#

Turgutlu Belediyesinden Yabani Ot Temizliği

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler mahalle, cadde ve sokaklarda yabani otların temizlenmesi çalışmalarını gerçekleştiriyor. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser de ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte yol kenarları ve kaldırımlarda uzayan yabani otlar Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizleniyor. Çalışmalar doğrultusunda Albayrak Mahallesi Hatboyu Sokak ile Ergenekon Mahallesinin muhtelif sokaklarında görüntü kirliliği yaratan, sıcak havaların gelmesi sebebiyle yangın riski oluşturan yabani otların temizlenmesi çalışmalarına ekipler gün boyu devam etti. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser ise iki mahallede yürütülen çalışmaları incelediler. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser’in Hatboyu Sokaktaki incelemeleri sırasında Albayrak Mahalle Muhtarı Yalçın Sertel de başkan yardımcılarına eşlik etti.

Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Turgutlu’muzun çehresini güzelleştirmek; sağlıklı, temiz bir görünüme sahip olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yoğun yağışların yaşanmasının ardından sıcak havaların gelmesiyle birlikte hızla uzayan yabani otların temizlenmesi çalışmalarımızı yürütüyoruz. İki mahallemizde görüntü kirliliğine neden olan, hemşehrilerimizi rahatsız eden ve yangın riski bulunduran yol ve kaldırım kenarlarındaki otlar ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Kentimiz genelinde yabani otların temizlenmesine devam edeceğiz” dedi.