#

Turgutlu Belediyesinin Türkiye’ye Örnek Olacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde Kayıtlar Başladı

Turgutlu Belediyesinin Mustafa Kemal Mahallesinde hayata geçirdiği Çocuk Kültür Sanat Merkezi hizmete açılıyor. İlk ders zilinin 13 Şubat Pazartesi günü çalacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde ön kayıtlar 10 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın göreve gelmesiyle birlikte eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına önemli projeleri bir bir hayata geçiren Turgutlu Belediyesi, hizmete açacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezi ile fark yaratacak. Okul öncesi eğitimle birlikte İngilizce, jimnastik, drama, el sanatları, müzik vb. kursların yer alacağı merkezde 3-5 yaş aralığındaki çocuklar yarı veya tam zamanlı olarak eğitim görme imkanına sahip olacaklar.

Türkiye’de bir ilke de imza atılacak

Turgutlu Belediyesinin kente kazandırdığı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde verilecek okul öncesi eğitim ücretsiz olacak. Söz konusu bu çalışmayla aynı zamanda Türkiye’de bir ilke de imza atılmış olacak.

Çocuklar kaliteli eğitim alırken bir yandan da kadın istihdamına katkı sağlanacak

Mustafa Kemal Mahallesinde yer alan Çocuk Kültür Sanat Merkezinin kayıt aşamasında sosyo ekonomik durumu kötü olan, geliri olmayan ve mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerin çocuklarına öncelik verilecek. Böylelikle çocuklar alanlarında uzman öğretmenlerden nitelikli eğitim alırken kadınlar da iş hayatına katılarak aile ekonomisine katkı sağlama imkanına sahip olabilecekler.

İlk ders zili 13 Şubat Pazartesi günü çalacak

Çocuk Kültür Sanat Merkezi için ön kayıtlar başladı. Kayıtlar, 10 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. Merkezde ders başı ise 13 Şubat Pazartesi günü yapılacak. Ön kayıtlar, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası 7.katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde 09:00-12:30/13:30-17:00 saatleri arasında yapılıyor. Kayıtlar hakkında 0 236 313 21 22 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilir.

Tüm Türkiye’ye örnek olacağız”

Çocuk Kültür Sanat Merkeziyle eğitimin her kademesinde fırsat eşitliğinin sağlandığını ve bu projeyle bir ilki de gerçekleştirdiklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi olarak okul öncesinden başlayıp üniversiteye kadar eğitimin her kademesinde fırsat eşitliğini sağlamak en büyük amacımızdı. Mustafa Kemal Mahallesine kazandırdığımız Çocuk Kültür Sanat Merkezimiz ile bu amacımızı gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu merkezimiz aracılığıyla aydınlık yarınlarımız, umudumuz olan çocuklarımızın kaliteli ve nitelikli eğitim alarak kendilerini her alanda en iyi şekilde yetiştirebilmelerine imkan sağlayacağız. Bununla birlikte ‘ilk’lerin belediyesi olma yolunda bir adım daha atarak okul öncesi eğitimi ücretsiz yaparak ve maddi durumu yeterli olmayan ailelerimizin çocuklarına öncelik tanıyarak tüm Türkiye’ye örnek olacağız. Çocuk Kültür Sanat Merkezimizin şimdiden Turgutlu’muza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.