını korumaya devam edeceğiz”

Gerçek enflasyon rakamlarının zirve yaptığı dönemde çalışanlarının yaşam koşullarını korumaya devam edeceklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası ile belediyemizde çalışan kadrolu mesai arkadaşlarımızı kapsayan ek protokol sözleşmesini imzaladık. Ülkemizde yaşanan enflasyon ve ekonomik krize rağmen mesai arkadaşlarımızın yaşam koşullarını korumaya devam edeceğiz. Protokolün mesai arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Çetin Akın’a teşekkürü borç biliriz”

Genel-İş 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç ise “Turgutlu Belediyesi ile sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi her iki taraf için hayırlı olsun. Emeğin ve emekçinin yanında olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'a teşekkürü borç biliriz” ifadelerini kullandı.