Turgutlu Belediyesinin Helva Geleneği Miraç Kandilinde de Devam Etti

Turgutlu Belediyesi tarafından her kandilde gerçekleştirilen helva ikramı Miraç Kandilinde de devam etti. Aynı zamanda deprem bölgesinden Turgutlu’ya gelen depremzedelere helva dağıtımı da yapıldı.

Turgutlu Belediyesinin geleneksel hale getirdiği helva ikramı Miraç Kandilinde de yapıldı. Aşevi ve Hayır Merkezi’nde hazırlanan helvalar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından camilerde, nöbetçi eczanelerde, polis ve itfaiye amirlikleri ile taksi duraklarında vatandaşlara ikram edildi.

Depremzedelere helva dağıtımı yapıldı

Turgutlu Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinden sonra deprem bölgesinden kente gelen depremzedeleri Miraç Kandilinde unutmadı. Merkez ve kırsal mahallelerde yaşayan afetzedelere helva ikramı belediye personeli tarafından yapıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Mübarek Miraç Kandili dolayısıyla büyük deprem felaketinin yaşandığı bölgelerden Turgutlu'muza gelen depremzedelerimiz ile camilerde, eczanelerde, polis ve itfaiye amirliklerinde, taksi duraklarında hemşehrilerimize helva ikramında bulunduk. Miraç Kandilinin başta Turgutlu'muz olmak üzere ülkemize ve dünyamıza barış, sağlık, kardeşlik ve huzur getirmesini dilerim. Rabbim hayırlarımızı ve dualarımızı kabul etsin” dedi.