#

Turgutlu’da “Atatürk ve Cumhuriyet” Söyleşisine Yoğun İlgi

Turgutlu Belediyesinin ev sahipliğinde, Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu söyleşi ve imza günü programı gerçekleştirdi. Eski belediye binasında düzenlenen programa yoğun katılım yaşandı.

Turgutlu Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 84. yılında özel bir programa imza attı. Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu’nun konuk olduğu “Atatürk ve Cumhuriyet” isimli söyleşi ve imza günü programında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve Cumhuriyet’e giden süreç başta olmak üzere pek çok konu konuşuldu. Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu söyleşide aktardığı bilgiler ve anekdotlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihin kıskandığı lider olduğunu söyledi.

Eski belediye binasında gerçekleşen söyleşinin ardından Dr. Naim Babüroğlu imza gününde kitaplarını da imzaladı.

“Atatürk ve Cumhuriyet” konulu söyleşi ve imza gününe Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri Hüseyin Maliz, Hasan Yaman, İlhami Dinçer, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Orhan Eratıcı, Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi Başkanı Mehmet Halıcıoğlu katıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu'nun ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ konulu söyleşi programını eski belediye binamızda konuklarımızın coşkulu katılımları ile gerçekleştirdik. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve Cumhuriyet’e giden süreç başta olmak üzere pek çok konunun konuşulduğu söyleşide hemşehrilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaşmak bizleri çok mutlu etti. Bu güzel etkinliğimize katılım gösteren kıymetli konuklarımıza ve Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.