Zurna Ustaları 2. Geleneksel Zurnaların Çığlığı Festivali’nde Kulakların Pasını Silecek

Turgutlu Belediyesi Hemşehri Geceleri’nin üçüncü gününde zurna üstatları geceye damga vuracak. 2. Geleneksel Zurnaların Çığlığı Festivali, 15 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’da müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Turgutlu Belediyesi ve hemşehri dernekleri tarafından düzenlenen ‘Hemşehri Geceleri’ kapsamında müzik dolu bir gece yaşanacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilke imza atılan Zurnaların Çığlı Festivali bu yıl ikinci kez yapılacak. Dünyaca ünlü üflemeli saz ustası Halil Çokyürekli’nin genel sanat yönetmenliğini üstlendiği, TRT İzmir Radyosu THM Ses Sanatçısı Spiker Sabahattin Gülümser’in sunuculuğunu yapacağı gecede Muharrem Sargın, Işık Soğukkuyu, Hüseyin Toplar, Erman Çalgıcı, Tibet Var, Haydar Curacı, Serdar Soğukkuyu, Rıza Yanıkçalan, Eren Mert İlbey, Ömer Altuntaş, Emrah Toplar performanslarıyla müzikseverleri mest edecek.

2. Geleneksel Zurnaların Çığlığı Festivali, 15 Eylül Cuma akşamı Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’da gerçekleşecek. Ücretsiz olan 2. Geleneksel Zurnaların Çığlığı Festivali saat 20.00’de başlayacak.

 “Turgutlu’muzun ve Türkiye’mizin zurna ustalarıyla müzik ziyafeti yaşayacağımız bir geceye imza atacağız”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu’muzun ve Türkiye’mizin zurna ustalarıyla müzik ziyafeti yaşayacağımız bir geceye imza atacağız. Türkiye’nin ve dünyanın yakından tanıdığı pek çok üstadın yetiştiği Turgutlu’muzda zurna kültürünün tanıtılması ve bizden sonraki kuşaklara aktarılabilmesi için bu geceleri düzenliyoruz. Müzik dolu bir akşam yaşamak isteyen herkesi 2. Geleneksel Zurnaların Çığlığı Festivali’ne davet ediyoruz” dedi.