#

Turgutlu Belediyesinden Toplu Açılış Şöleni

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu: “Belediye Başkanımız Çetin Akın’ı yürekten kutluyorum”

Turgutlu Belediyesi Toplu Açılış Töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız Çetin Akın’ın Turgutlu’ya daha çok hizmet vereceğinden yüzde yüz eminim. Bütün Turgutlulular’ın huzurunda Belediye Başkanımız Çetin Akın’ı yürekten kutluyorum” dedi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Millet İttifakı olarak meclis üyemizin olmadığı Turgutlu’da 30 yıl sonra seçimi kazandık. Birleşe birleşe kazanacağız, birleşe birleşe yöneteceğiz dedik ve sözümüzde duruyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir dizi ziyaretleri kapsamında Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Turgutlu Belediyesinin beş büyük projesi olan Turgutlu Eğitim Destek Kurs Merkezi (TURBEM), Atatürk Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezi, Asfalt Şantiyesi, El Emeği Halk Pazarı, Atatürk Mahallesi Kültür ve Taziye Evi’nin toplu açılış törenine katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş Ser, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek ve oda başkanları da katılım gösterdi.

Başkan Çetin Akın ve Eşi Sabriye Akın’dan kadına şiddete hayır mesajı

Sahneye Eşi Sabriye Akın ile birlikte “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” yazılı dövizler ile çıkan Başkan Çetin Akın, son günlerde artan kadına yönelik şiddet ve cinayetlere dikkat çekmek için dövizle çıktığını ifade ederek, “Kadına yönelik şiddetle ile ilgili çok acı haberler alıyoruz. İnşallah bütün hemşehrilerimiz, bu acılardan bir ders çıkararak bundan sonraki süreçte kadınlarımıza gerekli değerli verirler, onların kıymetini bilirler. Çünkü kadınların olmadığı her yerde sıkıntı var. Bunun için biz kadınlarımıza yönelik şiddete hayır diyoruz. Lütfen sizde bu duyarlılığı göstererek çevrenizdeki insanlara gerekli mesajları verin” diye konuştu.

Meclis üyemizin olmadığı Turgutlu’da 30 yıl sonra seçimi kazandık”

Mahalli ve İdari Seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son mitingini Turgutlu’da gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan Çetin Akın, “29 Mart 2019’da Turgutlu’da son mitinginizi yapmıştınız. O mitingde benden bir takım sözler istediniz. Biz, seçim kazanacağımız vaadinde bulunup bu sözümüzü tuttuk. Millet İttifakı ortaklığı ile 30 yıl sonra meclis üyemizin olmadığı Turgutlu’da seçimi kazandık. İnşallah da bir daha bırakmayacağız. Bütün mitinglerimizde ‘birleşe birleşe kazanacağız, birleşe birleşe yöneteceğiz’ dedik. O sözümüzde de duruyoruz. Bütün sivil toplum örgütleriyle, muhtarlarımızla, hemşehrilerimizle, kent konseyimizle iki yıllık süreci çok doğru yönettiğimizi düşünüyoruz. ‘Çalışan işçilerin ekmeği ile oynamayın’ demiştiniz. Ben ekmeğini alın terine akıtan hiçbir işçinin ekmeği ile oynamadım. Bundan sonra da ekmeğini alın teri ile evine götüren arkadaşımıza hiçbir şekilde zararımız olmayacak. ‘Şeffaf yönetin, hesap vererek yönetin’ demiştiniz. Bende Turgutlu’ya iki yıldan beri hesap vererek, şeffaf yönetim anlayışını ortaya koyarak, bütün hesabımızı kuruşuna kadar halkımızla paylaşarak size verdiğimiz sözün arkasında durduk. ‘Hak, hukuk, adalet’ diyerek yönettik. Bundan sonra da aynı şekilde yönetmeye devam edeceğiz. Bunları yaparken yalnız değilim, başkan yardımcılarımız başta olmak üzere güzel bir ekibimiz var. Genç, namuslu, çalışkan insanlarla gece gündüz demeden Turgutlumuza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi. Başkan Çetin Akın aynı zamanda Turgutlu’ya kazandırılan beş büyük proje başta olmak üzere iki yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği çalışma ve projeleri toplu açılış törenine gelen konuklara aktardı.

Başkan Çetin Akın’ı yürekten kutluyorum”

Toplu Açılış Töreninde konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız Çetin Akın, Turgutlu’ya daha da çok hizmet verecek, bundan yüzde yüz eminim. Eğer azim ve kararlılıkla yola çıkmışsanız, kendi cebinizi doldurmak yerine vatandaşın memnun olması için çalışıyorsanız ve ayrım yapmaksızın hizmeti bütün alana götürüyorsanız siz başarılı bir belediye başkanısınızdır. Dolayısıyla bütün Turgutlulular’ın huzurunda Belediye Başkanımız Çetin Akın’ı yürekten kutluyorum” dedi.

Turgutlu Belediyesi Toplu Açılış Töreni konuşmaların ardından kurdele kesilerek sona erdi.