Turgutlu Belediyesinin Türkiye’ye Örnek Olacağı Albayrak Mahallesi Çocuk Kültür Sanat Merkezinde Kayıtlar Başladı

Turgutlu Belediyesinin Albayrak Mahallesinde hayata geçirdiği ve sunduğu imkanlarla Türkiye’de bir ilke imza attığı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde ön kayıtlar başladı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın göreve gelmesiyle birlikte eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına önemli projeleri bir bir hayata geçiren Turgutlu Belediyesi, Albayrak Mahallesine kazandırdığı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde okul öncesi eğitim, üç öğün beslenme programı ve Montessori eğitimini de ücretsiz sunarak fark yarattı. İngilizce, jimnastik, drama, el sanatları, müzik vb. kursların yer alacağı merkezde 3-5 yaş aralığındaki çocuklar yarı veya tam zamanlı olarak eğitim görme imkanına sahip olacaklar. Söz konusu bu çalışmayla aynı zamanda Türkiye’de bir ilke de imza atıldı.

Ön kayıtlar başladı

Albayrak Mahallesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi için ön kayıtlar başladı. Ön kayıtlar, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası 7.katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde 09:00-12:30/13:30-17:00 saatleri arasında yapılıyor. Kayıtlar hakkında 0 236 313 21 22 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilir.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi olarak okul öncesinden başlayıp üniversiteye kadar eğitimin her kademesinde fırsat eşitliğini sağlıyoruz. Mustafa Kemal ve Albayrak Mahallelerimize kazandırdığımız Çocuk Kültür Sanat Merkezlerimiz ile bu amacımızı gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. 3-5 yaş arası evlatlarımızın kaliteli ve eşit eğitim alacağı Albayrak Mahallesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi'mizde okul öncesi ile Montessori eğitimlerini ve üç öğün beslenme programını ücretsiz sunacağız. Çocuk Kültür Sanat Merkezimizin Turgutlu’muza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.