Turgutlu Belediyesi Anadolu Bilgelerini Andı
Turgutlu Belediyesi, Anadolu bilgeleri Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran ve Yunus Emre’yi “Üç Can Bir Cem” programı ile yad etti.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Rota Koleji’nin Evine Konuk Olacak
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Kadınlar 2. Ligindeki beşinci maçında Rota Koleji ile karşı karşıya gelecek. 28 Kasım Pazar günü İzmir Gaziemir’de oynanacak karşılaşma 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın Konuğu Uludağ Basket NBSD
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın bu haftaki rakibi Uludağ Basket NBSD olacak. Müsabaka, 27 Kasım Cumartesi günü saat 14:30’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanacak.
Anadolu Bilgeleri “Üç Can Bir Cem” Programıyla Anılacak
Turgutlu Belediyesi tarafından, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi katkılarıyla “Üç Can Bir Cem” programı düzenlenecek. Program, 27 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’da TUTSO Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.
Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibinden 25 Kasım’a Özel Gösterim
Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi, “Kırmızı Kurdele” oyununu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne özel yeniden sahneleyecek.
Başkan Çetin Akın: “Yarınlarımız Öğretmenlerimizin Eseridir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayınladığı mesaj ile kutladı. Öğretmenlerin insan yetiştirmek gibi büyük bir mesuliyeti üstlendiğini ifade eden Başkan Çetin Akın, çocukları karşılıksız sevgi, fedakarlık ve emekle geleceğe hazırlayan öğretmenlere ne kadar teşekkür edilse az olduğunu söyledi.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Rakibine Geçit Vermedi
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı TVF Kadınlar 2. Ligi’ndeki dördüncü maçında rakibi Akhisar Belediyesi Sportif Faaliyetleri’i 3-0 yenerek üçüncü galibiyetini kazandı.
TURBELDAK Kemalpaşa-Ören Etabını Tamamladı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) hafta sonu etkinliğinde Kemalpaşa - Ören etabını tamamladı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Akhisar Belediyespor’u Ağırlayacak
Tarihinde ilk kez TVF Kadınlar 2. Liginde mücadele eden Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 21 Kasım Pazar günü Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynayacağı dördüncü maçında Akhisar Belediyesi Sportif Faaliyetler ile karşı karşıya gelecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Yalova VIP’e Konuk Olacak
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) 8. Hafta karşılaşmasında rakibi HDI Sigorta Yalova VIP olacak. Yalova 90. Yıl Spor Salonunda oynanacak müsabaka 21 Kasım Pazar günü saat 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyesi Kırsal Mahallerde Çalışmalarını Sürdürüyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri kırsal mahallelerde yol düzenleme, parke taşı döşeme ve tamirat çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcılarından Ova Yollarında İnceleme
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser, 7. Mıntıka Mevkisindeki ova yollarında yürütülen asfaltlama çalışmalarını incelemelerde bulundular. Başkan Yardımcıları ayrıca bugünkü müsabaka öncesinde Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı ile bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’nın Rakibi Botaş Gelişim
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı TKBL’nin yedinci haftasında rakibi Botaş Gelişim’i konuk edecek. Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma, 17 Kasım Çarşamba günü saat 18:00’da başlayacak.
TURBELDAK’tan Ata’yı Anma Tırmanışı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümünde “Ata’yı Anma Tırmanışı” gerçekleştirdi.
Turgutlu Kent Konseyi Yeni Dönem Yürütme Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
Turgutlu Kent Konseyi yeni dönem yürütme kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda meclis grupları ve alt çalışma grupları oluşturuldu. Toplantıya Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da katıldı.
Turgutlu’da Yol Düzenleme ve Tamirat Çalışmaları Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Kabaçınar Mahallesindeki arazi yolları üzerinde düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Bununla birlikte kent genelindeki tamirat çalışmalarına da program dahilinde devam ediliyor.
Turgutlu Zabıtasından Fırınlara Denetim
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle fırınlara denetimlerini gerçekleştirdi. Kent genelindeki toplam 50 fırında etiket, gramaj, ruhsat ve hijyen kontrolleri yapıldı.
Turgutlu Belediyespor’da Çifte Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol ve Kadın Voleybol Takımları geçtiğimiz hafta olduğu gibi aldıkları galibiyetlerle art arda mutluluk yaşatmaya devam ediyor.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımının Rakibi Altekma Altınordu
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Kadınlar 2. Ligindeki üçüncü maçında Altekma Altınordu Takımı ile karşı karşıya gelecek. 14 Kasım Pazar günü Balçova Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma saat 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Samsun Deplasmanında
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının TKBL 6. Haftadaki rakibi Samsun Basketbol İhtisas olacak. Samsun’da oynanacak karşılaşma, 14 Kasım Pazar günü saat 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyesinden Karadut Sokağa 2600 m2 Asfalt
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından Ergenekon Mahallesi Karadut Sokakta asfalt çalışması yapılırken tamamlanan menfez çalışmasının etrafına korkuluk kurulumu gerçekleştirildi.
Vergi Ödemelerinde Son Gün 30 Kasım
Emlak, Çevre ve Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisinin 2021 yılı ikinci taksit ödemeleri 30 Kasım Salı günü mesai bitimine kadar devam edecek.
Turgutlu Belediyespor Satranç Takımı Türkiye Şampiyonası’nda
Turgutlu Belediyespor Satranç Takımı, Mersin’de düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda Turgutlu’yu temsil ediyor.
Turgutlu Belediyesi Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları İçin Mevlid-i Şerif Okuttu
Turgutlu Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Merkez Pazar Camisinde mevlid-i şerif okuttu ve lokma hayrı gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesinden Duygusal 10 Kasım Videosu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 83’üncü yılında duygusal bir video ile andı.
Başkan Çetin Akın: “Yüreğimizdeki Atatürk Sevgisi Asla Bitmeyecek”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle yad eden Başkan Çetin Akın, Eşsiz Deha Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe kararlılıkla yürüdüklerini söyledi.
Turgutlu Belediyesinin Yol Çalışmaları Hız Kesmeden Sürüyor
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallerde gerçekleştirdiği asfalt serim, yol yenileme, parke taşı döşeme ve tamirat çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Atatürk ve Silah Arkadaşları İçin Mevlid-i Şerif Okutacak
Turgutlu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yılında Merkez Pazar Camisi’nde mevlid programı ve lokma hayrı düzenlenecek.
Turgutlu Belediyespor’da Galibiyet Haftası
Turgutlu Belediyespor, hafta sonunda Kadın Basketbol ve Kadın Voleybol takımları haftayı galibiyetle kapattı, çifte mutluluk yaşattı.
Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Evindeki İlk Maçına Çıkıyor
Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı, Kadınlar 2. Ligindeki ikinci maçını Akhisargücü ile 7 Kasım Pazar günü Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynayacak.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’nın Rakibi Çeşme Basketbol
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’nın TKBL beşinci haftadaki rakibi Çeşme Basketbol olacak. Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma, 6 Kasım Cumartesi günü saat 14:30’da başlayacak.
Turgutlu’da Zeytinler İhtiyaç Sahiplerine Aş Oluyor
Turgutlu Belediyesi zeytin sezonunun başlamasıyla birlikte Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere üretilecek olan zeytinyağı için geleneksel hale getirdiği zeytin hasadına başladı.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerde parke taşı döşeme, yol kaldırma, yenileme ve metruk bina yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın’dan İnceleme Turu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, gün boyu sahada incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’muza değer katacak, hemşehrilerimizin sorunlarına derman olacak çalışmalarımızı en hızlı şekilde hayata geçiriyoruz. Hizmet odaklı belediyecilik anlayışımız ile her zaman olduğu gibi bundan sonra da halkımızın içinde, onlarla beraber olmaya devam edecek, yaşanan sorunlara etkili ve kalıcı çözümler üretmeyi sürdüreceğiz” dedi.
