Turgutlu Manisa'nın Doğusunda, İzmir Uşak, Afyon demir yolları, İzmir - Ankara karayolu üzerindedir.Turgutlu'nun Manisa'ya uzaklığı 30 km'dir. Doğusunda Ahmetli, güneyinde Ödemiş ve Bayındır, kuzeyinde Akhisar, batısında İzmir ve Manisa illeri ile komşudur. İlçe 38 – 19 – 00 ve 38 – 37 – 00 kuzey enlemleri ile 28 derece,59 derece, 24 derece ve 27 –59 – 24 doğu boylamları arasında yer alır. Denizden yüksekliği 78 metredir. Turgutlu ilçe sınırları içinde kuzeyde çaldağı (1040 mt), güneyde Boz dağların devamı olan Çıplak Dağ'ı ve Çatma Dağ'ı (1405 mt) gibi dağ tepeleri bulunmaktadır.

Ulaşım

Ankara-İzmir; E-23 karayolu, ilçenin güneyinden ve İzmir-Uşak-Afyon demiryolu ise, ilçenin kuzeyinden geçiyor. İzmir-Turgutlu arasındaki, 33 km'lik demiryolu, 1866 yılında yapılmış ve halen hizmet vermektedir. Manisa iline olan uzaklığı: 30 km. ve İzmir iline uzaklığı ise 45 km'dir. Turgutlu-Ankara arasındaki uzaklık 535 km. Turgutlu-İstanbul arasındaki uzaklık: 557 km'dir.

Mahalleleri

*7 Eylül * Acarlar * Akçapınar * Akköy * Albayrak * Altay * Aşağı Bozkır * Atatürk * Avşar * Ayvacık * Baktırlı * Bozkurt * Cumhuriyet * Çampınar * Çepnibektaş * Çepnidere * Çıkrıkçı * Dağyeniköy * Dalbahçe * Derbent * Ergenekon * Gökgedik * Güney * Hacıisalar * Irlamaz * İstasyonaltı * İstiklal * İzzettin * Kabaçınar * Karaköy * *Kayrak *Karaoluk * Kurudere * Kurtuluş * Kuşlar * Musacalı * Musalaryeniköy *MustafaKemal *Osmancık * Örenköy * Özyurt * Sarıbey * Selvilitepe * Selvilitepe *Sinirli *Sivrice *Subaşı *Şehitler *Temrek *Turan *Urganlı *Yakuplar *Yayla *Yeni *Yeniköy *Yiğitler *Yıldırım * Yukarı Bozkır *Yunusdere