- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Okul Kütüphanelerine Destek
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibi tarafından geçtiğimiz günlerde sahnelenen “Hisseli Harikalar Kumpanyası” tiyatro oyununda bağışlanan kitaplar, kent genelinde belirlenen okullara ulaştırılmaya başlandı.
Kültür sanat faaliyetleriyle vatandaşların takdirini kazanan Turgutlu Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da fark yaratmayı sürdürüyor. Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibinin sahnelediği ve girişlerin bir kitap bir bilet şeklinde olduğu “Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyununun girişinde toplanan kitaplar, okul kütüphanelerindeki yerini almaya başladı. Sınıf düzeylerine göre gruplandırılan söz konusu kitaplar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Senem Aka Anadolu Lisesi, İhsan Erturgut Ortaokulu ile Samiye Nuri Sevil Ortaokulu kütüphanelerine armağan edildi.
“Öğrencilerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmış oluyoruz”
“Bir kitap bir bilet” sosyal sorumluluk çalışmasıyla okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacının karşılandığı aynı zamanda öğrencilerin kitaplara kolaylıkla erişebildiğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “AKM Lise Tiyatro Ekibimizin izleyiciyle buluşturduğu ve oldukça beğenilen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ tiyatro oyununda sosyal sorumluluk çalışması kapsamında toplanan kitapları öğrencilerimizle buluşturmaya başladık. Bu çalışmamızla hem okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacını karşılıyor hem de öğrencilerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmış oluyoruz. Bağışladıkları kitaplarla okul kütüphanelerinin zenginleştirme yolunda destek olan hemşehrilerimize ve kitapları okullara ulaştıran ekiplerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.