Başkan Çetin Akın’dan Cumhuriyet Bayramı Hediyesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla merkez ve kırsal mahallelerin muhtarlarına, Turgutlu esnafı ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.
Başkan Çetin Akın’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Çetin Akın’dan Mevlid Kandili Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Hz. Muhammed (s.a.v) dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) İslam Alemi başta olmak üzere tüm dünyaya ve insanlığa barış, merhamet, hoşgörü olmak üzere pek çok iyi duygu ve davranışının en güzel ve kalıcı örneklerini gösterdi” ifadelerini kullandı.
Başkan Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Hizmet İçin Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Nurgül Fidan Spor Tesislerinde buluşarak yapılması gereken çalışmalar için birlikte hareket etme kararı alındı.
Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisini Turgutlu’da Misafir Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli’yi belediyede ağırladı. Belediyedeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın ve Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli Arnavut Zeynel Parkının açılışına katıldı. Açılışın sonrasında ise Başkan Çetin Akın Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli ile birlikte Turgutlu’nun pek çok noktasına ziyaret gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı Parkeye İndi
Geçtiğimiz yıl kurulan ve bölgesel ligde mücadele eden Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı ilk idmanını Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda gerçekleştirdi. İlk idmanı Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Fırat Honaz da ziyaret etti.
Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinden Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Yönetiminin makamında ağırladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Üç Ayrı Noktada Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Ergenekon Mahalleleri ile Avşar Ortaokulunda çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın’dan ‘İçme Suyu’ Açıklaması
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, son günlerde Turgutlu’da içme suyunda meydana gelen sorunlarla ilgili açıklama yayınladı. Başkan Akın açıklamasında 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile birlikte ilçe belediyelerin sorumluluğu olan su ve kanalizasyon, mezarlık işleri, otopark yapma ve işletme, hal, otogar, kamyon garajı, ana arterlerin bakımı, temizliği çevre düzenlemesi ve bu görevlerin getireceği gelirlerin büyükşehire devredildiğini hatırlatarak çıkarılan söz konusu bu kanun nedeniyle ilçe belediyelerinin hem ekonomik olarak zor duruma düştüğünü hem de yaşanılan sorunlara anında müdahale etme şansının ortadan kaldırıldığını ifade etti.
Turgutlu Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere zeytinyağı üretmek için zeytin hasadı yapan Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ve Avşar Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipleri ziyaret etti.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan Müjde
Turgutlu Belediyesi Mustafa Kemal Mahallesinde atıl durumunda olan bir alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın söz konusu alanın tapusunu bizzat aldı. Belediye Hizmet Alanı olarak ayrılan alana yapılacak projeler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Başkan Akın’dan Turgutluspor’a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspor yöneticileri ve oyuncularıyla 21 Ekim Çarşamba günü rakibi Serik Belediyespor ile karşılaşması öncesinde düzenlenen moral yemeğinde bir araya geldi.
Başkan Çetin Akın’dan Selden Etkilenen İki Mahalleye Ziyaret
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Musacalı Mahallelerinde yaşanan sel felaketi sonrasında çalışma başlattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çampınar ve Musacalı Mahallelerine ziyaret gerçekleştirdi.
Irlamaz Vadisi 2. Etapta Temizlik Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Irlamaz Vadisi 2. Etapta çevre temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesinden İşsizlik Sorununa Çözüm
Turgutlu Belediyesi iş arayan vatandaşlarla personel arayan firmaları bir araya getiriyor. Turgutlu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde son üç aylık dönemde 600 kişi iş sahibi oldu.
Başkan Çetin Akın Belediye Şantiyelerini Ziyaret Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Belediyesi Şantiyelerini ziyaret ederek ekiplerle bir araya geldi.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde incelediler. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz ayrıca Turgutlu Belediyesi personeli, esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelerek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde İlk Maçına Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligde mücadele eden ve 2.lige yükselen Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. ligdeki ilk maçına Cumartesi günü saat 14.00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Simav Şeref Koleji karşısında çıkacak.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz Öğrencileri Tabletlerle Buluşturdu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesinde bağışlanan tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz tabletleri öğrencilerle buluşturdu.
