Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Hazırlıklarına Devam Ediyor
Bu sezon iddialı bir kadro kuran Kadınlar Basketbol Bölgesel Lig temsilcisi Turgutlu Belediyespor hazırlıklarına Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda devam ediyor.
Başkan Akın: “Allah herkese kul hakkı yememeyi nasip etsin”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş’ın Milli Eğitim istişare toplantısının AK Parti İlçe Başkanlığında yapılmasına yönelik eleştirilere cevap verirken belediye ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u belediyede ağırladı. Belediyedeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezi ile Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezini (TURBEM) ziyaret ettiler.
Turgutlu Belediyesi Yunus Emre Camisi İçin Harekete Geçti
Turgutlu Belediyesi ekipleri Yunus Emre Camisi tuvaletlerinin temizlik ve dezenfekte, bakım ve tamirat çalışmalarını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan da çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesi Arazi Yollarında Asfalt Hazırlık Çalışmasına Başladı
Turgutlu Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, Bostanlık ile Hışırlık Yolu ve Davutlu Mevkisinde asfalt hazırlık, bağlantılı yollarda ise yol temizleme ve düzeltme çalışmasını yürütüyorlar. Aynı zamanda iki ayrı noktada zemin iyileştirme, bakım ve tamirat çalışmaları ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.
“Gazeteciliğin suç olarak görülmemesini ümit ediyorum”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
“Daha güzel bir Turgutlu için hep birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz”
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Erbiller Sanayi Sitesindeki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere Derbent Mahallesindeki yeşil alan ve parklardan zeytin toplama çalışmalarını gerçekleştirdiler.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Kütahya’dan Galibiyetle Döndü
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, oynadığı son maçta rakibi Simav Şeref Kolejini 3-1 yenerek sekizinci galibiyetini elde etti.
Turgutlu Belediyesinden Sosyal Denge Tazminatlarına Üç Yıl Sonra Zam
Turgutlu Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) arasında sözleşme imzalandı. Buna göre Turgutlu Belediyesinde çalışan memur ve sözleşmeli çalışanlar, 2021 yılında net 850TL sosyal denge tazminatı alacaklar.
Şehit Onur Karakaya’nın Adı Ölümsüzleşti
Turgutlu Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan ocak ayı meclis toplantısında 11 madde görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısında alınan karara göre Turgutlu Belediyesi tarafından Avşar Mahallesinde yapımı tamamlanan parka şehit Onur Karakaya’nın adı verilecek.
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 3300 TL Oldu
Turgutlu Belediyesinde 2021 yılında en düşük asgari ücret net 3300TL oldu. Belirlenen yeni asgari ücretle birlikte Turgutlu Belediyesi personeli asgari ücretin 475,00TL üzerinde maaş alacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlumuz için gece, gündüz, yaz, kış demeden çalışan mesai arkadaşlarımızın Ocak ayı itibariyle alacakları en düşük maaş net 3300TL olacak. Turgutlu Belediyesi olarak ekmeğini alın teriyle kazanan emekçi kardeşlerimizin her zaman ve her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Fırat Honaz: “Borç Yapılandırmalarını İnternet Sitemizden Hizmete Sunduk”
Turgutlu Belediyesi vergi affı kapsamında yapılandırmaları internet üzerinden gerçekleştirme imkanı sundu. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, www.turgutlu.bel.tr web adresinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Salı Günü
Turgutlu Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını 5 Ocak Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleştirecek.
Turgutlu Belediyesi 100 Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Turgutlu Belediyesi soğuk kış günlerinde çocukların içini ısıtacak bir çalışma daha hayata geçirdi. Kırsal mahallelerde yaşayan 100 çocuğa atkı, bere, eldiven, kıyafet ve oyuncak dağıtımı Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleşti.
Başkan Çetin Akın İmzayı Bu Kez “Çevre” İçin Attı
Turgutlu Belediyesi ile SCA Atık Yönetimi A.Ş Firması arasında ambalaj atığı toplanması sözleşmesi imzalandı. İmza töreni Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın makamında gerçekleşti.
“2021 yılını umutla, sevinçle karşılayacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yeni yıl mesajı yayınladı. Yeni yılın sağlık, barış, mutluluk, huzur getirmesini temenni eden Başkan Çetin Akın, 2021 yılında herkes için güzel olayların yaşanmasını diledi.
Unutulan Kurum Turgutlu Halkevi Ele Alındı
Turgutlu Belediyesinin son aylardaki en önemli kültürel etkinliklerinden birisi olan Turgutlu Tarihi / Kasaba’nın Belgeseli’nin geçtiğimiz gün yayınlanan bölümünde Turgutlu Halkevi ele alındı. Yürüttüğü çalışmalarla dönemine damga vuran Turgutlu Halkevi, kapanmasının üzerinden yaklaşık 70 yıllık bir sürenin ardından yeniden gündeme getirildi.
Vergi Borçlarını Yapılandırmada Son 3 Gün
Turgutlu Belediyesi vergi affı kapsamında vadesi geçmiş vergi borçlarını yapılandırmaya devam ediyor. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen Turgutlulular, 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Turgutlu Belediyesi Emlak ve Gelir Servisine müracaatta bulunabilirler.
