Turgutlulu Öğretmen İlk Kitabının Heyecanını Başkan Çetin Akın’la Paylaştı

Turgutlulu öğretmen Melahat Sevinç’in yazdığı ‘Horoz Şekeri’ isimli ilk kitabı okuyucuyla buluştu. Melahat Öğretmen kitabını, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a ziyareti sırasında hediye etti.

Aslen Turgutlulu olan, İzmir’in Kınık İlçesinde Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmenliği yapan Melahat Sevinç, Çepnidere Mahalle Muhtarı İnan Girgin ile birlikte Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaret etti. Melahat Öğretmen ziyareti sırasında kaleme aldığı ilk kitabı ‘Horoz Şekeri’ni Başkan Çetin Akın’a imzalayarak armağan etti.

“Her zaman olduğu gibi üreten zihinlerin yanında olmaya devam edeceğiz”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Edebiyat kişisel olarak hep ilgi alanım olmuştur. Şiirler okumayı, kitaplar okumayı severim. Belediye Başkanlığı görevi boyunca okumayı ihmal ettiğimiz zamanlar oluyor ancak okumak bir insanın dünyaya bakış açısını değiştiriyor. Hemşehrimiz, öğretmenimiz güzel bir kitap yazmış. Ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür ederim. Yolu, bahtı ve okuyucusu bol olsun. Biz her zaman olduğu gibi üreten zihinlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Kitabımı Belediye Başkanımıza hediye etmek beni mutlu etti”

Başkan Çetin Akın’a ziyareti sırasında kitabın konusu hakkında bilgi veren, okumayı ve yazarak üretmeyi çok sevdiğini ifade eden Melahat Sevinç ise, “İlk deneyimimdi ve oldukça keyif aldım. Kitabımı Belediye Başkanımıza hediye etmek ve edebiyata olan düşkünlüğünü görmek beni mutlu etti. Bu topraklarda yetişen bir öğretmen, yazar olarak şehrimizi yöneten belediye başkanımıza nazik ev sahipliği için çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

‘Horoz Şekeri’ kitabı, 90’lı yıllarda Ege Bölgesinde tütün üreticiliği yapan çiftçi bir ailenin ve aile içindeki çocuğun gözlemlerini anlatırken aynı zamanda aile içindeki psikoloji ve sosyoloji durumlarını da konu alıyor.