Turgutlu Belediyesinden Okullara 75 Bin Adet Maske Desteği
Turgutlu Belediyesi ilkokul, ortaokul ve liselerde kullanılması için 75 bin adet maske yardımında bulundu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan ile birlikte maskeleri Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’e teslim etti.
Başkan Akın TÜBİTAK Birincisi Ziya Yıldız’ı Konuk Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın TÜBİTAK birincisi üniversite öğrencisi Ziya Yıldız’ı ağırladı.
Turgutlu Belediyesinden Ergenekon Mahallesine İki Bin M2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ergenekon Mahallesinde iki bin m2’lik parke taşı döşeme çalışmaları ile Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde (TOSB) dolgu ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise cami ve okulların bakım ve boyama çalışmalarına devam ediyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’dan Başkan Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak’ı ağırladı.
Müsavat Dervişoğlu’ndan Başkan Akın’a Ziyaret
Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesi İnternet Sorununa Yönelik İlk Adımı Attı
Turgutlu Belediyesinin internet sorunu yaşayan kırsal mahallelere yönelik başlattığı altyapı çalışmaları Yukarıbozkır Mahallesinde başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan da çalışmalara katıldı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesiyle Tabletler Öğrencilerle Buluşuyor
Turgutlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletler ulaştırılmaya başlandı.
Turgutlu Belediye Meclisinden Ortak Azerbaycan Bildirisi
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısı tüm partilerin imzaladığı Azerbaycan için hazırlanan ortak bildirinin okunmasıyla başladı.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den Başkan Akın’a Tebrik Telefonu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine tablet bağışıyla destek veren Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı telefonla arayarak tebrik ve teşekkürlerini iletti.
Turgutlu Belediyespor’un Son Transferi Gamze Sena Dülegöz
Yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle ligin en iddialı takımlarından biri haline gelen Turgutlu Belediyespor, yıldız guard Gamze Sena Dülegöz’ü renklerine bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu’da Hiçbir Ev İnternetsiz Kalmayacak
Turgutlu Belediyesi internete erişim sorunu olan kırsal mahallelere yönelik altyapı çalışması gerçekleştirecek.
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Atatürk Kültür Merkezi Kursiyerleri Hayallerini Gerçekleştirdi
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) kursiyerleri hayallerindeki lise ve üniversitelere yerleşti.
Gelirsen ve Game Master Kapılarını Eğitime Açıyor
Turgutlu’da faaliyet gösteren internet cafeler Gelirsen ve Game Master, Turgutlu Belediyesi’nin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin ders saatlerinde bilgisayarlardan ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayacak.
Başkan Akın Kadın Basketbol ve Erkek Voleybol Takımı Oyuncuları İle Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu Belediyespor Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser, Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol ile Erkek Voleybol Takımlarıyla yeni sezon öncesinde tanışma toplantısında buluştu.
Turgutlu Belediyespor’un İçecek Sponsoru 3E Girişim Oldu
Turgutlu Belediyespor ile 3E Girişim Gıda Tic. Ltd. Şti. arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesi İçin Meydan Okundu
Turgutlu Belediyesinin pandemi sebebiyle eğitimlerine evlerinde devam eden öğrencilerin tablet, bilgisayar ve televizyon ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu tablet bağışında bulundu. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu ayrıca çektikleri videolarla Turgutlu’nun iş, spor ve siyaset camiasının önemli isimlerine meydan okuyarak kampanyaya destek olma çağrısı da yaptılar.
Turgutlu Belediyesinden Fatih Sanayi Sitesine 2500 m2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi ekipleri Fatih Sanayi Sitesinde parke taşı döşeme çalışmalarına başladı. Fatih Sanayi Sitesindeki çalışmaların yanı sıra Yeniköy Mahalle Camisi ve Polis Merkezi Amirliğinde de boyama çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Başkan Çetin Akın’dan MASKİ Genel Müdürüne Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, MASKİ Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Turgutlu’daki alt yapı sorunları da görüşüldü.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ekipler, Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde bakım, onarım, tamirat ile parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyesinden Akçapınar Mahallesine Yeni Çocuk Oyun Alanı
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından kırsal mahallelere yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediliyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Akçapınar ve Çepnibektaş Mahallelerindeki çalışmalarını tamamladı.