Turgutlu Belediyesi Meclisi Altı Maddeyi Karara Bağladı
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda bir ek gündem maddesi dahil olmak üzere toplam 6 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu’da Fidanlar Toprakla Buluşuyor
Turgutlu Belediyesi yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal Mahallesinde ağaç dikimini gerçekleştirdi. Merkez ve kırsal mahallelerde ise ağaç budama çalışmalarına başlandı.
Cuma Pazarı Projesi İçin Hazırlıklar Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Cuma Pazarı projesi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Proje alanı içerisinde yer alan atıl vaziyetteki evlerin ve duvarın yıkımı belediye ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.
TURBELDAK’tan Cumhuriyet Bayramı’na Özel Etkinlik
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılını Cumhuriyet Yürüyüşü ve Tırmanışı ile kutladı.
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 2 Kasım Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 2 Kasım Salı günü saat 18:00’da Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.
Turgutlu Belediyesinden Cumhuriyet Bayramı’na Dört Dörtlük Kutlama
Turgutlu Belediyesi Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin son gününü görkemli bir Cumhuriyet Yürüyüşü ile taçlandırdı.
Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımında İlk Maç Heyecanı
Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Kadınlar 2. Ligindeki ilk maçına çıkmaya hazırlanıyor. Ligdeki ilk rakibi Torbalı Belediyespor ile karşı karşıya geleceği maç 31 Ekim Pazar günü saat 14:00’da başlayacak.
Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fatma Turgut ile Yaşandı
Turgutlu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin ilk gününde Cumhuriyet coşkusu Fatma Turgut konseriyle yaşandı.
Başkan Çetin Akın: “Bağımsızlığımızı Cumhuriyetimize Borçluyuz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Çetin Akın, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan etmesiyle birlikte özgürlüğün, çağdaşlığın ve demokrasinin yolunun açıldığını söyledi.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Mersin BŞB’ye Konuk Olacak
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligindeki (TKBL) dördüncü maçında rakibi Mersin Büyükşehir Belediyesinin evine konuk olacak. Mersin Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma 29 Ekim Cuma günü 14:00’da başlayacak.
Turgutlu’da Yerel Tarih Gönüllüleri Yetişiyor
Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu arasında imzalanan protokol kapsamında Turgutlu’nun yerel tarih gönüllüleri yetiştiriliyor. Yaklaşık 40 öğrencinin dâhil olduğu projede ders anlatımının ardından uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek.
Turgutlu, Cumhuriyet Bayramı’na Hazırlanıyor
Turgutlu Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na sayılı günler kala hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda boyama çalışmaları ekipler tarafından gerçekleştirildi.
Turgutlu’da Cumhuriyet Bayramı İçin Geri Sayım Başladı
Turgutlu Belediyesi düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyet Bayramı coşkusunu 7’den 70 herkese doyasıya yaşatacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Perşembe günü Fatma Turgut konseriyle başlayacak 29 Ekim Cuma günü gerçekleşecek olan Cumhuriyet Korteji coşku dolu dakikalara sahne olacak.
TURBELDAK Kelebekler Vadisi’nde
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sezonun ikinci etkinliğini Ahmetli Dereköy, Kelebekler Vadisi, Çıplak Değirmen parkurunda düzenledi.
Yıllardır Çözülemeyen Yol Sorununu Çözen Başkan Akın İçin Esnaf Kurban Kesti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, hafta sonunda da mesaideydi. Başkan Çetin Akın cumartesi günü pek çok noktada ziyaretlerini gerçekleştirdi. Başkan Akın'a ziyaretleri sırasında başkan yardımcıları ve daire müdürleri eşlik etti.
Turgutlu Belediyesinden Çölyak Hastalarına Özel Hizmet
Turgutlu Belediyesi, özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastalarına yönelik hayata geçirdiği ücretsiz glütensiz ekmeklerin dağıtımına başladı.
Başkan Çetin Akın: “Yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha çözüyoruz”
Turgutlu Belediyesi, Hurdacılar Çarşısı’nda yıllardır yaşanan yol sorununu çözüme kavuşturmak adına çalışmalarına devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ile Fırat Honaz, Hurdacılar Çarşısı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu’da Cumhuriyet Coşkusu Fatma Turgut ile Yaşanacak
Turgutlu Belediyesi Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. İki gün boyunca sürecek etkinlikler kapsamında ünlü sanatçı Fatma Turgut, 28 Ekim Perşembe günü muhteşem bir konsere imza atacak. 29 Ekim Cuma günü düzenlenecek Cumhuriyet Korteji ile de Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusu doyasıya yaşanacak.
Turgutlu Belediyesinden Kırsal Mahallelerde Yol Düzenleme Çalışması
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Aşağıbozkır, Yukarıbozkır ve Çatalköprü Mahallelerinde yol düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise ilçe genelinde boyama ve yeşil alanlara çim ara ekim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Emlak Konut’u Ağırlayacak
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin (TKBL) üçüncü haftasında ligin favori takımlarından Emlak Konut’u konuk edecek. Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda gerçekleşecek karşılaşma 23 Ekim Cumartesi günü saat 14:30’da başlayacak.
Turgutlu Kent Konseyi Yeni Dönem Başkanını Seçti
Turgutlu Kent Konseyi 2. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Eski Belediye Binasında yapılan toplantıda yeni dönem başkanı Yedieylül Mahalle Muhtarı Deniz Bezen oldu.
Başkan Çetin Akın: “Muhtarlarımız Yerel Yönetimlerin Yapı Taşı, Halkımızın Sesidir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yayınladığı mesaj ile kutladı. Yerel yönetimlerin temel yapı taşı olan muhtarların halkın sesi, gözü ve kulağı olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, muhtarların hiçbir ayrım gözetmeksizin her zaman hizmetlerini fedakarca sürdürdüğünü söyledi.
Doğa ve Spor Tarihle Buluştu
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademi (TURBELDAK), sezon açılışı parkurunda doğa ve sporu tarihle buluşturdu. Turgutlu Kent Müzesi uzmanlarının eşlik ettiği yürüyüşte katılımcılara parkur üzerindeki tarihî alanlar hakkında bilgiler aktarıldı.
Başkan Akın Makam Aracını Şehidin Abisine Tahsis Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, makam aracını Turgutlulu Şehit Onur Karakaya’nın abisi Uğur Karakaya’ya gelin arabası olarak kullanılmak üzere tahsis etti.
Başkan Çetin Akın’dan Mevlid Kandili Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Hz. Muhammed (s.a.v) dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhamed (s.a.v.)’in, barış, kardeşlik, hoşgörü ve insanların iyiliğini müjdeleyen mesajları, bugün bizlere en büyük kutsal mirastır.” ifadelerini kullandı.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol’un Rakibi Fenerbahçe Gelişim
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol TKBL 2. hafta müsabakasında Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Cumartesi günü 14.30’da başlayacak maçta Fenerbahçe Gelişim ile karşılaşacak.
Turgutlu Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı 19 Ekim Salı Günü
Turgutlu Kent Konseyi, 2. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısını 19 Ekim Salı günü gerçekleştirecek. Yeni dönem başkanı ve yürütme kurulu üyelerinin belirleneceği 2. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Eski Belediye Binasında saat 11:00’da yapılacak.
