#

Turgutlu Belediyesinden Okul Kütüphanelerine Destek

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibi tarafından geçtiğimiz günlerde sahnelenen “Hisseli Harikalar Kumpanyası” tiyatro oyununda bağışlanan kitaplar, kent genelinde belirlenen okullara ulaştırılmaya başlandı.

Kültür sanat faaliyetleriyle vatandaşların takdirini kazanan Turgutlu Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da fark yaratmayı sürdürüyor. Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibinin sahnelediği ve girişlerin bir kitap bir bilet şeklinde olduğu “Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyununun girişinde toplanan kitaplar, okul kütüphanelerindeki yerini almaya başladı. Sınıf düzeylerine göre gruplandırılan söz konusu kitaplar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Senem Aka Anadolu Lisesi, İhsan Erturgut Ortaokulu ile Samiye Nuri Sevil Ortaokulu kütüphanelerine armağan edildi.

“Öğrencilerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmış oluyoruz”

“Bir kitap bir bilet” sosyal sorumluluk çalışmasıyla okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacının karşılandığı aynı zamanda öğrencilerin kitaplara kolaylıkla erişebildiğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “AKM Lise Tiyatro Ekibimizin izleyiciyle buluşturduğu ve oldukça beğenilen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ tiyatro oyununda sosyal sorumluluk çalışması kapsamında toplanan kitapları öğrencilerimizle buluşturmaya başladık. Bu çalışmamızla hem okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacını karşılıyor hem de öğrencilerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmış oluyoruz. Bağışladıkları kitaplarla okul kütüphanelerinin zenginleştirme yolunda destek olan hemşehrilerimize ve kitapları okullara ulaştıran ekiplerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.