Başkan Çetin Akın: “Turgutlumuz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi ekiplerinin ilçe genelinde sürdürdüğü saha çalışmalarını yerinde inceledi. Yeni başlayacak projelerle ilgili yer tespitinde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuzun ihtiyaçları, hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi gerçekleştirmeye, Turgutlumuz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
“Sürdürülebilir ve İyi Tarım Uygulamalarını Gerçekleştirmek İçin Çalışacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Musalar Yeniköy’de düzenlediği eğitime katıldı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuzda sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alın terini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
“Turgutlumuzun yıllardır çözülmeyen sorunlarını çözüyoruz”
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Tüm bu çalışmalarla birlikte Turgutlu’nun yıllardır çözülemeyen sorunları da adım adım çözülüyor.
Turgutlu Belediyesi 41 Kişiyi Daha İş Sahibi Yaptı
Turgutlu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktasıyla 41 vatandaş daha iş sahibi oldu. Son beş ayda ise toplam 970 Turgutlulu işbaşı yaptı.
Turgutlu Belediyesinden 2 Milyon TL’lik Yatırım
Turgutlu Belediyesi Asfalt Şantiyesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Göreve geldiğimiz günden bu yana asfaltlama çalışmaları ile ilgili çok ciddi sıkıntılar çekiyorduk. Bugün çok gururlandığımız bir projeye imza attık. Kendi asfalt şantiyemizi kurduk. 2022 ve 2023 yıllarındaki hedeflerimiz Turgutlu’da hiçbir yolda problem kalmayacak şekilde sorunları çözeceğiz” dedi.
Sokak Hayvanları Yeni Yuvalarına Kavuştu
Turgutlu Belediyesi ve Genç İş İnsanları Platformu sokak hayvanları için örnek bir çalışmaya imza attı. Platform tarafından teslim edilen, soğuk havalarda sokak hayvanlarının barınabileceği 20 adet köpek evi Turgutlu Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek.
Hedef Yedinci Galibiyet
Turgutlu’yu 2. Lig Erkekler Voleybol Liginde başarıyla temsil eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Cumartesi günü saat 14.00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Gebze Gençlik Hizmetleri ile karşılaşacak.
“Daha yeşil ve daha güzel bir Turgutlu için çalışıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala ile birlikte Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Daşkan: “Daha yeşil ve daha güzel bir Turgutlu için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Kırsal Mahalleler Kesintisiz İnternete Kavuşuyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından internet altyapı çalışmaları kapsamında İğneci – Çıkrıkçı hattına hizmet verecek internet direği Kurudere Mahallesi İğneci Mevkisine dikildi. Bununla birlikte altyapı çalışmaları tamamlanan beş kırsal mahallede internet hizmeti verilmeye başlandı. Üç mahalleye ise önümüzdeki haftadan itibaren internet hizmeti verilmeye başlanacak.
Başkan Yardımcılarından Selvilitepe ve Atatürk Mahallelerinde İnceleme
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Selvilitepe ve Atatürk Mahalleleri ile Bostanlı Karakolu mevkisindeki arazi yollarında zemin iyileştirme, parke taşı tamiratı, asfalt tamiratı ve asfalt döşeme hazırlık çalışmalarını gerçekleştiriyor. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte incelemeleri sırasında Selvilitepe ve Atatürk Mahalleleri muhtarlarını ziyaret ettiler.
İki Mahallede Daha İnternet Altyapı Çalışmaları Tamamlandı
Turgutlu Belediyesinin internete erişim sorunu yaşayan kırsal mahallelere yönelik başlattığı altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda Gökgedik ve Aşağıbozkır Mahallelerinde direk dikimi çalışmaları gerçekleştirildi.
Turgutlu Ovasında Yaşanan Hırsızlık Sorununa Ortak Çözüm
Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Çiftçi Koruma Başkanlığı, Turgutlu Ticaret Odası, Turgutlu Ticaret Borsası, Turgutlu Ziraat Odası ve Esnaf Kefalet Odasıyla birlikte ovaların güvenliğinin sağlanmasına yönelik proje hayata geçirdi. Projenin ilk etabının tamamlanması dolayısıyla Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Çiftçi Koruma Başkanlığını ziyaret etti.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımından Altıncı Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Denizli’den galibiyetle döndü. Rakibi Cavidil Spor’u 3-2 mağlup etmeyi başaran Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ligdeki yerini korumaya devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Örnek İşbirliği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’daki çeşitli faaliyetlerde kullanılması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesinden solo otobüs devraldı.
Turgutlu Belediyesinden Teknoloji Fakültesine Yeşil Alan Çalışması
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi bahçesinde yeşillendirme çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise Turgutlu genelindeki bakım ve tamirat çalışmalarına devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinde Yapılandırma Başladı: Son Gün 31 Aralık
Turgutlu Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergi borçlarını yapılandırıyor. Söz konusu vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, 31 Aralık 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar Turgutlu Belediyesi Emlak ve Gelir Servisine müracaatta bulunabilir.
Turgutlu Belediyesi Namağlup Liderden Puanı Kopardı
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı sahasında namağlup lider olan Karacabey Belediyesini ağırladı. Kıran kırana geçen müsabakada Karacabey Belediyesi sahadan 3-2 galip ayrıldı. Turgutlu Belediyesi Karacabey’den puan alan ilk takım oldu.
Çetin Akın: “Daha güzel bir Turgutlu için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”
Turgutlu Belediyesi ekipleri çalışmalarına sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde de devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da çalışmalarına devam eden ekipleri ziyaret ederek hem kolaylıklar diledi hem de son durum hakkında bilgiler aldı.
