#

Turgutlu’da Çocuklar Sporla Büyüyor

Turgutlu Belediyesi Kış Spor Okulları kapsamında basketbol ve voleybol kursları 18 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Kurslara kayıtlar ise devam ediyor.

Turgutlu Belediyesi, Yaz Spor Okullarının sona ermesinin ardından kış döneminde de çocukları sporla buluşturmaya devam ediyor. Kış Spor Okulları kapsamında basketbol ve voleybol kursları 18 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Basketbol ve voleybol kursları, cumartesi ve pazar günleri Senem Aka Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu ve 7 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapılacak.

Basketbol kursunda 6-14 yaş arası, voleybol kursunda ise 7 yaş ve üzeri kız çocukları, branşlarında deneyimli eğitmenler eşliğinde eğitimlerini alacak. Çocuklar böylece hem pandemi stresinden uzaklaşmış olacak hem de eğlenceli aktivitelerle sporun farklı alanlarıyla tanışmış olacaklar.

Pandemi sebebiyle hijyen kuralları başta olmak üzere maske ve mesafe tedbirleri de titizlikle uygulanacak.

Kış Spor Okullarına Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası 7. Katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden kayıt yapılabilir, 0236 313 21 22 numaralı telefondan kurslar ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Çocuklarımızın sporla büyümesi, fiziksel gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için spor kurslarımıza Kış Spor Okullarımızla devam ediyoruz. Basketbol ve voleybol kurslarımızla aynı zamanda kentimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek sporcularımızı yetiştirme hedefindeyiz. Bu sayede hem çocuklarımızın spor disiplinini kavramalarını sağlıyor hem de geleceğin sporcularını yetiştirmek için temel inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.