Başkan Akın’a Yağlı Güreşler İçin Teşekkür Plaketi
Urganlı Mahalle Muhtarı Tarık Kayabaş ve azaları Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a Turgutlu Yağlı Güreş organizasyonu için teşekkür plaketi takdim etti.
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan’a, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Kızıl’a ve Zabıta ekiplerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri İlçenin Her Noktasında
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü asfalt sathi kaplama, yeni çocuk oyun grubu, boyama, tamirat, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Tiyatrosu Seyirciler İle Tekrar Buluşuyor
Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi “Kırmızı Kurdele” isimli tiyatro oyunuyla 13 Ekim Çarşamba günü tekrar tiyatro severlerle buluşacak.
Turgutlu Belediyesi Yağlı Güreşlerinde Kırkpınar Havası
Turgutlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, muhteşem bir organizasyon ile Kırkpınar Güreşleri’ni aratmayan müsabakalar Urganlı’da Turgutlu Belediyesi Er Meydanında yedi bini aşkın güreş severe Kırkpınar havası yaşattı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Muhteşem Başladı
Liglerin başlamasına iki gün kala bir üst lige alınan Turgutlu Belediyespor ligin ilk maçında deplasmanda oynadığı ve yabancı oyuncusundan yoksun çıktığı maçta Karşıyaka Çarşı Kolejini 75-68 yenerek muhteşem bir galibiyete imza attı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının TKBL’deki İlk Rakibi Karşıyaka Çarşı Koleji
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki (TKBL) ilk maçında Karşıyaka Çarşı Koleji ile karşı karşıya gelecek. Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu’nda gerçekleşecek karşılaşma 10 Ekim Pazar günü (yarın), 18:00’da başlayacak.
Turgutlu’da Pandemi, Halk Sağlığı ve Çevresel Boyutuyla Ele Alındı
Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kent Konseyi, Ege Çevre Platformu (EGEÇEP), Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) ve YAŞAMDER ortaklığında düzenlenen “Pandemi Sürecinde Halk Sağlığı ve Çevre Sorunları” konulu söyleşi Eski Belediye Binasında gerçekleşti.
Turgutlu Belediyesi Yağlı Güreşlerine Son Bir Gün
Turgutlu Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarının da katılacağı Yağlı Güreşler, 10 Ekim Pazar günü (yarın) Urganlı Futbol Sahasında (Urganlı Er Meydanı) gerçekleşecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Bir Üst Ligde
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonunun davetlisi olarak bir üst lige çıktı. Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, 2021 – 2022 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadelesine devam edecek.
Turgutlu Belediyesinden Yağlı Güreşlere Ücretsiz Servis
Turgutlu Belediyesi, 10 Ekim Pazar günü Urganlı Er Meydanında gerçekleşecek Yağlı Güreşlere katılacak güreş severlere ücretsiz servis hizmeti sunacak.
Başkan Çetin Akın’dan Çalışmalara Yakın Takip
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Birinci Kanal üstü Kargılı Mevkisi boyunca yürüttüğü asfalt sathi kaplama ve yama, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ise Selvilitepe Mahallesinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın ayrıca 10 Ekim Pazar günü Urganlı Futbol Sahası’nda düzenlenecek olan Yağlı Güreşler öncesinde devam eden hazırlıkların son durumunu takip etti.
Turgutlu’da Pandemi Süreci Farklı Yönleriyle Ele Alınacak
Turgutlu Belediyesi katkılarıyla, Turgutlu Kent Konseyi ve Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) tarafından “Pandemi Sürecinde Halk Sağlığı ve Çevre Sorunları” konulu söyleşi düzenlenecek. 8 Ekim Cuma günü Eski Belediye Binasında gerçekleşecek söyleşi saat 20:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın: “Yalan, AKP ve MHP Turgutlu İlçe Başkanları’nın ortak dili olmuş!”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AKP ve MHP Turgutlu İlçe Başkanları’nın açıklamalarına yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Başkan Çetin Akın, “Dün hayata geçireceğimiz projelerimizi açıkladıktan sonra AKP ve MHP İlçe Başkanlarının yalanı, karalamayı ortak dil olarak kullanıp ilçemize kazandıracağımız hizmetlerin önüne geçme çabası nafiledir. Ellerinden yalan ve yanlış bilgilerle basın açıklaması yapma dışında bir şey gelmeyenlere ayıracağımız zaman bu kadardır. Biz Turgutlu’muza hizmet etmeye, yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Çetin Akın’dan Proje Yağmuru
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısında yapımı tamamlanan, devam eden ve hayata geçirilecek olan projelerin son durumu ile ilgili gelişmeleri paylaştı.
Turgutlu Belediye Meclisi’nden Önemli Kararlar
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Başkan Çetin Akın’ın başkanlığında gerçekleşti. Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda yapılan Ekim Ayı Meclis Toplantısında 10 madde görüşülüp karara bağlandı.
Türkiye’nin Ünlü Başpehlivanları Turgutlu Er Meydanı’nda Kol Bağlayacak
Turgutlu Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Yağlı Güreşlerde Türkiye’nin en ünlü başpehlivanları da er meydanında güreşecek.
Turgutlu Belediyesi Tiyatrosu “Kırmızı Kurdele” Oyunuyla Sahnede
Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi “Kırmızı Kurdele” isimli tiyatro oyunuyla 6 Ekim’de tiyatro severlerle buluşacak.
Turgutlu Belediyesinden 15 bin m2 Asfalt Çalışması
Turgutlu Belediyesi ekipleri, kent genelinde asfalt serim ile asfalt yama, parke döşeme ve tamirat ile boyama çalışmalarını sürdürüyor. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte yürütülen asfalt serim ve yama çalışmalarını yerinde inceledi.
Turgutlu Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapılacak
Turgutlu Kent Konseyi, 2. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirecek. Yeni dönem başkanı ve yürütme kurulu üyelerinin belirleneceği 2. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 19 Ekim Salı günü saat 11:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi Meclisinde 8 Madde Görüşülecek
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 5 Ekim Salı günü saat 18:00’da Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.
Turgutlu Belediyesporlu Selinay Akçin Adını Dünya Şampiyonluğuna Yazdırdı
İtalya’da düzenlenen 4. Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda, İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı namağlup dünya şampiyonu oldu. Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Selinay Akçin de final maçında forma giyen isimlerden biri oldu.
Turgutlu Belediyesine Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde Yoğun İlgi
Turgutlu Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin katılımıyla düzenlenen Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ndeki yerini aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Turgutlu Belediyesi’nin standını ziyaret ederek Başkan Çetin Akın’dan ürünler hakkında bilgi aldı.
Turgutlu Zabıtası Denetimlerine Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fiyat ve etiket denetimlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Manisa Valiliği ve Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan denetimler sonucunda kanun ve mevzuatlara uymayan işletmelere işlemler uygulandı.
Turgutlu’da Asfalt Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesi Bilge Sokakta asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdi. Ergenekon Mahallesinde devam eden menfez çalışmalarında ise son aşamaya gelindi.
Turgutlu Köylerinin Tarihi Açığa Çıkarılıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla ilçenin eski isimlendirmeyle köy, yeni isimlendirmeyle kırsal mahallelerinin tarihi ortaya çıkartılıyor. Uzman çalışanlar tarafından gerçekleştirilen araştırmaların kitap haline getirilerek kalıcılık kazanması hedefleniyor.
Turgutlu Belediyesi “Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde
Turgutlu Belediyesi, Cumhuriyet Halk Parti’li belediyelerin katılacağı, 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ndeki yerini alacak.