Başkan Çetin Akın: “Türk Kadını Geleceğimize Işık Olmaktadır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda Türk Kadınının çabaları ve katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Başkan Çetin Akın, kadınların büyük emek ve zorlukla kazandıkları hakların her zaman savunucusu olduklarını da ifade etti.
Turgutlu Belediyesi Lideri Konuk Ediyor
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı sekizinci maçına çıkmaya hazırlanıyor. 6 Aralık Pazar günü saat 14:00’de Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak maçta Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının rakibi namağlup lider durumda olan Karacabey Belediyesi olacak.
Başkan Çetin Akın İncelemelerine Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Çetin Akın’dan Engelliler Günü Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında dezavantajlı vatandaşların yaşadıkları sorunların herkesin ortak sorunu olduğunu belirterek bu sorunların çözüme kavuşması için toplumsal bir gayretin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Doksan Sekiz İş Yerinin Kirası Alınmayacak
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Turgutlu Belediye Meclisinde alınan karara göre korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan ve Turgutlu Belediyesine ait bulunan 98 iş yerinden kapalı oldukları süre boyunca kira bedeli alınmayacak.
Turgutlu Belediyesi 10.00-16.00 Saatleri Arasında Hizmet Verecek
İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında Turgutlu Belediyesi mesai saatleri 10.00-16.00 arası olarak değiştirildi. Yeni karar alınıncaya kadar Turgutlu Belediyesi 10.00-16.00 arasında kesintisiz olarak vatandaşlara hizmet verecek.
Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İstasyonaltı ve Mustafa Kemal Mahalleleri ile Koşukırı Çarşısında sürdürdüğü çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan aynı zamanda kurulacak olan asfalt şantiyesinin son durumuyla ilgili bilgi aldı.
Kaldırım İşgali ve Seyyara Yönelik Denetimler Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ve Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Turgutlu genelindeki denetimlerini sürdürüyor. Yol ve kaldırım işgali ile seyyar satıcılara yönelik yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara cezai işlemler uygulandı.
Yılın Son Meclis Toplantısı 1 Aralık Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 1 Aralık Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılacak olan 2020 yılının son meclis toplantısında 6 gündem maddesi görüşülüp karara bağlanacak. Aralık Ayı Meclis Toplantısı aynı zamanda Turgutlu Belediyesinin Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Merkez ve Kırsal Mahallelere Yoğun Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol TOFAŞ Deplasmanında
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligdeki başarılı mücadelesiyle bu yıl 2. Lige yükselerek Turgutlu’yu temsil eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, 28 Kasım Cumartesi günü (yarın), saat 15:00’da Tofaş Spor ile mücadele edecek. Bursa’da oynanacak maç, TVF Voleybol TV Youtube kanalında canlı olarak yayınlanacak.
Başkan Akın’dan Filyasyonda Görev Alan Belediye Personeline Teşekkür
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın filyasyon ekibinde görev alan Turgutlu Belediyesi Personeline ve tüm sağlık çalışanlarına sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesaj ile teşekkür etti. Başkan Akın ayrıca tüm vatandaşları bir kez daha maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmaya davet etti.
Turgutlu Belediyesi Veznelerinde Hafta Sonu Mesaisi
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2020 yılı 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım Pazartesi günü sona ermesi sebebiyle, belediye vezneleri hafta sonu 10:00-17:00 saatleri arası açık olacak.
“En önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında “ATA’mızın gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir.” dedi.
Turgutlu Belediyesi’nde Covid-19 Önlemleri
Turgutlu Belediyesi covid-19 salgını nedeniyle birçok sosyal tesisini kapattı ve belediye hizmet binası girişlerinde HES kodu zorunlu hale getirildi
Turgutlu’da Sınav Merkez Yerleri KPSS’ye Hazır
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 22 Kasım Pazar günü Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim Sınavı öncesinde 16 sınav merkez yerinin dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Aşevi ve Hayır Merkezine Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Üç Ayrı Noktada İnceleme
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Can ile birlikte İstasyonaltı ve Albayrak Mahalleleri ile Kervanyolu üzerinde incelemelerde bulundu.
İlan Reklam, Emlak, Çevre ve Temizlik Vergilerinde Son Gün 30 Kasım
İlan Reklam, Emlak Vergileri ile Çevre ve Temizlik Vergisinin 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecek. Turgutlulu vatandaşlar da Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında yer alan veznelerden mükellef oldukları vergilerin ödemelerini gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın Selvilitepe Mahallesindeki Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Selvilitepe Mahallesinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının Rakibi İnegöl Belediyespor
Voleybol Erkekler 2. Liginde mücadele eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı rakibi İnegöl Belediyespor ile galibiyet için yarışacak. Yeniceköy Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek karşılaşma 14 Kasım Cumartesi günü, saat 13:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Ankara’daki temasları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Başkan Çetin Akın gün sonunda ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezinde bir araya geldi.
Başkan Akın’dan Yapımı Devam Eden Asfalt Şantiyesine Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Asfalt Şantiyesini kuracak olan firmaya Ankara’da ziyarette bulundu.
Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinden Yol ve Kaldırım İşgali Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazartesi Pazarı ve çevresinde denetimlerini gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Nutuk Hediyesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 82. yılı olması dolayısıyla Turgutlulu vatandaşlara Nutuk hediye etti.
