#

Turgutlu Belediyesinin En Büyük Yatırımı Sanayi Çarşısı’nın Temeli Atıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı olan Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreni gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın katılımıyla düzenlenen temel atma töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sanayi Çarşısı projemiz 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı. Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Turgutlu Belediyesi tarafından belediyenin en büyük yatırımı olarak tarihe geçecek Sanayi Çarşısı Projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninde adeta şölen havası yaşandı.

“Sanayi Çarşısı Projesi 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı”

Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninde konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sanayi Çarşısı projemiz 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı. Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Hemşehrilerimiz 30 yıl sonra yeniden hizmet dönemi ile buluştu”

Konuşmasında “31 Mart 2019’da Turgutlu’muzda yeni bir dönem başladı, hemşehrilerimiz 30 yıl sonra yeniden hizmet dönemi ile buluştu. Biz, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren betona değil, insana, bu kentin bugününe, geleceğine yatırım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” diyen Başkan Çetin Akın, yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler aktardı. Başkan Çetin Akın konuşmasında ayrıca önümüzdeki dönemde Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi, Urganlı Düğün Salonu, Cuma Pazarı, Selvilitepe Spor Salonu, Çepnidere ve Çepnibektaş Mahallelerine cemevi, halı saha, düğün salonu ve çok amaçlı salon, Selvilitepe Mahallesine cemevi ile kültür ve sanat merkezi, Derbent Mahallesinde sokak hayvanları için rehabilitasyon merkezi, sera ve hayvan pazarı projelerinin kazandırılacağını da söyledi.

“Turgutlu halkı arasında gönül bağı oluşturan Belediye Başkanımız Başkan Çetin Akın’a canıgönülden teşekkür ederim”

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen yaptığı konuşmada, “Yıllar sonra Turgutlu’muza sosyal demokrat belediyeciliği, halkçı belediyeciliği yeniden getiren, yapmış olduğu hizmetlerle ve çalışmalarla Turgutlu halkı arasında gönül bağı oluşturan Belediye Başkanımız Başkan Çetin Akın’a canıgönülden teşekkür ediyorum” sözleriyle Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcılarına, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerine ve personeline teşekkür etti. CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen konuşmasında ayrıca, “Her şey güzel olacak demiştik; İstanbul’da, Ankara’da, 11 büyükşehir belediyemizde, Akhisar’da, Alaşehir’de, Saruhanlı’da her şey çok güzel olduysa Turgutlu’da da her şey çok güzel oluyor ve çok güzel olmaya da devam edecek. Sanayi Çarşısı projesinin Turgutlu’muza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Çetin Akın’ın başarılarıyla gurur duyuyoruz”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise, “Çetin Akın, Başkanımın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Çetin Akın Millet İttifakı’nın başkanı olarak sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getiriyor. Halkçı belediyeciliği en iyi şekilde yapan, milletle el ele olan, halka dokunan, kimsesizlerin kimsesi olan, dürüst, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla belediyeyi yöneten Çetin Akın Başkanımıza ve tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Çetin Akın Başkanımız ve ekibi sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir başkan ve ekibi ne yapıyorsa onları yapıyorlar”

Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninde konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Turgutlu Belediye Başkanımız Çetin Akın ile Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninden önce yürütülmekte olan projelerini inceledik. Birkaç metre yükselmiş binalar bekliyordum ama daha 6 ayı dolmamış olan Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nin Turgutlu Belediyesinin öz kaynaklarıyla, borçlanmadan ve birilerine rant devşirmeden açılış aşamasına geldiğini gördüm. Bunun için Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerimize, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Turgutlu Belediyesinin çok değerli emekçilerine ve takımın kaptanı Başkanımız Çetin Akın’a yürekten teşekkür ederim. Çetin Akın Başkanımız ve ekibi, sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir başkan ve ekibi ne yapıyorsa onları yapıyorlar. Hem de belediye meclisinde çoğunluğumuzun olmamasına, büyükşehir belediyesine giden projelerin büyükşehir belediye meclisinde çoğu zaman geri çevrilmesi ya da tuhaf pazarlıklara alet ediliyor olmasına rağmen var güçleriyle çalışıyorlar. Turgutlu’nun 30 yılı bulan hizmet odaklı belediyecilik özleminin son bulduğu bu süreçte, hizmet dönemin yüzde 70’i tamamlandı. Kalan yüzde 30’luk dönemde belediyenin devam etmekte olan ve dönem sonuna kadar yapılması planlanan projeleriyle dokunmadığımız mahalle kalmayacak. Bütün zorluklara rağmen son derece iyi bir noktaya getirdiğimiz hizmetleri bir buçuk yılın sonunda çok büyük başarılarla taçlandıracağız” dedi.

Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreni konuşmaların ardından butona basılmasıyla sona erdi.

Temel atma törenine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın yanı sıra Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, siyasi partilerin temsilcileri, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, stk, dernek ve oda başkanları, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve personeli katıldı.