- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu’da Balkan ve Bitlis-Yöresel Doğu Kültürleri Aynı Gecede Buluştu
Turgutlu Belediyesinin gerçekleştirdiği Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin son hemşehri gecesi olan Arnavut-Balkan ve Bitlis-Yöresel Doğu Kültürleri Gecesi ile müzik dolu bir akşam yaşandı.
Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonlarla 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Turgutlu’nun kurtuluşunun 100. yıl dönümlerinin de kutlandığı Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerine Arnavut-Balkan ve Bitlis-Yöresel Doğu Kültürleri Gecesi renk kattı. Şenliğin son hemşehri gecesi olan etkinlikte, Mikail Güllü, Grup Albana, Bitlis Folklor Ekibi ile Çahok Folklor Ekibi’nin konser ve gösterileri izleyicilerin büyük beğenisini topladı.
“Sevginin dilini konuşmaya, barışa kucak açmaya ve kardeşliğimizi paylaşmaya devam edeceğiz”
Arnavut-Balkan ve Bitlis- Yöresel Doğu Kültürleri Gecesi ile ilgili açıklamada bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Şenliklerimizin son hemşehri geceleri programı olan Arnavut-Balkan ve Bitlis-Yöresel Doğu Kültürleri Gecesini coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Birbirinden güzel türkülere, renkli gösterilere ve eğlenceye doyduk. Hep birlikte sevginin dilini konuşmaya, barışa kucak açmaya ve kardeşliğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Turgutlu Arnavut Kültür Derneğine, Turgutlu Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ve kıymetli başkanlarımız başta olmak üzere bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
“Başkanımız Çetin Akın önderliğinde folklorümüze ve derneklerimize ne kadar değer verildiği aşikar”
Turgutlu Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Özbilen, “Turgutlu’muzda Belediye Başkanımız Sayın Çetin Akın önderliğinde yerel folklorümüze, yerel derneklerimize ne kadar değer verildiği aşikar. Turgutlu Bitlisliler Yardımlaşma ve Derneği ile birlikte ifa ettiğimiz son hemşehri gecemizde Sevgili Çetin Akın Başkanımıza daha büyük hizmetlerde beraber olmak dileğiyle saygı ve teşekkürlerimi arz ediyorum” şeklinde konuştu.
Turgutlu Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Demir, “Bu güzel ve anlamlı geceyi bizlere sunan Değerli Başkanımız Çetin Akın’a ve emeği geçen tüm dernek başkanlarımıza teşekkür ederim.
Başkan Çetin Akın, gecenin sonunda hemşehri gecelerinin düzenlenmesine katkı ve destek sağlayan dernek başkanlarına teşekkür plaketi takdim etti.