Başkan Çetin Akın Setüstü Sokak’ta İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Mustafa Kemal Mahallesi Setüstü Sokak’ta bordür döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise Setüstü Sokak’ta süren çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesinden Erbiller Sanayi Sitesinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi Erbiller Sanayi Sitesi ve Kuşlar Camisinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyesi’nden "Gelecek Seninle Aydınlansın" Projesi
Turgutlu Belediyesi pandemi süreci boyunca eğitimlerine evinde devam edecek öğrenciler için sıfır ya da çalışır durumdaki televizyon, tablet ve bilgisayarları toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak. “Çocuklar bizim geleceğimiz” diyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, tüm Turgutluluları “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine katkı sunmaya davet etti.
Başkan Akın'dan Turgutluspor'a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sezonun ilk maçında rakibi Kırşehirsporla mücadele edecek olan Turgutluspora moral yemeği düzenledi.
Başkan Çetin Akın İz Televizyonun Canlı Yayın Konuğu Olacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İz Televizyonunda yayınlanan “Özgür Coşkun ile Başkanla Başbaşa” programının canlı yayın konuğu olacak. Program 18 Eylül Cuma günü, saat 18:00’da İz Televizyonunda yayınlanacak.
Turgutlu Belediyesinden Aşure Hayrı
Turgutlu Belediyesi Aşure Hayrını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da hayra katılarak aşure dağıttı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Sırt Reklamı: “Saklı Cennet”
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı sırt reklamı için ilçenin önemli işletmelerinden Saklı Cennet Cafe, Kahvaltı, Restoran ile sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Çepnidere Mahallesinde Çalışmalara Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Çepnidere Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor.
Çilek Mobilya Kadın Basketbol Takımına Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile Çilek Mobilya Turgutlu Şubesi arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Başkan Çetin Akın’dan Sanayi Esnafına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Fatih Sanayi Sitesi esnafına ziyarette bulundu.
Gamalı Köftecisi Turgutlu Belediyespor’a Yeniden Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın şort reklamında geçtiğimiz yıl da yer alan Gamalı Köftecisi ile yeni sezon için de sponsorluk anlaşması imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Sponsoru “EFKAR”
Turgutlu’nun önemli işletmelerinden bir tanesi olan EFKAR Et Kombinası Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımına sponsor oldu.
Turgutlu Belediyesinden ‘Çöp Ev’ Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan denetimler sonucu bir ‘çöp ev’in temizlik işlemini gerçekleştirdi. Evden 10 kamyon çöp çıkarıldı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Galericiler Sitesinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi, Resmi Gazete’de yürürlüğe giren 2. el motorlu kara taşıtları ticaretine ilişkin yönetmeliğin ardından Galericiler Sitesinde çalışmalarına yoğunluk kazandırdı.
Başkan Çetin Akın’dan ‘7 Eylül’ Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 7 Eylül Turgutlu’nun Kurtuluşunun 98. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.
Turgutlu Belediyesinden Selvilitepe Mahallesinde 1000 m2’lik Çalışma
Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yapımına başlanan 1000 m2’lik parke taşı döşeme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.
Başkan Akın’dan Üzüm Sergi Alanına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, üzüm sergi alanını ziyaret ederek hasat yapan çiftçilerle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın ayrıca üreticilerle birlikte üzüm hasadına da katıldı.
Turgutlu Belediyespor’a Amerika’dan Transfer
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı son iki yılı Amerika’da kolej ligi takımlarından Casper College de geçiren Nazlı Bayazıt ile sözleşme imzaladı.
