Yağmur Öztürk Yuvasına Kaptan Olarak Geri Döndü

Turgutlulu Basketbolcu Yağmur Öztürk uzun yıllar sonra yetiştiği kulüp olan Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’na kaptan olarak geri döndü. Kulüp Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında düzenlenen törenle Yağmur yeniden Turgutlu Belediyesporlu olduğu sözleşmeye imza attı.

Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadelesini sürdüren Turgutlu Belediyespor’da transfer harekatı başladı. İlk olarak kulübün altyapısında yetişen ancak uzun yıllardır başka takımlarda forma giyen Yağmur Öztürk düzenlenen törenle yuvasına döndü. Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında düzenlenen imza töreninde İkinci Başkan Emrah Kanık da yer aldı.

TKBL’de Alanya, Osmaniye, Mersin, Bursa ve son 3 sezondur Gürespor forması giyen Yağmur Öztürk geçtiğimiz sezonu asist kraliçesi olarak tamamladı. Gürespor formasıyla geçtiğimiz sezon 39 maçta forma giyen Öztürk 32.53 dakika ortalama süre aldı, bu süre zarfında 9.74 sayı ortalaması, 5.51 asist ortalaması yakaladı. Toplamda yaptığı 215 asist ile de ligin asist kraliçesi oldu.

Kulüp Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Kaan Artun hocamızla ve teknik ekibimizle sözleşme yeniledikten sonra oluşturduğumuz transfer listesi çerçevesinde çalışmalarımıza başladık. Hocamızın hem eski oyuncusu olması, hem Turgutlu’muzun evladı olması, hem de bu ligin çok önemli guardlarından bir tanesi olması Yağmur’un ilk transferimiz olması için yeterliydi. Yağmur’u tekrar yetiştiği takıma kaptan olarak transfer ettiğimiz için çok mutluyuz. Camiamız ve Yağmur için hayırlısı olsun” dedi.

Yetiştiği kulübe döndüğü için çok mutlu olduğunu ifade eden Yağmur Öztürk, “Turgutlu’nun yeri benim için çok ayrı. İlk kez bu seviyede kendi memleketimin formasını terleteceğim. Turgutlu Belediyespor önümüzdeki sezonu çok daha iyi bir noktada bitirecektir. Tekrar burada olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu.