- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Kent Müzesi Alman Gazetecileri Ağırladı
Almanya’nın önemli radyo istasyonlarından Deutschlandradio ve Der Tagesspiegel gazetesinin Türkiye muhabiri Susanne Güsten, foto muhabiri ile birlikte Turgutlu Kent Müzesi’ni ziyaret etti. Lozan Anlaşması ve mübadelenin yüzüncü yılı yaklaşırken konuyla ilgili bir haber hazırlığında olan Güsten, Kurtuluş Savaşı ile yangın ve mübadelenin Turgutlu’daki yansımaları hakkında bilgi aldı.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Turgutlu Kent Müzesi, Alman basın mensuplarını ağırladı. Deutschlandradio ve Der Tagesspiegel gazetesinin Türkiye muhabiri Susanne Güsten ve foto muhabiri, geçtiğimiz gün Turgutlu Kent Müzesi’ni ziyaret ettiler. Müze Sorumlusu Mehmet Gökyayla’nın eşliğinde müzeyi gezen Güsten, Kurtuluş Savaşı ile Lozan Anlaşması sonrasında yaşanan mübadele sürecinin bölgedeki ve özellikle Turgutlu’daki yansımalarına dair bilgi aldı.
Alman kamuoyunda bu yaşananların daha çok Yunan tarafının anlatımı üzerinden bilindiğini ifade eden Susanne Güsten, “Ben Türkiye muhabiri olarak yaşananların Türk tarafından nasıl görüldüğünü, burada neler hissedildiğini de anlatmak istiyorum. Turgutlu Kent Müzesi’ni bu açıdan çok önemli ve çok da başarılı bir örnek olarak buldum. İlgilerinden dolayı müze çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.