Başkan Akın’dan Üzüm Fiyatlarının Düşürülmesine Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çepnidere Mahallesindeki üzüm üreticileriyle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın görüşmede üzüm fiyatlarının 2.6 Türk Lirasından 1.6 Türk Lirasına düşürülmesini eleştirerek belirlenen yeni fiyatın üreticiye büyük haksızlık olduğunu söyledi.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Saha Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda ağaçlandırma, arazi yolu bakımı ile okulların boyama işlemleri sürdürülüyor.
Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Salonunda gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 9 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesinden Zafer Haftası’na Özel Belgesel
Turgutlu Belediyesinin son aylarda hazırlamakta olduğu kentin ve çevresinin tarihinin ele alındığı belgesellere, Zafer Haftası’na özel olarak hazırlanan bir yenisi eklendi. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Youtube üzerinden yayınlanan belgesel ‘Atatürk ve Turgutlu’ adını taşıyor.
Turgutlu Belediyespor “Kaptan” Transfer Etti
Kadınlar Basketbol Süper Liginde 5 yıl, 1.ligde ise 4 yıl forma giyen Özge Bilgin, Turgutlu Belediyespor’a transfer oldu. Özge Bilgin önümüzdeki sezon Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının kaptanlığını da yapacak.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla el emeği ürünlerini satabilecekleri “El Emeği Halk Pazarı” düzenlenen törenle açıldı.
Turgutlu Belediyespor 2 Genç Yıldız Adayını Transfer Etti
Transfer çalışmalarına hız kesmeden devam eden Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı geleceğin yıldız adayları olarak gösterilen 20 yaşındaki Sıla Berza Bilgin ve 18 yaşında Rojbin Ağaslan ile sözleşme imzaladı.
Başkan Çetin Akın’dan Zafer Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açılıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının el emeği ürünlerini satabileceği “El Emeği Halk Pazarı” Pazartesi günü açılıyor.
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Yıldız Guard Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı transferlerine devam ediyor. Kadınlar Süper Liginde 2 yıl forma giyen yıldız guard Büşra Çınar, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında düzenlenen törende kendisini Turgutlu Belediyespor’lu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Merkez ve Kırsal Mahallelerde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelere yönelik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri bu kapsamda Çıkrıkçı, Urganlı ve Şehitler Mahallelerinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyespor’da Teknik Kadro Tamamlandı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında Baş Antrenör Serdar Babacan’ın yardımcısı olarak görev alacak olan Musa Ölmez ve Atletik Performans Koçu olarak görev yapacak olan Spor Genetiği Uzmanı Bilen Hocaoğlu için imza töreni düzenlendi.
AKM Tiyatro Ekibi Usta Oyuncularla Festivalde Bir Araya Gelecek
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Üniversite Tiyatro ekibi ve Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi Bornova Belediyesinin düzenlediği Oyunculuk Festivaline katılacak.
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 3245 TL Oldu
Kadrolu işçiler için imzaladığı sözleşme ile gündem yaratan Turgutlu Belediyesi taşeron işçiler için imzaladığı yeni sözleşme ile en düşük maaşı 3245 TL’ye yükseltti.
Turgutlu Belediyespor’da Nazlıcan ve Çağla İmzaladı
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı iki önemli ismi kadrosuna kattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Nazlıcan Yalçındağ ve Çağla Uslu’yu Turgutlu Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Başkan Çetin Akın’a Teşekkür Plaketi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fatih Sanayi Sitesinde esnafla düzenlenen kahvaltıda buluştu. Başkan Akın’a pandemi sürecinde gösterdiği yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.
Başkan Çetin Akın Mimar Sinan Parkında İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İmar Müdürü Mustafa Biçer, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte Mimar Sinan Parkı ve çevresinde incelemelerde bulundu.
Başkan Çetin Akın’dan Harun Tutak’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Harun Tutak’a ziyarette bulundu.
Turgutlu Belediyespor Voleybol’un Fikstürü Belli Oldu
Tarihinde ilk kez bu yıl 2. ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının fikstür çekimi gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın Zabıta Personeli ile Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz ile birlikte her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası öncesinde zabıta personeliyle düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Çepnidere’de Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi ekipleri Çepnidere Mahallesinde çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunulması hedefleniyor.
Turgutlu Belediyespor Yener Baştürk ile Sözleşme Yeniledi
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Yener Baştürk ile olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde boyama, parke taşı döşeme, yol açma ve dolgu yapımı çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Yaz Spor Etkinlikleriyle Çocuklar Sporla Büyüyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlerin fiziksel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla başlattığı Yaz Spor Etkinlikleriyle Turgutlulu çocuk ve gençler yaz dönemini sporla geçiriyorlar. Yaz Spor Etkinliklerine kayıtlar ise devam ediyor.
Ceren Kancaoğlu Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı guard ve point guard pozisyonlarında oynayabilen Ceren Kancaoğlu’nu transfer etti.
Başkan Çetin Akın ve Ekibi Maske Dağıttı
Son günlerde Manisa ve ilçelerinde artan korona virüs vakalarına dikkat çekmek, vatandaşları kurallara uyma konusunda uyarmak için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle maske dağıtımında bulundu.
TURBELDAK Sporcuları İlk Yardım Kursuna Katıldı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sporcuları ilk yardım kursuna katılarak sertifikalarını aldılar.
TURBEM’de Kayıtlar Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem için 7, 8, 11, 12. sınıflar ile mezun öğrenci kayıtları devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.
Başkan Akın’dan Orman Yangınının Yaşandığı Mahallelere Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın orman yangınının yaşandığı mahallelere ziyaretlerde bulunarak yangında zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Üniversite Tercih Merkezleri Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi iki noktada üniversite adaylarına danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Üniversite Tercih Merkezlerini ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesinde Bayramlaşma Merasimi
Turgutlu Belediyesi ailesi Arefe gününde bayramlaşma merasimini gerçekleştirdi. Başkan Çetin Akın Kurban Bayramının sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diledi.
Başkan Çetin Akın’dan Kurban Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajla tüm yurttaşların ve İnsan Aleminin Kurban Bayramını kutladı.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclisi Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 4 Ağustos Salı günü 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi ile Vestel Arasında İşe Alımlarda İşbirliği
Turgutlu Belediyesi ile Vestel arasında mavi yaka işe alımlarında iş birliği sağlandı.
TURBELDAK’tan Medetsiz Zirvesine Tırmanış
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışını bu yıl Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmanarak gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Mezarlıklara Ücretsiz Seferler Gerçekleştirecek
Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik Turgutlu Belediyesi mezarlıklara ücretsiz seferler düzenleyecek. 30 Temmuz Perşembe günü (yarın) gerçekleşecek seferler 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacak.
Turgutlusporun Şampiyonluğu Büyük Coşkuyla Kutlandı
Play-Off maçlarında rakiplerini yenerek şampiyonluk ipini göğüsleyen Turgutlusporun şampiyonluğu büyük coşkuyla kutlandı.
Turgutlu Şampiyonu Karşılamaya Hazır
Turgutlu Belediyesi, 2. Lige yükselmek için kıran kırana mücadele eden ve Karşıyaka ile dün gerçekleşen Play – Off Final maçı sonucunda şampiyon olan Turgutlusporu karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.
Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezlerinden Genç Çiftlere Destek
Turgutlu Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan, Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi genç çiftlerin mutluluklarına ortak oluyor.
Başkan Akın’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Mesajında basının ve basın emekçilerinin hiçbir koşulda sansür ve otosansür endişesi yaşamadan görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini belirten Başkan Çetin Akın, yalnızca gazetecilik görevlerini yaptıkları için tutuklu bulunan gazetecilerin de bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını dilediğini ifade etti.
Zeliha Öter Bir Yıl Daha Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Şevval Oyan ve genç basketbolcu Sude Gençer ile yeni sezon için imzaları atan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Zeliha Öter ile de devam dedi.
