#

Türk Şiirinin Büyük Ustası Nazım Hikmet Turgutlu’da Anıldı

Turgutlu Belediyesi ile Şiir Kalbimizde! Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu tarafından düzenlenen programla Türk şiirinin büyük ustası Nazım Hikmet, 121. yaş gününde anıldı.

Hayatını özgürlük, barış, adalet mücadelesine adayan ve memleket hasretiyle hayata veda eden büyük şair Nazım Hikmet doğum gününün 121. yılında “Şiirlerle Nazım’ı Anıyoruz” etkinliği ile anıldı. Turgutlu Belediyesi ile Şiir Kalbimizde! Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu iş birliğiyle gerçekleştirilen programda, platform üyeleri tarafından hazırlanan şiir ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı. Nazım Hikmet’in yaşamına dair kesitlerin de sunulduğu anma programına çok sayıda şiir sever katılım gösterdi.

En keyif aldığım gecelerden ve anlardan bir tanesini yaşıyorum”

Eski belediye binasında gerçekleştirilen programa katılan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “En keyif aldığım gecelerden ve anlardan bir tanesini yaşıyorum. Belediye başkanı olduğumdan bu yana böyle gecelerden çok keyif alıyorum. Benim için bu gecenin farklı bir anlamı var çünkü iyi bir Nazım hayranıyımdır, şiirlerinin hepsini bilirim. Bu güzel geceyi bizlere yaşatan ve bu özel programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Başkan Akın Davet şiirini sahnede okudu

Başkan Çetin Akın konuşmasının ardından “Yüzyıl önce Nazım Hikmet klasik haline gelen çok güzel tespitler yapmış. Ben de Nazım’ın vatan sevdasını anlatacağım” sözleriyle Nazım Hikmet’in “Davet” şiirini sahnede okudu.

“Şiirlerle Nazım’ı Anıyoruz” programına Başkan Çetin Akın ile birlikte eşi Sabriye Akın, kızı Gülce Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri ile salonu dolduran çok sayıda şiir sever katıldı.