Turgutlu Halkı “Bir Oyuncak Bir Mutluluk” Kampanyasıyla Tek Yürek Oldu

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin (TKBL) 23. hafta karşılaşmalarında DİBA’yı konuk etti. Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma öncesinde “Bir Oyuncak Bir Mutluluk” kampanyası kapsamında depremzede çocuklara ulaştırılmak üzere sahada çok sayıda oyuncak toplandı.

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, TKBL’deki 23. maçını DİBA karşısında oynadı. Rakibini evinde konuk eden Turgutlu Belediyespor ekibi, maça üstünlükle başlayarak ilk yarıyı 39-26 önde kapattı. Üçüncü çeyrekte de üstünlüğünü koruyan ve skoru 55-46’ya ulaştıran Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, dördüncü çeyrekte rakibine karşı 67-73 mağlup olarak sahadan ayrıldı.

Çocuklar gülsün diye…

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilde yıkıma yol açan deprem felaketi sonrasında Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı anlamlı bir kampanyaya imza attı. “Bir Oyuncak Bir Mutluluk” isimli kampanyada maçı izlemeye gelen vatandaşlar tarafından getirilen oyuncaklar, maçın başlamasına 4 dakika 17 saniye kala sahaya atıldı. Saniyeler içerisinde çok sayıda oyuncak sahada toplandı. Söz konusu anlarda pek çok vatandaş gözyaşlarına hakim olamazken Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda duygusal dakikalar yaşandı.

Toplanan oyuncaklar ise deprem bölgesinden kente gelen depremzede çocuklara Turgutlu Belediyesi personeli tarafından ulaştırılacak.

Türkiye Tek Yürek”

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile DİBA Takımı oyuncuları sahada “Türkiye Tek Yürek” yazılı pankartı açtı. Aynı zamanda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Maç öncesinde ise kadın basketbol takımı oyuncuları ve teknik ekibi, deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşları ve milli basketbolcu Nilay Aydoğan’ı andı.

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile DİBA mücadelesini tribünden takip eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın Eşi Sabriye Akın, kızı Gülce Akın, oğlu Cemil Akın, Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, Eşi Nazan Honaz, Turgutlu Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Hale Bozdemir, Orhan Mert ile Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri “Bir Oyuncak Bir Mutluluk” kampanyasına yanlarında getirdikleri oyuncakları sahaya atarak destek oldu.

Her zamanki gibi büyük bir dayanışma örneği gösterdik”

“Bir Oyuncak Bir Mutluluk” kampanyasıyla Turgutlu halkının büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini ifade eden Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Binlerce yurttaşımızı kaybettiğimiz, spor camiasından da kayıplar verdiğimiz tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı olarak böylesine büyük bir felaket yaşamış çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek, depremzede vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösterebilmek adına ‘Bir Oyuncak Bir Mutluluk’ kampanyası düzenledik. Turgutlu halkı olarak her zamanki gibi bu kampanyamızda da büyük bir dayanışma örneği gösterdik. Kampanyamıza destek veren, oldukça kısa süre içerisinde binlerce oyuncak topladığımız tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. DİBA Takımı karşısında oynadığımız maça oldukça iyi başladık son dakikalara kadar üstünlüğümüze de koruduk. Son 5-6 dakikalık bir zaman dilimine kadar galip olduğumuz maçı kaybetmiş olmaktan büyük üzüntü duyduk. Mücadeleleri için oyuncularımıza ve teknik ekibimize teşekkür ederim” dedi.