Turgutlu Belediyespor Hentbolda “Milli Sevinç” Yaşıyor

Turgutlu Belediyespor U15 Kadın Hentbol Takımından altı sporcu Türkiye Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak milli takım kampına davet edildi.

Turgutlu Belediyesi, sporda profesyonel adımlar atmaya, başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Ankara'da 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan U15 Kız Milli Takımı 2. Grup hazırlık kampı kadrosuna Turgutlu Belediyespor’dan altı sporcu dahil oldu. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Ankara’da yapılacak olan hazırlık kampına Kübra Nur Çınar, Pınar Sude Sarıbey, Ayşe Ceren Tekin, Hümeyra Kahraman, Gülizar Türk ve Eflin Çokgüreşçi davet edildi.

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Sporla iç içe bir gençlik yetiştiriyoruz. Altı sporcumuz hentbolda milli takımımızın hazırlık kampına katılacak. Sporcularımızın üstün başarısından büyük bir gurur duyduk. Belediyesporlu sporcularımızın her platformda Turgutlu’muzu en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancımız tamdır. Geleceğin yıldız sporcularını ve milli takıma oyuncular yetiştirmeye devam edeceğiz. Sporcularımız ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, milli takımımızın hazırlık kampında başarılar diliyorum” dedi.