Turgutlu Belediyesinden Simge Sokağa 8500 m2 Asfalt
Turgutlu Belediyesi merkez mahallerde sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarına Mustafa Kemal Mahallesinde devam etti. Refik Pınar İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde yapılan çalışmalarla ise öğrencilere yönelik renkli bir okul ortamı oluşturuldu.
Turgutlu Belediyesinden Bir Kiraz Alım Yeri Daha
Turgutlu Belediyesi Yunusdere Mahallesinde kiraz alım yerinin yapımını tamamladı. Kabaçınar Mahallesinde yapımı devam eden köy kahvehanesinde ise çalışmaların sonuna gelindi.
Turgutlu Belediyesinden Soğuk Asfalt Yama Aracılığıyla Yol Sorununa Hızlı Çözüm
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin pek çok noktasında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Başkan Çetin Akın, “Biz Turgutlu’ya hizmet etmek için buradayız, hiçbir vatandaşımızı siyasi görüşü ya da parti üyeliği sebebiyle ayrı tutmamız mümkün değildir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bazı yayın organları ve haber sitelerinde Turgutlu Belediyesinin adının asılsız iddialarla gündeme gelmesi sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Çetin Akın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Turgutlu Belediyesi Yağlı Güreşlere Hazırlanıyor
Turgutlu Belediyesi, ata sporumuz olan Yağlı Güreşleri yeniden düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarının da katılacağı Yağlı Güreşler, 10 Ekim Pazar Günü Urganlı Er Meydanında (Urganlı Futbol Sahası) gerçekleşecek.
Turgutlu Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın göreve gelmesiyle birlikte sosyal belediyecilik ilkeleri ışığında hizmetleri vatandaşlarla buluşturan Turgutlu Belediyesi, yaptığı destek ve yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi tarafından söz konusu yardımlar kapsamında sekiz aylık süre içerisinde 450’yi aşkın ihtiyaç sahibine nakdi ve aceze yardımında bulunuldu.
Turgutlu Zabıtasından Fahiş Fiyat Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimlerini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Araçlarına Bir Yenisi Daha Ekledi
Turgutlu Belediyesi, Türkiye’de bir ilk olan soğuk asfalt yama aracını satın aldı. Soğuk asfalt yama aracıyla çalışmaların ilki Koşukırı Mevkisinde, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın’dan Çölyak Hastalarına Müjde
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Çölyak ve Organik Beslenme Derneği Başkanı Halim Şivecan'ı ve Turgutlu'da yaşayan çölyak hastalarını misafir etti. Başkan Çetin Akın, görüşmede çölyak hastaları için bir müjde de açıkladı.
Turgutlu’da Çocuklar Sporla Büyüyor
Turgutlu Belediyesi Kış Spor Okulları kapsamında basketbol ve voleybol kursları 18 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Kurslara kayıtlar ise devam ediyor.
Zeka ve Akıl Oyunları Kursu Başlıyor
Turgutlu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle “Zeka ve Akıl Oyunları” kursuna kayıtlar başladı.
Turgutlu Belediyesinden Yunusdere Mahallesine Kiraz Alım Yeri
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelere kiraz alım yerleri kazandırmaya devam ediyor. Yunusdere Mahallesinde kiraz alım yeri yapımı için çalışmalara başlayan ekipler tarafından çalışmaların en kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Kent genelinde ise parke taşı döşeme, yol açma ve boyama çalışmalarına bir yandan devam ediliyor.
Turgutlu Belediyesinden Sanatçılara Anlamlı Hediye
Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerine damga vuran bir diğer olay da fidan bağışı hediyesi oldu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın şenliğe konuk olan isimlere takdim ettiği fidan bağışı hediyesi büyük takdir topladı.
Turgutlu’da Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Böyle Geçti
Turgutlu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri sona erdi. Yapılan etkinliklerin görüntülerinden oluşan video yayınlandı.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Kentin Birçok Noktasında Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü menfez yerleştirme, tamirat, yenileme, boyama ve çocuk oyun grubu kazandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımının Fikstürü Belli Oldu: İlk Maç 31 Ekim’de
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımının ilk kez yer alacağı Kadınlar 2. Liginin 2021 – 2022 fikstürü belli oldu. Maç takviminin açıklanmasının ardından Kadın Voleybol Takımı hazırlıklarına başladı.
Turgutlu Belediyesi Çocukları Tiyatroyla Buluşturdu
Turgutlu Belediyesinin çocukları tiyatroyla buluşturduğu “En Güçlü Kim? Sokak Tiyatrosu çocuklar ve ailelerin büyük beğenisini topladı.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin Keyfini En Çok Çocuklar Yaşadı
Turgutlu Belediyesinin çocuklara yönelik bir ilki daha gerçekleştirdiği “Çocuk Şenliği” Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin en eğlenceli etkinliklerinden biri oldu.
Büyük Taarruz Bisiklet Turu Ekibi Turgutlu’da Ağırlandı
Büyük Taarruz Bisiklet Turu ekibi Turgutlu'ya Kurtuluş gününde ulaşarak büyük bir ilgiyle karşılandı.
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Eylül Ayı Meclis Toplantısında 6 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu’nun Kurtuluş Coşkusu Gülben Ergen Konseriyle Taçlandı
Turgutlu, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin son gününü ve Turgutlu’nun kurtuluşunun 99. yıl dönümünü Gülben Ergen konseriyle kutladı.
Turgutlu Belediyesinden Kurtuluşun 99. Yılına Özel Lokma Hayrı
Turgutlu Belediyesi, Turgutlu’nun kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla lokma hayrını gerçekleştirdi.
Mustafa Başgülşen “Geldikleri Gibi…” Gösterisiyle Duygu Dolu Anlar Yaşattı
Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin sekizinci gününde Mustafa Başgülşen’in “Geldikleri Gibi…” gösterisiyle duygu dolu anlar yaşandı.
Turgutlu Belediyesi Meclisi Çarşamba Günü Toplanacak
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri sebebiyle 8 Eylül Çarşamba günü saat 18:00’da Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşecek.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Muhteşem Bir Konserle Sona Erecek
Turgutlu Belediyesinin düzenlediği Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri, 7 Eylül Turgutlu’nun kurtuluşun 99. yıl dönümünde Gülben Ergen konseriyle sona erecek.
Turgutlu Belediyesinden Kurtuluşun 99. Yılında Lokma Hayrı
Turgutlu Belediyesi, Turgutlu’nun kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla lokma hayrı gerçekleştirecek. Eski Belediye Binası önünde düzenlenecek hayır, saat 11:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın: “Turgutlu’muzun kurtuluşunu gururla geleceğe taşıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 7 Eylül Turgutlu’nun Kurtuluşunun 99. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Turgutlu’da hem bağımsızlık hem de işgalci kuvvetlerin çıkardığı büyük yangınla mücadelesine pek çok acılar yaşandığını belirten Başkan Çetin Akın, kentin kurtuluştan çok kısa bir süre sonra adeta küllerinden yeniden doğduğunu ifade etti.
Turgutlu’da Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Gösterileri Mest Etti
Turgutlu Belediyesinin düzenlediği Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Turgutlu’nun Kurtuluşu renkli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bağ Bozumu ve Şenlikleri kapsamında Halk Oyunları gösterileri ve Türk Halk Müziği konseriyle özel bir gece yaşandı.
Başkan Çetin Akın’dan 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Dönemi Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim yılını yayınladığı mesajla kutladı.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde “Geldikleri Gibi…” Rüzgarı Esecek
Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Mustafa Başgülşen’in tek kişilik gösterisi “Geldikleri Gibi…” ile devam ediyor. “En Güçlü Kim?” Sokak Tiyatrosu ise son gününde üç mahallede daha çocuklarla bir araya gelecek.
Turgutlu’da Yıllar Sonra Edip Akbayram Coşkusu Yaşandı
Turgutlu, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde usta sanatçı Edip Akbayram konseriyle unutulmaz bir gece yaşadı.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Konser ve Gösterilerle Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesinin düzenlediği Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Şenlikler kapsamında 5 Eylül Pazar günü Halk Oyunları Gösterileriyle seyir keyfi yaşanacak, Türk Halk Müziği Konseriyle de kulakların pası silinecek.
Barış Yarkadaş Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin Konuğu Oldu
Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin beşinci gününe Barış Yarkadaş söyleşisi damga vurdu.
Turgutlu’da Dört Modern Bekleme Noktası Halkın Hizmetinde
Turgutlu Belediyesinin işçilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yapımını tamamladığı servis bekleme noktalarının açılışı yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Bir hayalimizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emekçi kardeşlerimizin işlerine giderken bekleme durakları yoktu. Yağmurda, çamurda, sıcakta, soğukta gerçekten çok zor şartlar altında duraklarda bekleyip işlerine gidiyorlardı. Bizde emekçi kardeşlerimiz için Turgutlu’da ne yapabiliriz diye düşündük ve sonrasında da böyle modern bir tesis inşa ederek işçi kardeşlerimizi hem soğuktan hem de sıcaktan koruyabileceğimiz bir düzen kurduk” dedi.
Edip Akbayram Turgutlu’da Sevenleriyle Buluşacak
Turgutlu Belediyesinin düzenlediği Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında 4 Eylül Gecesi usta sanatçı Edip Akbayram, en sevilen şarkılarını sevenleri için söyleyecek.
Levent Gültekin Turgutlulu Okurlarıyla Buluştu
Turgutlu Belediyesi, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin dördüncü gününde Levent Gültekin’i okurları ve izleyenleri ile buluşturdu. “En Güçlü Kim?” Sokak Tiyatrosu oyuncuları ise Avşar ve Derbent Mahallerinde çocukların yüzünü güldürdü.
Barış Yarkadaş Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde
Turgutlu Belediyesi, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında gazeteci-yazar Barış Yarkadaş’ı okurlarıyla buluşturacak.
Turgutlu Belediyesi “Çocuk Şenliği” ile Bir İlk Daha İmza Attı
Turgutlu Belediyesi, “Çocuk Şenliği” etkinliği ile çocuklar için bir ilke daha imza attı. Ortapark Yeşil Alanda kurulan “Çocuk Şenliği” alanının açılışını Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın çocuklarla birlikte yaptı. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Çocuk Tiyatrosu Ekibi ise “Yaşasın Demokrasi” oyununu sahneledi.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Levent Gültekin Söyleşisiyle Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri dördüncü gününde gazeteci – yazar Levent Gültekin söyleşisiyle devam edecek.
Turgutlu Belediyesinin Kitap Fuarına Yoğun İlgi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında kurulan Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.
Turgutlu’nun Tarihi Fotoğraflarla Anlatıldı
Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin ikinci gününde Turgutlu’nun geçmişine ışık tutuldu. “En Güçlü Kim?” Sokak Tiyatrosu ilk gününde ise Dağyeniköy ve Dağmarmara Mahallelerinde çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser ile birlikte hem çocuklarla birlikte oyunları izledi hem de Eski Belediye Binasında gerçekleşen programa katıldı.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nde Çocuklara Özel Gün
Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin üçüncü gününü çocuklara ayırdı.
Turgutlu’da Muhteşem Zafer Coşkusu
Turgutlu Belediyesi Zafer Bayramı’nı Ceylan Ertem konseriyle kutladı. Her yaştan Turgutlulu’nun katıldığı konserde ünlü şarkıcı Ceylan Ertem, unutulmaz bir gece yaşattı. Koza Kavşağı’ndan başlayan ve binlerce kişinin katıldığı Zafer Yürüyüşü ise geceye damga vurdu.
Turgutlu Belediyesinden Çocuklara Özel Sokak Tiyatrosu
Turgutlu Belediyesi, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde düzenlediği sokak tiyatrosu etkinliği ile çocukları unutmadı.
Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu Tarihi Anlatılacak
Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin ikinci gününde Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla tarafından ‘Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu’ başlıklı bir sunum yapılacak. Program 31 Ağustos salı günü saat 20:30’da Eski Belediye Binası’nda gerçekleşecek.
Turgutlu, Zafer Bayramını Ceylan Ertem ile Kutlayacak
Turgutlu Belediyesinin 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlediği Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri iki özel etkinlikle başlayacak. Etkinliklerle bayram coşkusu tüm Turgutlu’da yaşanacak.
Başkan Çetin Akın, “Umutlarımız 30 Ağustos Zaferiyle Gerçeğe Dönüştü”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. Kurtuluş Savaşı’nın başlamasıyla özgürlüğe, kurtuluş inancına ve aydınlık yarınlara dair yeşeren umutların 30 Ağustos zaferiyle gerçeğe dönüştüğünü ifade eden Başkan Çetin Akın, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığını söyledi.
Özlenen Gün Geldi: Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Başlıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde ünlü isimler Turgutlulular ile buluşacak.
Turgutlu Zabıtası Halkın Sağlığı İçin İşbaşında
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri seyyar satıcı ve katı atık toplayıcılarına yönelik kent genelinde denetimlerini gerçekleştirdi.
DSİ'ye Ait Yollarda Turgutlu Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Başladı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden (DSİ) Kısmalı Karakolu Mevkisi kanal yanında bulunan yollarda çalışma yapmak için uzun süre izin alamayan Turgutlu Belediyesi, gerekli izinlerin gelmesinden sonra çalışmalara başladı.
Turgutlu Belediyesinden Selvilitepe Mahallesine Asfalt Atağı
Turgutlu Belediyesi ekipleri Selvilitepe Mahallesinin altı sokağında asfalt çalışmalarını tamamladı. Turgutlar Yolu 2300 m2’lik tamirat ve bordür çalışmalarını ise ayrıca yürütülüyor. Erbiller Sanayi Sitesinde ise çevre düzenlemesi kapsamında tesviye çalışmalarına başlanıldı.
Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri İçin Geri Sayım Başladı
Turgutlu Belediyesi tarafından 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin programı belli oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kortej yürüyüşü ile başlayacak olan Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri, 7 Eylül Salı günü Gülben Ergen konseriyle sona erecek.
Turgutlu Belediyesi Çalışıyor, Yollar Yenileniyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalarla kentin birçok noktasında meydana gelen yol sorunlarını çözmeyi sürdürüyor. Hayata geçirilen çalışmalarla Turgutlu’da yollar konforlu, güvenli ve yeni bir görünüme kavuşmuş oluyor.
Aslıhan Kayacık Turgutlu Belediyespor’da
Tarihinde ilk kez Kadınlar 2. Liginde mücadele etmeye hazırlanan Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Aslıhan Kayacık ile sözleşme imzaladı.
Turgutlu Belediyesinden Özel Gereksinimli Çocukları Sevindiren Sürpriz
Turgutlu Belediyesi, hazırladığı bir sürprizle özel gereksinimli çocuklar ve ailelerine mutlu anlar yaşattı.
Başkan Yardımcılarından Belediye Personeline Aşure İkramı
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, Muharrem Ayı dolayısıyla Temizlik İşleri, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline aşure ikramında bulundular.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Gücünüzü keşke sadece izin alabilmek için değil DSİ’ye işini yaptırabilmek içinde kullansaydınız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın daha önce yaptıkları başvurulara red veren Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün sonunda kanal yanındaki yolların yapım, bakım ve onarımı için izin vermesine sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile cevap verdi.
Turgutlu Tarihine İki Önemli Katkı
Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlanan iki yeni kitap, Turgutlu tarihi ile ilgili olarak önemli bir boşluğu doldurdu. “Millî Mücadele Döneminde Turgutlu” ve “Turgutlu’nun Kaybolan Köyleri” adlarını taşıyan kitaplar, ilçenin mazisi ile ilgili iki farklı konuya ışık tutmayı amaçlıyor.
Turgutlu Belediyesi Geleneksel Aşure Hayrını Gerçekleştirdi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Muharrem Ayı dolayısıyla Eski Belediye Binası önünde vatandaşa aşure ikramında bulundu.
Turgutlu Belediyesi İstihdama Öncülük Ediyor
Turgutlu Belediyesi, “Turgutlu Kariyer” projesiyle istihdama öncülük etmeye devam ediyor. Proje sayesinde bir yıllık süre içerisinde 1700’ü aşkın Turgutlulu iş sahibi oldu.
Başkan Çetin Akın, “Akıllı Tarım Uygulamalarına İhtiyacımız Var”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları ile Turgutlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) destekleme programı olan “Akıllı Teknolojilerle Geleceğin Tarımını Tasarlıyorum” projesinin açılış günü etkinliklerine katıldı.
Turgutlu Belediyesi Bey Yolu Mevkisinde Asfaltlama Çalışmasına Başladı
Turgutlu Belediyesi ova yollarında asfalt mesaisine aralıksız devam ediyor. Yassıgeçidi ve Kargılı Mevkilerinde çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından Bey Yolu Mevkisinde de asfalt serim çalışmaları yürütülüyor.
Turgutlu Belediyesinden Can Dostlara Mama ve Su Desteği
Turgutlu Belediyesi, her zaman olduğu gibi hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği bugünlerde de sokakta yaşayan can dostları unutmayarak mama ve su desteğinde bulunuyor.
Turgutlu Belediyesinden Çöp Konteynerlerinin Temizliğine Etkili Çözüm
Turgutlu Belediyesi, çevre ve görüntü kirliliğinin ortadan kalkması ve kötü kokunun oluşmaması için çöp konteynerlerinin dezenfekte çalışmalarını çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile gerçekleştiriyor.
Turgutlu Zabıtası’ndan Kaldırım İşgali Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgallerine yönelik denetimlerini gerçekleştirdi.
Erbiller Sanayi Sitesinde Otuz Yıllık Yol Sorunu Çözüldü
Turgutlu Belediyesinin Erbiller Sanayi Sitesinde gerçekleştirdiği yol yenileme çalışmaları sona erdi. Bir yandan da ova yollarında asfalt mesaisine devam eden ekipler tarafından Yassıgeçidi ve Kargılı Mevkilerinde asfalt serim çalışmaları tamamlandı.
Satranç Şampiyonu Sporculardan Başkan Akın’a Ziyaret
Manisa’da düzenlenen satranç takım maçlarında şampiyon olan Turgutlu Belediyespor’lu genç sporcular, şampiyonluk sevincini Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile paylaştı. Başkan Çetin Akın, “Şampiyon olarak bizleri gururlandıran gençlerimizi tebrik ediyor, Türkiye Finalinde Belediyemizi Manisa Şampiyonu olarak temsil edecekleri müsabakada başarılar diliyorum” dedi.
Turgutlu’da Kağıt Toplayıcılarına Yönelik Denetim Yapıldı
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri işbirliği ile kanuna aykırı olarak kağıt toplayan şahıslara yönelik denetimler gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın’dan Üniversite Tercih Merkezine Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Eski Belediye Binasında üniversite aday öğrencilere yönelik kurulan tercih merkezi ziyaret etti. Başkan Çetin Akın, “Üniversite adayı gençlerimize tercih döneminde destek olabilmek adına kurduğumuz tercih merkezimizle, gelecekleri için önemli bir adım atarak tercihlerini yapan öğrencilerimizin yanındayız ve en büyük destekçileriyiz” dedi.
Manisa’nın İlk ve Tek Belediye Esports Takımı Turgutlu Belediyesinden
Yaptığı ilklerle adından sıkça söz ettiren Turgutlu Belediyesi Manisa’da yine bir ilke imza atıyor. Belediye bünyesinde kurulan Esports takımı Manisa Belediyeleri arasında bir ilk olacak.
Turgutlu Belediyesi İlçe Genelindeki Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde parke taşı döşeme, yenileme, tamirat, boyama ve bakım çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Yangınlara Karşı Ormanda Temizlik Yaptı
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Irlamaz ve Yayla Mahalleleri mevkisi arasında yer alan Çamlık Piknik Alanına bırakılan atık ve çöpleri temizledi.
Turgutlu Belediyespor Tuğçe Köseyi de Kadrosuna Dahil Etti
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı pasör çaprazı Tuğçe Köse ile sözleşme imzaladı. Genç sporcu Turgutlu Belediyespor altyapısından transfer olan altıncı isim oldu.
Başkan Akın Proje Detaylarını Tek Tek Açıkladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ağustos Ayı Meclis Toplantısında devam eden çalışmalarını tek tek anlattı. Başkan Akın başlıklar halinde gelinen son durumları meclis üyeleri ile paylaştı.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Ağustos Ayı Meclis Toplantısında dört madde ve bir ek madde görüşüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyespor Altyapıdan Son Transferini Yaptı
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımının altyapısından gerçekleştirdiği son transfer orta oyuncu pozisyonunda oynayan Nur Karaduğan oldu.
Turgutlu Belediyesi Meclisi 3 Ağustos Salı Günü Toplanacak
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 3 Ağustos Salı günü saat 18:00’da Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.
Turgutlu Belediyesinden Tercih Hizmeti
Turgutlu Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerinin yanında oluyor. Üniversite tercihi yapacak gençlere ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek. Turgutlu’nun 2 noktasında kurulan tercih merkezleri ile gençlere en doğru tercihi yapmaları için yardım edecek.
Turgutlu Belediyesinde Spora Engel Yok
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen “Mutlu Cuma” isimli projede sporda engeller kaldırılarak özel gereksinimli çocuklara yönelik spor aktiviteleri 7 Eylül Kapalı Spor Salonunda Cuma günü ilki gerçekleşti.
Başkan Akın Kuyumcu Esnafını Ziyaret etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser ile birlikte kuyumcular çarşısı esnafına ziyarette bulundu.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Bu topraklarda yaşamı ve umudu yeniden yeşerteceğiz.”
Turgutlu Belediyesi yangın alanlarının yeniden ağaçlandırılması için TEMA Vakfı tarafından başlatılan projeye 723 çalışanı için 723 fidan bağışlayarak destek oldu.
Başkan Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları Sahaya İndi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser ile birlikte kent genelinde ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışmaları incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’muzun dört bir yanında kendi imkanlarımızla sürdürdüğümüz çalışmaları yakından takip ediyor, hemşehrilerimizle bir araya gelerek çalışmalarımız hakkında değerlendirmelerde bulunuyoruz. Turgutlu’muz için gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaların sonucunda vatandaşlarımızın memnuniyetlerini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Mutlu, huzurlu ve daha güzel bir Turgutlu’yu hep birlikte yaratıyoruz” dedi.
Sıla Kozak da Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı altyapısından gerçekleştirdiği transferlerine bir yenisi daha ekledi. Orta oyuncu pozisyonunda oynayan Sıla Kozak ile sözleşme imzalandı.
Turgutlu Belediyesi ve DOHAD İşbirliği İle Depreme Sıkı Takip
Turgutlu Belediyesi ve Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) arasında protokol imzalandı. Buna göre Manisa il sınırları içerisinde fayların hareketleri ve jeofiziksel parametrelerinin gözlenmesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilecek.
Turgutlu Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi, kent genelinde asfalt serim ve yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyespor’da Belin Sude Karahan da İmzaladı
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 19 yaşındaki smaçör Belin Sude Karahan ile sözleşme imzaladı.
Başkan Akın’dan Yadigar Teyzeyi Arayan Ekiplere Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser ile birlikte Çepnibektaş Mahallesinde kayıp olan ve 3 gündür aranan Yadigar Özcan’ı arama çalışmalarının yapıldığı bölgeyi ziyaret etti.
Turgutlu Belediyespor Voleybol’da Altyapıdan Bir İmza Daha
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 2. Lig hazırlıkları kapsamında pasör Kader Kınık’ı kadrosuna dahil etti. 17 yaşındaki genç voleybolcu, Turgutlu Belediyespor altyapısında yetişti.
Turgutlu Belediyesi Üç Mahallede Yolları Yeniliyor
Turgutlu Belediyesi gerçekleştirdiği yol yenileme çalışmalarıyla üç mahallenin daha yol sorununu ortadan kaldırıyor.
Turgutlu Belediyesporlu Nida Yağmur Tezcan 2. Lig Kadrosunda
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Turgutlu Belediyespor altyapısında yetişen Nida Yağmur Tezcan ile sözleşme imzaladı.
"Gazeteciler ve Basın Bayramı Basının Gücüne İnanan Bizler İçin Anlamlı Bir Gündür"
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Çetin Akın mesajında gelişmiş demokrasilerin uzun yıllardır güçlenerek var olmasının, fikir ve düşünce özgürlüğü anlayışının toplumun bütün kesimlerinde hakim olmasının basın özgürlüğü ile doğru orantılı olduğunu ifade etti.
Başkan Çetin Akın: “Herkes Kendi Çöplüğünü Temizlesin!”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi ile gündemde yer alan konularla ilgili TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer, Başkanvekili ve Meclis Üyesi Hüseyin Maliz, Kent Konseyi Başkanı ve Meclis Üyesi Fehmi Gülen ile birlikte ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Çetin Akın açıklamasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Turgutlu Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili yaptığı açıklamaların görüş alınmadan eksik ve hatalı olduğunu ifade ederek, “Bu sorun siyasi şovlarla çözülemez. Bu sorun ancak bizim yaptığımız gibi konunun tüm bileşenlerini toplayarak ortak akılla çözülebilir. Biz de bu sorunun çözümü noktasında gerekli tüm adımları atmış durumdayız. Tunç Soyer tarafından başlatılan proje çok anlamlı bir projedir ancak yanlış başlamıştır. Çözüm noktasında bize katkı sunacak herkese kapımız açık, bizi dinlemek isteyen herkese kapımız açık. Ama bu şekilde bizi dinlemeden, olayın muhataplarının görüşlerini almadan hareket eden herkese de her ortamda tepkimizi göstereceğiz. Siyasi şovlarla çözülemeyecek bu sorunun en kolay çözümü herkesin kendi çöplüğünü temizlemesidir” dedi.
Başkan Akın: “Bayramlar Sevgi ve Mutluluk İçerisinde Yaşamamız İçin Önemli Bir Fırsattır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın,Kurban Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.Kurban Bayramı’nda hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duygularının hakim olmasını temenni eden Başkan Çetin Akın, ihtiyaç sahibi aileler için kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara “Sizden Gelen Bağışlarla Aş Olalım Sofralara” projesi aracılığı ile destek olmaya davet etti.
Turgutlu Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt serim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ergenekon Mahallesindeki asfalt serim çalışmalarını yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesinden Kabristanlara Ücretsiz Servis
Turgutlu Belediyesi Kurban Bayramı dolayısıyla kabristan ziyareti yapacak vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti sunacak. Arefe günü düzenlenecek seferler Saat Kulesi önünden kalkacak.
Turgutlu Belediyespor Selen Gamsız’ı Renklerine Bağladı
Tarihinde ilk kez oynayacağı Kadınlar 2. Ligi için hazırlıklarını sürdüren Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Selen Gamsız’ı kadrosuna dahil etti.
Genç Libero Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Eda Karaman’ı kadrosuna kattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Eda Karaman’ı Turgutlu Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Genç Yıldız Adayı Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı bir diğer genç sporcuyu daha renklerine bağladı. Yeni sezon kadro yapılanmasında Buse Nur Çoban ile de sözleşme imzalandı.
Bayramlıklar Turgutlu Belediyesinden
Turgutlu Belediyesi, Dosteli Merkezleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin Kurban Bayramı’nda yüzünü güldürecek.
Erbiller Sanayi Sitesinde Sona Gelindi
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen Erbiller Sanayi Sitesindeki çalışmalarda sona yaklaşıldı.
“Türk Halkı 15 Temmuz’da Memleketine Kahramanca Sahip Çıkmıştır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü şiar edinen Türk halkı, demokrasimize ve bağımsızlığımıza kast etmeye kalkışanlara karşı her zaman gereken dersi vereceğini 15 Temmuz gecesi bir kere daha açıkça göstermiştir” dedi.
Viti Belediyesinden Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Viti Belediye Başkanı Sokol Haliti ve heyetini misafir etti.
Turgutlu Belediyesi Sporda Engelleri Kaldırıyor
Turgutlu Belediyesi spor alanında hayata geçirdiği projelerde bir ilki daha gerçekleştiriyor. “Mutlu Cuma” isimli projede sporda engeller kaldırılarak özel gereksinimli çocuklara yönelik spor aktiviteleri düzenlenecek.
Turgutlu Belediyespor Formasını Giyecek Bir Diğer İsim Sude Özel Oldu
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Kadınlar 2. Ligi öncesinde transfer çalışmalarını sürdürüyor. Belediyespor Kadın Voleybol Takımının yeni transferi Sude Özel oldu.
Turgutlu Belediyespor’da Potada Çifte İmza
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımında Basketbol Şube Sorumlusu Ceyhan Önk ve A Takım Yardımcı Antrenörü Musa Ölmez ile sözleşme yeniledi. Yeni sözleşmeye imzalar Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında atıldı.
Başkan Çetin Akın: “Altmış km’lik hedefimize her geçen gün yaklaşıyoruz”
Turgutlu Belediyesi ova yollarındaki asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Yarıntı Mevkisinde asfalt serim çalışmaları tamamlandı.
Selinay Akçin Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı transfer çalışmalarına devam ediyor. Tarihinde ilk kez Kadınlar 2. Liginde mücadele edecek olan Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, genç sporcu Selinay Akçin ile sözleşme imzaladı.
Acıbadem Yolu'nda Sorunlar Çözüldü, Çiftçiler Rahat Nefes Aldı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Acıbadem Yolu'nda tamamlanan asfaltlama çalışmalarını inceledi.
Turgutlu Belediyesi Zabıtası'ndan Dilenci Operasyonu
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Turgutlu genelinde dilencilik yapan şahıslar yakalanarak cezai işlem uygulandı.
Revşen Başboğa Yuvaya Döndü
Voleybola Turgutlu Belediyesi altyapısında başlayan Revşen Başboğa tarihinde ilk kez 2. ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ile sözleşme imzaladı.