Atatürk’ün Vefatının 82. Yılı Anısına 82 Ağaç Dikildi
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümüne özel Mustafa Kemal Mahallesi Eker Sokakta 82 adet ağaç dikimi gerçekleşti. Ağaç dikiminin ardından Eker Sokağa kazandırılan parkın açılış töreni yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da hem ağaç dikti hem de parkın açılışını gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın: “Aklımızda fikirlerin, kalbimizde sevgin hiç bitmeyecek”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleriyle bizlerin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini söyledi.
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Dördüncü Maçına Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligdeki başarısının ardından bu yıl 2. Lige yükselen Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 7 Kasım Cumartesi günü (yarın) saat 14:00’te rakibi Kütahya Belediyesporla karşı karşıya gelecek.
Turgutlu Belediyesinden Camilere Kış Temizliği
Turgutlu Belediyesi kışa hazırlık çalışmaları kapsamında Turgutlu’daki camilerin temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinden Piyaleoğlu Caddesine Denetim
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Turgutlu genelinde denetim ve kontrollerine devam ediyor.
Turgutlu Belediye Meclisinde “Doğal Afetlere Hazırlık” Oturumu
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlık ettiği toplantıda doğal afetlerle ilgili araştırma ve inceleme komisyonu kurulması oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca toplantıda kurulacak komisyon için üyeler de belirlendi.
Başkan Çetin Akın’dan Arazi Yolu Müjdesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Davutlar Mevkisinde yer alan arazi yolları ile Setüstü Sokak ve Mehmetçik Sokakta incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, arazi yolları ile ilgili de Nisan ayına kadar bitirileceği müjdesini verdi.
Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı birinci oturumu Eski Belediye Binasında gerçekleşti.
Turgutlu Belediyesinden İlan Reklam, Emlak, Çevre ve Temizlik Vergileri Duyurusu
İlan Reklam, Emlak Vergileri ile Çevre ve Temizlik Vergisinin 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Pazartesi günü sona erecek. Söz konusu vergilerin ödemesini yapacak olan vatandaşlar da Turgutlu Belediyesindeki veznelerden veya internet üzerinden 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemelerini yapabilirler.
Turgutlu Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Denetim
Pazartesi Pazarı ve çevresinde denetim yapan Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri seyyar satıcılara geçit vermedi.
Turgutlu’dan İzmir’e Yardım Köprüsü
Depremin en çok zarar verdiği İzmir’e Turgutlu’dan yardımlar ulaşmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumartesi günü İzmir’de afet bölgesinde kurtarma çalışmalarına devam eden ekiplere ve depremzedelere yardımları ulaştırmaya devam ediyor.
Turgutlu’nun Yardım Eli İzmir’e Uzandı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve beraberindeki heyet deprem sonrası yaraları sarmak için hazırladıkları yardım paketini İzmir’e ulaştırdı.
Kasım Ayı Meclis Toplantısı 3 Kasım Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 3 Kasım Salı Günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Gelecek Seninle Aydınlansın Projesinde 367 Tablet Dağıtıldı
Turgutlu Belediyesi “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesinde bağışlanan 367 adet tabletin tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturdu.
Başkan Çetin Akın’dan Cumhuriyet Bayramı Hediyesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla merkez ve kırsal mahallelerin muhtarlarına, Turgutlu esnafı ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.
Başkan Çetin Akın’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Çetin Akın’dan Mevlid Kandili Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Hz. Muhammed (s.a.v) dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) İslam Alemi başta olmak üzere tüm dünyaya ve insanlığa barış, merhamet, hoşgörü olmak üzere pek çok iyi duygu ve davranışının en güzel ve kalıcı örneklerini gösterdi” ifadelerini kullandı.
Başkan Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Hizmet İçin Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Nurgül Fidan Spor Tesislerinde buluşarak yapılması gereken çalışmalar için birlikte hareket etme kararı alındı.
Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisini Turgutlu’da Misafir Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli’yi belediyede ağırladı. Belediyedeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın ve Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli Arnavut Zeynel Parkının açılışına katıldı. Açılışın sonrasında ise Başkan Çetin Akın Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli ile birlikte Turgutlu’nun pek çok noktasına ziyaret gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı Parkeye İndi
Geçtiğimiz yıl kurulan ve bölgesel ligde mücadele eden Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı ilk idmanını Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda gerçekleştirdi. İlk idmanı Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Fırat Honaz da ziyaret etti.
Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinden Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Yönetiminin makamında ağırladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Üç Ayrı Noktada Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Ergenekon Mahalleleri ile Avşar Ortaokulunda çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın’dan ‘İçme Suyu’ Açıklaması
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, son günlerde Turgutlu’da içme suyunda meydana gelen sorunlarla ilgili açıklama yayınladı. Başkan Akın açıklamasında 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile birlikte ilçe belediyelerin sorumluluğu olan su ve kanalizasyon, mezarlık işleri, otopark yapma ve işletme, hal, otogar, kamyon garajı, ana arterlerin bakımı, temizliği çevre düzenlemesi ve bu görevlerin getireceği gelirlerin büyükşehire devredildiğini hatırlatarak çıkarılan söz konusu bu kanun nedeniyle ilçe belediyelerinin hem ekonomik olarak zor duruma düştüğünü hem de yaşanılan sorunlara anında müdahale etme şansının ortadan kaldırıldığını ifade etti.
Turgutlu Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere zeytinyağı üretmek için zeytin hasadı yapan Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ve Avşar Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipleri ziyaret etti.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan Müjde
Turgutlu Belediyesi Mustafa Kemal Mahallesinde atıl durumunda olan bir alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın söz konusu alanın tapusunu bizzat aldı. Belediye Hizmet Alanı olarak ayrılan alana yapılacak projeler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Başkan Akın’dan Turgutluspor’a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspor yöneticileri ve oyuncularıyla 21 Ekim Çarşamba günü rakibi Serik Belediyespor ile karşılaşması öncesinde düzenlenen moral yemeğinde bir araya geldi.
Başkan Çetin Akın’dan Selden Etkilenen İki Mahalleye Ziyaret
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Musacalı Mahallelerinde yaşanan sel felaketi sonrasında çalışma başlattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çampınar ve Musacalı Mahallelerine ziyaret gerçekleştirdi.
Irlamaz Vadisi 2. Etapta Temizlik Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Irlamaz Vadisi 2. Etapta çevre temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesinden İşsizlik Sorununa Çözüm
Turgutlu Belediyesi iş arayan vatandaşlarla personel arayan firmaları bir araya getiriyor. Turgutlu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde son üç aylık dönemde 600 kişi iş sahibi oldu.
Başkan Çetin Akın Belediye Şantiyelerini Ziyaret Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Belediyesi Şantiyelerini ziyaret ederek ekiplerle bir araya geldi.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde incelediler. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz ayrıca Turgutlu Belediyesi personeli, esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelerek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde İlk Maçına Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligde mücadele eden ve 2.lige yükselen Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. ligdeki ilk maçına Cumartesi günü saat 14.00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Simav Şeref Koleji karşısında çıkacak.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz Öğrencileri Tabletlerle Buluşturdu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesinde bağışlanan tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz tabletleri öğrencilerle buluşturdu.
Turgutlu Belediyesinden Okullara 75 Bin Adet Maske Desteği
Turgutlu Belediyesi ilkokul, ortaokul ve liselerde kullanılması için 75 bin adet maske yardımında bulundu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan ile birlikte maskeleri Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’e teslim etti.
Başkan Akın TÜBİTAK Birincisi Ziya Yıldız’ı Konuk Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın TÜBİTAK birincisi üniversite öğrencisi Ziya Yıldız’ı ağırladı.
Turgutlu Belediyesinden Ergenekon Mahallesine İki Bin M2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ergenekon Mahallesinde iki bin m2’lik parke taşı döşeme çalışmaları ile Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde (TOSB) dolgu ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise cami ve okulların bakım ve boyama çalışmalarına devam ediyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’dan Başkan Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak’ı ağırladı.
Müsavat Dervişoğlu’ndan Başkan Akın’a Ziyaret
Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesi İnternet Sorununa Yönelik İlk Adımı Attı
Turgutlu Belediyesinin internet sorunu yaşayan kırsal mahallelere yönelik başlattığı altyapı çalışmaları Yukarıbozkır Mahallesinde başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan da çalışmalara katıldı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesiyle Tabletler Öğrencilerle Buluşuyor
Turgutlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletler ulaştırılmaya başlandı.
Turgutlu Belediye Meclisinden Ortak Azerbaycan Bildirisi
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısı tüm partilerin imzaladığı Azerbaycan için hazırlanan ortak bildirinin okunmasıyla başladı.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den Başkan Akın’a Tebrik Telefonu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine tablet bağışıyla destek veren Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı telefonla arayarak tebrik ve teşekkürlerini iletti.
Turgutlu Belediyespor’un Son Transferi Gamze Sena Dülegöz
Yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle ligin en iddialı takımlarından biri haline gelen Turgutlu Belediyespor, yıldız guard Gamze Sena Dülegöz’ü renklerine bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu’da Hiçbir Ev İnternetsiz Kalmayacak
Turgutlu Belediyesi internete erişim sorunu olan kırsal mahallelere yönelik altyapı çalışması gerçekleştirecek.
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Atatürk Kültür Merkezi Kursiyerleri Hayallerini Gerçekleştirdi
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) kursiyerleri hayallerindeki lise ve üniversitelere yerleşti.
Gelirsen ve Game Master Kapılarını Eğitime Açıyor
Turgutlu’da faaliyet gösteren internet cafeler Gelirsen ve Game Master, Turgutlu Belediyesi’nin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin ders saatlerinde bilgisayarlardan ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayacak.
Başkan Akın Kadın Basketbol ve Erkek Voleybol Takımı Oyuncuları İle Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu Belediyespor Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser, Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol ile Erkek Voleybol Takımlarıyla yeni sezon öncesinde tanışma toplantısında buluştu.
Turgutlu Belediyespor’un İçecek Sponsoru 3E Girişim Oldu
Turgutlu Belediyespor ile 3E Girişim Gıda Tic. Ltd. Şti. arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesi İçin Meydan Okundu
Turgutlu Belediyesinin pandemi sebebiyle eğitimlerine evlerinde devam eden öğrencilerin tablet, bilgisayar ve televizyon ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu tablet bağışında bulundu. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu ayrıca çektikleri videolarla Turgutlu’nun iş, spor ve siyaset camiasının önemli isimlerine meydan okuyarak kampanyaya destek olma çağrısı da yaptılar.
Turgutlu Belediyesinden Fatih Sanayi Sitesine 2500 m2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi ekipleri Fatih Sanayi Sitesinde parke taşı döşeme çalışmalarına başladı. Fatih Sanayi Sitesindeki çalışmaların yanı sıra Yeniköy Mahalle Camisi ve Polis Merkezi Amirliğinde de boyama çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Başkan Çetin Akın’dan MASKİ Genel Müdürüne Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, MASKİ Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Turgutlu’daki alt yapı sorunları da görüşüldü.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ekipler, Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde bakım, onarım, tamirat ile parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyesinden Akçapınar Mahallesine Yeni Çocuk Oyun Alanı
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından kırsal mahallelere yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediliyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Akçapınar ve Çepnibektaş Mahallelerindeki çalışmalarını tamamladı.
Başkan Çetin Akın Setüstü Sokak’ta İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Mustafa Kemal Mahallesi Setüstü Sokak’ta bordür döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise Setüstü Sokak’ta süren çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesinden Erbiller Sanayi Sitesinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi Erbiller Sanayi Sitesi ve Kuşlar Camisinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyesi’nden "Gelecek Seninle Aydınlansın" Projesi
Turgutlu Belediyesi pandemi süreci boyunca eğitimlerine evinde devam edecek öğrenciler için sıfır ya da çalışır durumdaki televizyon, tablet ve bilgisayarları toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak. “Çocuklar bizim geleceğimiz” diyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, tüm Turgutluluları “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine katkı sunmaya davet etti.
Başkan Akın'dan Turgutluspor'a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sezonun ilk maçında rakibi Kırşehirsporla mücadele edecek olan Turgutluspora moral yemeği düzenledi.
Başkan Çetin Akın İz Televizyonun Canlı Yayın Konuğu Olacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İz Televizyonunda yayınlanan “Özgür Coşkun ile Başkanla Başbaşa” programının canlı yayın konuğu olacak. Program 18 Eylül Cuma günü, saat 18:00’da İz Televizyonunda yayınlanacak.
Turgutlu Belediyesinden Aşure Hayrı
Turgutlu Belediyesi Aşure Hayrını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da hayra katılarak aşure dağıttı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Sırt Reklamı: “Saklı Cennet”
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı sırt reklamı için ilçenin önemli işletmelerinden Saklı Cennet Cafe, Kahvaltı, Restoran ile sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Çepnidere Mahallesinde Çalışmalara Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Çepnidere Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor.
Çilek Mobilya Kadın Basketbol Takımına Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile Çilek Mobilya Turgutlu Şubesi arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Başkan Çetin Akın’dan Sanayi Esnafına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Fatih Sanayi Sitesi esnafına ziyarette bulundu.
Gamalı Köftecisi Turgutlu Belediyespor’a Yeniden Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın şort reklamında geçtiğimiz yıl da yer alan Gamalı Köftecisi ile yeni sezon için de sponsorluk anlaşması imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Sponsoru “EFKAR”
Turgutlu’nun önemli işletmelerinden bir tanesi olan EFKAR Et Kombinası Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımına sponsor oldu.
Turgutlu Belediyesinden ‘Çöp Ev’ Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan denetimler sonucu bir ‘çöp ev’in temizlik işlemini gerçekleştirdi. Evden 10 kamyon çöp çıkarıldı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Galericiler Sitesinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi, Resmi Gazete’de yürürlüğe giren 2. el motorlu kara taşıtları ticaretine ilişkin yönetmeliğin ardından Galericiler Sitesinde çalışmalarına yoğunluk kazandırdı.
Başkan Çetin Akın’dan ‘7 Eylül’ Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 7 Eylül Turgutlu’nun Kurtuluşunun 98. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.
Turgutlu Belediyesinden Selvilitepe Mahallesinde 1000 m2’lik Çalışma
Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yapımına başlanan 1000 m2’lik parke taşı döşeme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.
Başkan Akın’dan Üzüm Sergi Alanına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, üzüm sergi alanını ziyaret ederek hasat yapan çiftçilerle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın ayrıca üreticilerle birlikte üzüm hasadına da katıldı.
Turgutlu Belediyespor’a Amerika’dan Transfer
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı son iki yılı Amerika’da kolej ligi takımlarından Casper College de geçiren Nazlı Bayazıt ile sözleşme imzaladı.
Başkan Akın’dan Üzüm Fiyatlarının Düşürülmesine Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çepnidere Mahallesindeki üzüm üreticileriyle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın görüşmede üzüm fiyatlarının 2.6 Türk Lirasından 1.6 Türk Lirasına düşürülmesini eleştirerek belirlenen yeni fiyatın üreticiye büyük haksızlık olduğunu söyledi.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Saha Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda ağaçlandırma, arazi yolu bakımı ile okulların boyama işlemleri sürdürülüyor.
Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Salonunda gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 9 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesinden Zafer Haftası’na Özel Belgesel
Turgutlu Belediyesinin son aylarda hazırlamakta olduğu kentin ve çevresinin tarihinin ele alındığı belgesellere, Zafer Haftası’na özel olarak hazırlanan bir yenisi eklendi. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Youtube üzerinden yayınlanan belgesel ‘Atatürk ve Turgutlu’ adını taşıyor.
Turgutlu Belediyespor “Kaptan” Transfer Etti
Kadınlar Basketbol Süper Liginde 5 yıl, 1.ligde ise 4 yıl forma giyen Özge Bilgin, Turgutlu Belediyespor’a transfer oldu. Özge Bilgin önümüzdeki sezon Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının kaptanlığını da yapacak.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla el emeği ürünlerini satabilecekleri “El Emeği Halk Pazarı” düzenlenen törenle açıldı.
Turgutlu Belediyespor 2 Genç Yıldız Adayını Transfer Etti
Transfer çalışmalarına hız kesmeden devam eden Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı geleceğin yıldız adayları olarak gösterilen 20 yaşındaki Sıla Berza Bilgin ve 18 yaşında Rojbin Ağaslan ile sözleşme imzaladı.
Başkan Çetin Akın’dan Zafer Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açılıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının el emeği ürünlerini satabileceği “El Emeği Halk Pazarı” Pazartesi günü açılıyor.
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Yıldız Guard Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı transferlerine devam ediyor. Kadınlar Süper Liginde 2 yıl forma giyen yıldız guard Büşra Çınar, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında düzenlenen törende kendisini Turgutlu Belediyespor’lu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Merkez ve Kırsal Mahallelerde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelere yönelik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri bu kapsamda Çıkrıkçı, Urganlı ve Şehitler Mahallelerinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyespor’da Teknik Kadro Tamamlandı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında Baş Antrenör Serdar Babacan’ın yardımcısı olarak görev alacak olan Musa Ölmez ve Atletik Performans Koçu olarak görev yapacak olan Spor Genetiği Uzmanı Bilen Hocaoğlu için imza töreni düzenlendi.
AKM Tiyatro Ekibi Usta Oyuncularla Festivalde Bir Araya Gelecek
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Üniversite Tiyatro ekibi ve Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi Bornova Belediyesinin düzenlediği Oyunculuk Festivaline katılacak.
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 3245 TL Oldu
Kadrolu işçiler için imzaladığı sözleşme ile gündem yaratan Turgutlu Belediyesi taşeron işçiler için imzaladığı yeni sözleşme ile en düşük maaşı 3245 TL’ye yükseltti.
Turgutlu Belediyespor’da Nazlıcan ve Çağla İmzaladı
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı iki önemli ismi kadrosuna kattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Nazlıcan Yalçındağ ve Çağla Uslu’yu Turgutlu Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Başkan Çetin Akın’a Teşekkür Plaketi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fatih Sanayi Sitesinde esnafla düzenlenen kahvaltıda buluştu. Başkan Akın’a pandemi sürecinde gösterdiği yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.
Başkan Çetin Akın Mimar Sinan Parkında İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İmar Müdürü Mustafa Biçer, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte Mimar Sinan Parkı ve çevresinde incelemelerde bulundu.
Başkan Çetin Akın’dan Harun Tutak’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Harun Tutak’a ziyarette bulundu.
Turgutlu Belediyespor Voleybol’un Fikstürü Belli Oldu
Tarihinde ilk kez bu yıl 2. ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının fikstür çekimi gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın Zabıta Personeli ile Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz ile birlikte her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası öncesinde zabıta personeliyle düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Çepnidere’de Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi ekipleri Çepnidere Mahallesinde çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunulması hedefleniyor.
Turgutlu Belediyespor Yener Baştürk ile Sözleşme Yeniledi
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Yener Baştürk ile olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde boyama, parke taşı döşeme, yol açma ve dolgu yapımı çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Yaz Spor Etkinlikleriyle Çocuklar Sporla Büyüyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlerin fiziksel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla başlattığı Yaz Spor Etkinlikleriyle Turgutlulu çocuk ve gençler yaz dönemini sporla geçiriyorlar. Yaz Spor Etkinliklerine kayıtlar ise devam ediyor.
Ceren Kancaoğlu Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı guard ve point guard pozisyonlarında oynayabilen Ceren Kancaoğlu’nu transfer etti.
Başkan Çetin Akın ve Ekibi Maske Dağıttı
Son günlerde Manisa ve ilçelerinde artan korona virüs vakalarına dikkat çekmek, vatandaşları kurallara uyma konusunda uyarmak için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle maske dağıtımında bulundu.
TURBELDAK Sporcuları İlk Yardım Kursuna Katıldı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sporcuları ilk yardım kursuna katılarak sertifikalarını aldılar.
TURBEM’de Kayıtlar Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem için 7, 8, 11, 12. sınıflar ile mezun öğrenci kayıtları devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.
Başkan Akın’dan Orman Yangınının Yaşandığı Mahallelere Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın orman yangınının yaşandığı mahallelere ziyaretlerde bulunarak yangında zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Üniversite Tercih Merkezleri Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi iki noktada üniversite adaylarına danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Üniversite Tercih Merkezlerini ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesinde Bayramlaşma Merasimi
Turgutlu Belediyesi ailesi Arefe gününde bayramlaşma merasimini gerçekleştirdi. Başkan Çetin Akın Kurban Bayramının sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diledi.
Başkan Çetin Akın’dan Kurban Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajla tüm yurttaşların ve İnsan Aleminin Kurban Bayramını kutladı.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclisi Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 4 Ağustos Salı günü 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi ile Vestel Arasında İşe Alımlarda İşbirliği
Turgutlu Belediyesi ile Vestel arasında mavi yaka işe alımlarında iş birliği sağlandı.
TURBELDAK’tan Medetsiz Zirvesine Tırmanış
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışını bu yıl Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmanarak gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Mezarlıklara Ücretsiz Seferler Gerçekleştirecek
Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik Turgutlu Belediyesi mezarlıklara ücretsiz seferler düzenleyecek. 30 Temmuz Perşembe günü (yarın) gerçekleşecek seferler 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacak.
