#

“Türk Halkı 15 Temmuz’da Memleketine Kahramanca Sahip Çıkmıştır”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü şiar edinen Türk halkı, demokrasimize ve bağımsızlığımıza kast etmeye kalkışanlara karşı her zaman gereken dersi vereceğini 15 Temmuz gecesi bir kere daha açıkça göstermiştir” dedi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 gecesinde ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen FETÖ harekete geçerek kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. Aziz milletimiz ise dimdik duruşu, birlik ve beraberlik ruhuyla hain darbe girişimini sonuçsuz bırakmış, onuruna ve memleketine sahip çıkmıştır. Milletimiz, ülkemizi haince bölmek isteyenlere cevabını ise tıpkı geçmişte olduğu gibi o gecede de cesaretiyle vermiştir.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü şiar edinen Türk halkı, demokrasimize ve bağımsızlığımıza kast etmeye kalkışanlara karşı her zaman gereken dersi vereceğini 15 Temmuz gecesi bir kere daha açıkça göstermiştir.

Cumhuriyetimize, demokrasimize, hürriyetimize karşı yapılacak her türlü darbe ve bu tarz girişimlerin her zaman karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Darbe girişimine karşı mücadele verirken yaşamını yitiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, ülkemizin böyle ihanetlerle bir daha karşılaşmamasını temenni ediyorum.”