Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği Beşinci Kez Düzenlenecek

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Doğa Kültür Yaşam Derneği (YAŞAMDER) ve işbirliğiyle Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’ni düzenleyecek. Şenlik, 5 Mayıs Pazar günü saat 15:00’de Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek.

Turgutlu Belediyesi ve YAŞAMDER tarafından Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nin beşincisi düzenlenecek. Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek olan şenlik için hazırlıklar ise devam ediyor. Şenlik, 5 Mayıs Pazar günü saat 15:00’de başlayacak ve tohum takasın yanı sıra halk oyunları gösterileri, çocuk dans gösterileri, müzik dinletisi, çocuklar için el sanatları etkinlikleri, yarışmalar ve skeçler ile devam edecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’ni bu yıl beşinci kez YAŞAMDER ortaklığında düzenleyeceğiz. Yerel tohumun önemini böylesi takas etkinlikleriyle hatırlatacak, çiftçilerimizi bilinçlendireceğiz. Gelecek nesillerimize miras bırakacağımız bereketli topraklarımıza yerel tohumun ekilmesi noktasında Turgutlu Belediyemiz olarak bu ve benzeri etkinliklerimizin arkasındayız, her zaman destekçisi olacağız. 5 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’mize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.