#

Turgutlu Belediyesinden Vergi Ödeme Kolaylığı

Turgutlu Belediyesi İlan Reklam, Emlak ile Çevre ve Temizlik Vergilerinin 1. taksit ödemelerini internet üzerinden ödeme imkanı sundu. Söz konusu vergileri online olarak ödemek isteyen Turgutlulular, https://webportal.turgutlu.bel.tr/ adresi üzerinden vergi ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Turgutlu Belediyesi konut, arsa, arazi sahipleri ve iş yerlerinin ödemekle mükellef oldukları Emlak Vergisi, Çevre ve Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisinin 1. taksit ödemeleri için internet üzerinden ödeme kolaylığı sundu. Pandemi sebebiyle belediye hizmet binası içerisinde kalabalığın yaşanmaması ve halk sağlığının korunması adına hayata geçirilen hizmette vatandaşlar vergi borçlarını https://webportal.turgutlu.bel.tr/ adresi üzerinden ödeyebilirler. Bununla birlikte Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında yer alan vezneler ise 31 Mayıs Pazartesi gününe kadar hafta içi her gün 08:30 – 16:30 saatleri arasında hizmet verecek.

Vergi ödemelerinin online olarak yapılmasıyla ilgili açıklamada bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Pandemi döneminde vatandaşlarımız ve mesai arkadaşlarımız için herhangi bir tehlike yaşanmaması adına gerekli bütün önlemlerimizi alarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Turgutlu Belediyesi olarak teknolojinin sunduğu imkanları etkin bir şekilde kullanarak Emlak, Çevre ve Temizlik ile İlan Reklam Vergilerinin ödemelerini belediyemiz internet sitesi üzerinden ödeme kolaylığı sunduk. Bu sayede vatandaşlarımız belediyemiz hizmet binasına gelmelerine gerek kalmadan online olarak ödemelerini gerçekleştirebilirler” ifadelerini kullandı.