Başkan Akın Turgutlusporu Antalya’da Yalnız Bırakmayacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspora destek için Antalya’ya gitti. Başkan Çetin Akın, Antalya’ya gitmeden önce yaptığı açıklamada “Turgutlusporumuzla birlikte kupayla geri döneceğimize inanarak yanlarına gidiyorum” dedi.
Turgutlu Belediyespor Sude Gençer ile Sözleşme İmzaladı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında imzalar atılmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyespor, altyapısından yetişen Sude Gençer ile sözleşme imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl Da İhtiyaç Sahiplerine Kurban Bağışı Projesi Gerçekleştiriyor
Turgutlu Belediyesi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kurban bağışı projesi başlattı. “Kurban Bağışlarınız İhtiyaç Sahiplerine Aş Olsun” projesiyle geliri olmayan veya dar gelirli ailelere Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığı ile bağışlanan kurbanlıklar ulaştırılacak.
Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Törenle Kutlandı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlığı için gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. yıl dönümü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında düzenlenen törenle kutlandı. Tören sunumu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından yapıldı.
Turgutluspor’un Play Off Maçı Dev Ekranda İzlenecek
Turgutluspora destek ekranlardan devam edecek. Turgutlusporun ilk maçı kurulacak dev ekranda canlı olarak tüm Turgutlular ile birlikte izlenecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında İlk İmzalar Atıldı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında antrenörler ve ilk transfer Şevval Oyan içim imza töreni düzenlendi.
Başkan Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray Taraftarlarıyla Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarıyla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi lise adayı öğrencilere lise tercihlerinde destek oluyor.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Aralıksız Mesai
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Başkan Çetin Akın’dan 15 Temmuz Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında cumhuriyet ve demokrasimize karşı yapılan tüm darbe ve girişimlere karşı olduklarını belirten Başkan Çetin Akın, bundan sonra Türkiye’nin darbelerle anılmaması gerektiğini de söyledi.
Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
Kurban Bayramına sayılı günler kala Turgutlu’da hayvan satış ve kurban kesim alanlarının yerleri belirlendi. Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan karara göre Irlamaz Vadisi 2. Etabı kurban satış yeri olurken, Selvilitepe, Pazartesi, Cumartesi, Ergenekon Pazaryerleri ve Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi kurban kesim alanları olacak.
Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, havai fişek kullanmama kararını herkesten önce alarak yine bir ilke daha imza attı.
TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem kayıtları 10 Temmuz Cuma günü başlıyor.
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi sporcuları uzun bir aradan sonra ilk kamp etkinliğini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlere yönelik hayata geçirdiği Yaz Spor Etkinlikleri başlıyor. Kayıtlar ise 9 Temmuz Perşembe gününden itibaren alınacak.
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2020 – 2021 sezonunda 2. Ligde mücadele edecek.
Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı 7 Temmuz Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
Turgutlu Belediyesinin kurumsal internet sitesi yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.
Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Fide’den üreticilere büyük destek gelerek 200 bin adet domates ve biber fidesi üreticilere ulaştırılacak.
Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, TFF tarafından 2. ve 3. Liglerin iptal edilmesi ve tescil kararlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı sözleri üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Akın maçların tamamlanmasını isterken aksi durumun adil ve eşit olmayacağını söyledi.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
Turgutlu Belediyesi üniversite öğrencilerine yönelik desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi bu yıl da öğrencilere tercihlerinde yardımcı olmak için iki noktada kurulacak.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü bakım, tamirat, yenileme ve boyama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
Turgutlu Belediyesi 27 – 28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde okullar ve Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinin dezenfekte çalışmalarını tamamladı.
Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi hayata geçireceği iki yeni projeyle tarihine sahip çıkmaya devam ediyor.
Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Eğitim Destek Kurs Merkezi (TURBEM) eğitimcileri ile bir araya geldi.
Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesinin Koşukırı Mevkisinde gerçekleştirdiği çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçe genelinde ise belediye ekipleri tarafından çok çeşitli çalışmalar titizlikle yürütülüyor.
Daha Fazla