Turgutlusporun Şampiyonluğu Büyük Coşkuyla Kutlandı
Play-Off maçlarında rakiplerini yenerek şampiyonluk ipini göğüsleyen Turgutlusporun şampiyonluğu büyük coşkuyla kutlandı.
Turgutlu Şampiyonu Karşılamaya Hazır
Turgutlu Belediyesi, 2. Lige yükselmek için kıran kırana mücadele eden ve Karşıyaka ile dün gerçekleşen Play – Off Final maçı sonucunda şampiyon olan Turgutlusporu karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.
Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezlerinden Genç Çiftlere Destek
Turgutlu Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan, Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi genç çiftlerin mutluluklarına ortak oluyor.
Başkan Akın’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Mesajında basının ve basın emekçilerinin hiçbir koşulda sansür ve otosansür endişesi yaşamadan görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini belirten Başkan Çetin Akın, yalnızca gazetecilik görevlerini yaptıkları için tutuklu bulunan gazetecilerin de bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını dilediğini ifade etti.
Zeliha Öter Bir Yıl Daha Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Şevval Oyan ve genç basketbolcu Sude Gençer ile yeni sezon için imzaları atan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Zeliha Öter ile de devam dedi.
Başkan Akın Turgutlusporu Antalya’da Yalnız Bırakmayacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspora destek için Antalya’ya gitti. Başkan Çetin Akın, Antalya’ya gitmeden önce yaptığı açıklamada “Turgutlusporumuzla birlikte kupayla geri döneceğimize inanarak yanlarına gidiyorum” dedi.
Turgutlu Belediyespor Sude Gençer ile Sözleşme İmzaladı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında imzalar atılmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyespor, altyapısından yetişen Sude Gençer ile sözleşme imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl Da İhtiyaç Sahiplerine Kurban Bağışı Projesi Gerçekleştiriyor
Turgutlu Belediyesi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kurban bağışı projesi başlattı. “Kurban Bağışlarınız İhtiyaç Sahiplerine Aş Olsun” projesiyle geliri olmayan veya dar gelirli ailelere Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığı ile bağışlanan kurbanlıklar ulaştırılacak.
Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Törenle Kutlandı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlığı için gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. yıl dönümü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında düzenlenen törenle kutlandı. Tören sunumu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından yapıldı.
Turgutluspor’un Play Off Maçı Dev Ekranda İzlenecek
Turgutluspora destek ekranlardan devam edecek. Turgutlusporun ilk maçı kurulacak dev ekranda canlı olarak tüm Turgutlular ile birlikte izlenecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında İlk İmzalar Atıldı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında antrenörler ve ilk transfer Şevval Oyan içim imza töreni düzenlendi.
Başkan Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray Taraftarlarıyla Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarıyla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi lise adayı öğrencilere lise tercihlerinde destek oluyor.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Aralıksız Mesai
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Başkan Çetin Akın’dan 15 Temmuz Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında cumhuriyet ve demokrasimize karşı yapılan tüm darbe ve girişimlere karşı olduklarını belirten Başkan Çetin Akın, bundan sonra Türkiye’nin darbelerle anılmaması gerektiğini de söyledi.
Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
Kurban Bayramına sayılı günler kala Turgutlu’da hayvan satış ve kurban kesim alanlarının yerleri belirlendi. Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan karara göre Irlamaz Vadisi 2. Etabı kurban satış yeri olurken, Selvilitepe, Pazartesi, Cumartesi, Ergenekon Pazaryerleri ve Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi kurban kesim alanları olacak.
Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, havai fişek kullanmama kararını herkesten önce alarak yine bir ilke daha imza attı.
TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem kayıtları 10 Temmuz Cuma günü başlıyor.
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi sporcuları uzun bir aradan sonra ilk kamp etkinliğini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlere yönelik hayata geçirdiği Yaz Spor Etkinlikleri başlıyor. Kayıtlar ise 9 Temmuz Perşembe gününden itibaren alınacak.
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2020 – 2021 sezonunda 2. Ligde mücadele edecek.
Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı 7 Temmuz Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
Turgutlu Belediyesinin kurumsal internet sitesi yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.
Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Fide’den üreticilere büyük destek gelerek 200 bin adet domates ve biber fidesi üreticilere ulaştırılacak.
Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, TFF tarafından 2. ve 3. Liglerin iptal edilmesi ve tescil kararlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı sözleri üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Akın maçların tamamlanmasını isterken aksi durumun adil ve eşit olmayacağını söyledi.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
Turgutlu Belediyesi üniversite öğrencilerine yönelik desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi bu yıl da öğrencilere tercihlerinde yardımcı olmak için iki noktada kurulacak.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü bakım, tamirat, yenileme ve boyama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
Turgutlu Belediyesi 27 – 28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde okullar ve Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinin dezenfekte çalışmalarını tamamladı.
Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi hayata geçireceği iki yeni projeyle tarihine sahip çıkmaya devam ediyor.
Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Eğitim Destek Kurs Merkezi (TURBEM) eğitimcileri ile bir araya geldi.
Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesinin Koşukırı Mevkisinde gerçekleştirdiği çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçe genelinde ise belediye ekipleri tarafından çok çeşitli çalışmalar titizlikle yürütülüyor.
Daha Fazla