Turgutlu Belediyesinin Türkiye’ye Örnek Olduğu Çocuk Kültür Sanat Merkezinde Yaz Dönemi Kayıtları Başlıyor

Turgutlu Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Mahallesinde hizmete açılan Çocuk Kültür Sanat Merkezinde yaz dönemi kayıtları başlıyor. Yaz dönemi ilk ders zilinin 19 Haziran Pazartesi günü çalacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde ön kayıtlar 5 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

‘İlklerin belediyesi’ olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Turgutlu Belediyesinin, okul öncesi eğitimi ücretsiz yaparak Türkiye’de bir ilke imza attığı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde yaz dönemi heyecanı yaşanıyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin oluşturulması, okul öncesi grupları ile çocukların ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlenmesi amacıyla Turgutlu Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve okul öncesi eğitimin ücretsiz olduğu Çocuk Kültür Sanat Merkezinde yaz dönemi kayıtları başlıyor.

Yaz dönemi ilk dersi 19 Haziran pazartesi günü

Okul öncesi eğitimle birlikte spor, müzik, resim, drama, el sanatları, jimnastik vb. kursların yer alacağı merkezde 3-5 yaş aralığındaki çocuklar yarı veya tam zamanlı olarak eğitim görebilecekler. Merkezde, temel eğitimler ile birlikte çocukların sosyal ve sanatsal etkinliklerle buluşmasını sağlayacak eğitsel oyunlar ve çeşitli aktiviteler yer alacak.

Ön kayıtların 5 Haziran Pazartesi başlayacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezinde yaz dönemi ilk ders zili 19 Haziran Pazartesi günü çalacak. Ön kayıtlar, Mustafa Kemal Mahallesinde bulunan Çocuk Kültür Sanat Merkezinde 09:00-12:30/13:30-17:00 saatleri arasında yapılacak. Kayıtlar hakkında Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne ait 0236 313 21 22 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilir. 

“Çocuklara verilen eğitimin en değerli yatırım olduğu inancıyla çalışıyoruz”

Çocuk Kültür Sanat Merkezi sayesinde çocuklarla birlikte gelişmenin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Göreve geldiğimiz günden itibaren okul öncesinden başlayıp üniversite eğitimine kadar fırsat eşitliğini yaratmak için durmadan çalışıyoruz. Mustafa Kemal Mahallemizde hayata geçirdiğimiz Çocuk Kültür Sanat Merkezimizde yaz dönemi dersleri başlıyor. Çocuklara verilen eğitimin en değerli yatırım olduğuna inanıyor ve çocuklarımızla birlikte gelişmenin heyecanını yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alarak kaliteli ve başarılı bir şekilde kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bununla birlikte Çocuk Kültür Sanat Merkezimizde dar gelirli ailelerimizin çocuklarına okul öncesi eğitimi ücretsiz vererek Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Ailelerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.