#

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Bir Üst Ligde

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonunun davetlisi olarak bir üst lige çıktı. Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, 2021 – 2022 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadelesine devam edecek.

Geçtiğimiz sezon Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligini averaj farkıyla üçüncü olarak tamamlayan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında bir üst lige çıkmanın heyecanı yaşanıyor. Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde (TKBL) bir takımın çekilmesi sonucu Türkiye Basketbol Federasyonun davetlisi olarak 2021 – 2022 sezonunda bir üst ligde mücadele edecek.

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının TKBL’deki rakipleri ise Fenerbahçe Gelişim, Emlak Konut, Karşıyaka Çarşı Koleji, Botaş Gelişim, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Antalya Güneşi, Rize Belediyesi, Samsun Basketbol İhtisas, Tarsus Belediyesi, Uludağ Basket NBSD, Bodrum Karya, Urla Belediyesi, Çeşme Basketbol, Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, HDI Sigorta Yalova VIP olacak.

İlk maç Karşıyaka Çarşı Koleji ile

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, TKBL’deki ilk maçını Karşıyaka Çarşı Koleji ile oynayacak. 10 Ekim Pazar günü, Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu’nda gerçekleşecek karşılaşma saat 18:00’da başlayacak.

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının güçlü ve başarılı bir takım olduğunu, TKBL’de de tüm gayretiyle mücadele edeceğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Asbaşkanı Fırat Honaz “İnandık ve başardık! Kadın Basketbol Takımımızın, Basketbol Federasyonun davetlisi olarak bir üst lige çıkması güçlü, donanımlı, tecrübeli ve başarılı bir takım olduğumuzun en önemlisi göstergesi. TKBL’de zorlu rakiplerimiz olmasına rağmen sahada tüm gayretimizle rakiplerimizi bir bir yeneceğimize inanıyoruz. . Kadın Basketbol Takımımız başta olmak üzere ligde mücadele edecek tüm takımlara sakatlıkların yaşanmayacağı, başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Turgutlu Belediye Başkanı ve Belediyespor Başkanı Çetin Akın ise, “Turgutlu’muzu bir üst ligde temsil etmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz! Kadın Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol Federasyonunun davetlisi olarak bir üst lig olan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligine yükseldi. Kadın Basketbol Takımımızı kurduğumuz ilk günden itibaren bu başarıların elde edileceğini biliyorduk. Tıpkı geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da takımımızın sahada tüm gücünü ortaya koyarak galibiyet serileriyle dolu bir sezon geçireceğine inanıyoruz. Teknik ekibimizi ve takımımızı yürekten kutluyorum” dedi.