- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu’dan İzmir’e Yardım Köprüsü
Depremin en çok zarar verdiği İzmir’e Turgutlu’dan yardımlar ulaşmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumartesi günü İzmir’de afet bölgesinde kurtarma çalışmalarına devam eden ekiplere ve depremzedelere yardımları ulaştırmaya devam ediyor.
İzmir’de 49 kişinin yaşamını yitirdiği 896 kişinin ise yaralandığı depremde yaraları sarmak için harekete geçen Turgutlu Belediyesi yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Depremin yaşandığı Cuma günü İzmir’e yardımları ulaştıran ilk belediyelerden bir tanesi olan Turgutlu Belediyesi Cumartesi günü de İzmirlilerin yanına koştu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından organize edilen 2 bin kişilik lokma, bin 500 kişilik çorba, 2 bin kişilik pilav, ekmek, 45 adet battaniye, 5 bin adet su ve meşrubatlar Bayraklı’daki afet bölgesinde kurtarma çalışmalarına devam eden ekiplere ve binaları hasar gören depremzedelere dağıtılıyor.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Depremin açtığı yaraları hep birlikte sarmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Milletvekilimiz Bekir Başevirgen, İlçe Başkanımız Hüseyin Oğuz ile birlikte 2 bin kişilik lokma, bin 500 kişilik çorba, 2 bin kişilik pilav ve ekmek dağıttık. Meclis üyemiz Burhan Irk tarafından 5 bin adet su, 45 adet battaniye ve çeşitli meşrubatlar deprem bölgesindeki İzmirli kardeşlerimize ulaştırıldı. Turgutlu halkının yardım elini İzmir’e uzatmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Göçük altında yaşam mücadelesine devam edenlere Rabbim dirayet versin. İnşallah başka can kaybı yaşamadan tüm vatandaşlarımız kurtulur.” şeklinde konuştu.
Başkan Akın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte incelemelerde bulundu
Genel Başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri ve milletvekilleri ile birlikte İzmir’e gelen yıkılan binalarda incelemelerde bulunan ve yetkililerden son durum hakkında bilgi alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da eşlik etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu yapılan yardım çalışmaları için Başkan Akın’a teşekkür etti.