Turgutlu Belediyesinden Kuvvetli Yağış Sonrası Yoğun Mesai

Turgutlu Belediyesi, hafta sonu kent genelinde etkili olan sağanak yağış sonrası kırsal mahallelerde başlattığı yol açma, düzenleme ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Turgutlu’da etkili olan kuvvetli sağanak yağışın ardından sel suları, toprak kayması ve çökme nedeniyle zarar gören kırsal mahallelerde yol açma, düzenleme ve bakım çalışması başlatarak herhangi bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçti. Kentte etkili olan kuvvetli yağış sonrası teyakkuz halinde olan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında Çatalköprü, Aşağıbozkır, Yukarıbozkır, Gökgedik, Kurudere Mahallelerinde iyileştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Ekiplerin gerçekleştirdiği yoğun çalışmayla birlikte yağış sonrası zarar gören kırsal mahalle yolları kullanılır hale getiriliyor.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, hafta sonu kentimizde etkili olan sağanak yağıştan zarar gören kırsal mahallelerimizde çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerimiz, bozulan, çökme yaşanan, zarar gören yollarda düzenleme, iyileştirme çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Yağıştan etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.