#

Turgutlu Belediyesinden Sosyal Denge Tazminatlarına Yüzde 59’luk Artış

Turgutlu Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetimler Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) arasında sosyal denge tazminatlarına yönelik sözleşme imzalandı. Buna göre 2023 yılında memur ve sözleşmeli çalışanların sosyal denge tazminatları yüzde 59’luk artışla 1100 TL’den 1750 TL’ye yükseldi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ”Göreve geldiğimiz günden bu yana emeğini işine yansıtan tüm mesai arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar koruduk ve korumaya devam ediyoruz. Ekonomik darboğazın net bir şekilde hissedildiği bu dönemde doğru adımlarla hem projelerimize kaynak oluşturuyoruz hem de çalışanlarımızı ağır şartlar altında ezdirmemeye çalışıyoruz” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile TÜM BEL-SEN Manisa Şubesi İdari Sekreteri Elif Ceren Müftüoğlu ve İşyeri temsilcisi Erk Kayabaş arasında imzalanan söz konusu sözleşme sonrası memur ve sözleşmeli çalışanların maaşlarına ek olarak aldıkları sosyal denge tazminatları 2023 yılında yüzde 59’luk artışla net 1750 TL oldu.

“Mesai arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar korumaya devam edeceğiz”

”Göreve geldiğimiz günden bu yana emeğini işine yansıtan tüm mesai arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar koruduk ve korumaya devam ediyoruz” diyen Başkan Çetin Akın, ”Memur ve sözleşmeli çalışanlarımızı kapsayan sosyal denge tazminatlarına yüzde 59 artış yaparak 1750 TL’ye yükselttik. Ekonomik darboğazın net bir şekilde hissedildiği bu dönemde doğru adımlarla hem projelerimize kaynak oluşturuyoruz hem de çalışanlarımızı ağır şartlar altında ezdirmemeye çalışıyoruz. Turgutlu Belediyesi olarak cari borcu olmayan tek belediyeyiz. Esnafımıza hiç borcumuz yok, Türkiye’de kredisi en yüksek belediyelerden biriyiz. İmzaladığımız bu sözleşmenin ve almış olduğumuz kararların mesai arkadaşlarımız ve Turgutlu’muz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Emeğimize sahip çıkan Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ederiz”

TÜM BEL-SEN Manisa Şubesi İdari Sekreteri Elif Ceren Müftüoğlu ve İşyeri temsilcisi Erk Kayabaş, ”Ülkemizin ekonomik koşulları ve zorluklarına rağmen sosyal denge tazminatını sözünü yerine getirerek ödeyen ve emeğimize sahip çıkan Belediye Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın makamında gerçekleşen imza törenine Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş ve Mithat Erden katıldı.