Turgutlu Belediyesinden SMA Hastası İrem Nur’a Destek Kermesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve gönüllü vatandaşların katkılarıyla birlikte SMA Tip 1 hastası olan Turgutlulu İrem Bebek için SMA Farkındalık Kermesi yapıldı. Turgutlu Belediye Hizmet Binasının önünde yapılan kermese, katılım ise yüksek oldu.
Başkan Akın'a Anlamlı Teşekkür Plaketi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat ve yardımcılarıyla bir araya geldi. Başkan Akın'a fakülteye yapmış olduğu katkı ve hizmetler dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.
Turgutlu Belediyesinden Asfalt Atağı
Turgutlu Belediyesi yıllardır kangren haline gelen sorunları kendi imkanlarıyla çözüyor. Asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam ettiği ova yolları ve şehir merkezinde toplam 74 bin 834 m2 yol asfaltlandı. Yol yenileme çalışmalarının sürdürüldüğü Erbiller Sanayi Sitesinde ise adım adım sona geliniyor. Turgutlu Belediyesi ayrıca kurduğu ekiple, kendi imkanlarıyla Turgutlu genelinde parke taşı döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın Devam Eden Projelerin Son Durumunu Açıkladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Temmuz Ayı Meclis Toplantısında Turgutlu Belediyesinin ekonomik tablosunun son durumunu meclis üyeleri ve kamuoyuyla paylaştı. Başkan Akın ayrıca Selvilitepe Mahallesine yapılacak olan Belediye Hizmet Noktası, Sanayi Çarşısı Projesi, Cuma Pazarı, Mustafa Kemal Mahallesine kazandırılacak olan Taziye Evi ve Kreş projeleri hakkında bilgi verdi. Ova yollarındaki asfaltlama çalışmalarında dörtte bir hedefin tamamlandığını belirten Başkan Akın, Erbiller Sanayi Sitesi ve Gıda Çarşısındaki çalışmaların son durumunu da paylaştı.
Başkan Çetin Akın’dan İrem Bebek İçin Yardım Çağrısı
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Temmuz Ayı Meclis Toplantısında beş madde görüşüp karara bağlandı.
Başkan Çetin Akın, Belediyesporlu Güreşçileri Edirne’ye Uğurladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ile birlikte Tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak olan Turgutlu Belediyespor Güreş Takımı’nı Edirne’ye uğurladı.
Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında Aşı Uygulaması Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında sağlık çalışanları tarafından aşı uygulaması devam ediyor. Aşı sırası gelen vatandaşlar 10:00 – 16:00 saatleri arasında aşılarını yaptırabilir.
Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybolda İlk İmzalar Antrenörlerden
Tarihinde ilk kez voleybolda Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımında Başantrenör Erdal Kurç ve Yardımcı Antrenör Yener Baştürk ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandı.
Yıllardır Çözülmeyen Sorunlar Bir Bir Çözülüyor
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonunda ve Pazartesi günü gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi. Sıcak havalara rağmen mesaisine devam eden ekiplere teşekkür eden Başkan Çetin Akın, “Vatandaşlarımızın yaşadıkları yol sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz hafta sonunda da çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yaz kış, gece gündüz demeden çalışmalarına devam eden ekiplerimize teşekkür ederim” dedi.
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı 6 Temmuz Salı günü saat 18:00’da Turgutlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşecek.
“Sizden Gelen Bağışlarla Aş Olalım Sofralara”
Turgutlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek bir proje başlattı. Turgutlu Belediyesi “Sizden Gelen Bağışlarla Aş Olalım Sofralara” projesiyle geliri olmayan veya dar gelirli ailelere Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığı ile bağışlanan kurbanlıkları ulaştırılacak.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı İlk Kez 2. Ligde
Turgutlu Belediyesinin spora yönelik yaptığı yatırımlar başarılar getirmeye devam ediyor. Buna göre bir başarı haberi de Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımından geldi. Belediyespor Kadın Voleybol Takımı bu sezonda tarihinde ilk kez 2. Ligde oynayacak.
Başkan Akın İmzayı Bu Kez Turkap A.Ş. Çalışanları İçin Attı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Yapı Kredi Bankası yetkilileri ile bu kez Turkap A.Ş. çalışanları için protokol imzaladı. Turkap A.Ş. bünyesinde çalışan Turgutlu Belediyesi personeli 2160 TL promosyon ücreti alacak.
Turgutlu Belediyespor Şampiyon Hoca’ya Emanet
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörlüğüne Fenerbahçe ve Beşiktaş Altyapısında Türkiye Şampiyonlukları bulunan Deniz Olgun getirildi. Olgun’u Turgutlu Belediyesporlu yapan imza Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında atıldı.
Valilik Kupası’nın Birincisi Turgutlu Belediyespor Oldu
Turgutlu Belediyespor Genç Kızlar Voleybol Takımı, Valilik Kupası Kulüpler arası Kız ve Erkekler Voleybol Turnuvası’nda rakiplerini eleyerek galibiyete ulaştı.
TURBEM’de Kayıtlar Başladı, Ders Başı 9 Ağustos’ta
Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Kurs Merkezinde (TURBEM) 2021 – 2022 Eğitim Öğretim Dönemi kayıtları bugün itibariyle başladı. Ders başı ise 9 Ağustos Pazartesi günü yapılacak.
Başkan Çetin Akın: “Kendi imkanlarımızla Turgutlu’muzun sorunlarına derman oluyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’nun farklı noktalarında gerçekleştirilen park yapımı, parke taşı döşeme, düzenleme çalışmalarını incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla kentimize yeni parklar kazandırıyor, yol yenileme ve parke döşeme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kaynaklarımızı doğru kullanarak, her bir kuruşu Turgutlu’muz için harcayarak vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara derman oluyor, yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşturuyoruz” dedi.
Turgutlu Belediyesinden Çocuklara Yönelik Cimnastik Kursu
Turgutlu Belediyesinin çocuklara spor bilincini aşılama ve fiziksel olarak sağlıklı gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla açtığı spor kurslarının üçüncüsü cimnastik kursu oldu.
Çetin Akın: “Çocuklarımızın mutluluğundan ne istiyorsunuz?”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ilçenin pek çok noktasında bulunan çocuk oyun grupları ve fitness gruplarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce verilen zarara karşı tepkisini gösterdi. Başkan Çetin Akın, “Yapılan hizmetleri, özellikle de çocuklar için yapılan hizmetleri yok etmeye, kırıp dökmeye hiç kimsenin hakkı yok. Pandemi nedeniyle uzun zamandır evden çıkamayan, çocuklarımızın mutluluğuna engel olan bu magandaları ancak hep birlikte durdurabiliriz. Lütfen parklarımıza zarar veren kişi ya da kişileri gördüğünüz güvenlik güçlerimize haber verelim. Çocuklarımızın mutluluğuna, oyun alanlarına hep birlikte sahip çıkalım” dedi.
Turgutlu Belediyesi İlçeye Yeni Bir Yeşil Alan Daha Kazandırıyor
Turgutlu Belediyesi Ergenekon Mahallesine yeni bir yeşil alan kazandırıyor. İsmail Kırdar ile Şekip Seçkin Sokak kesişimindeki alanda gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında çocuk oyun grubu, oturma alanları ve fitness grupları da yer alacak.
Turgutlu Belediyesi YKS Öncesi Hazırlıklarını Tamamladı
Turgutlu Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesinde ilçe genelindeki sınav yerlerinin dezenfekte çalışmalarını tamamladı.
Turgutlu Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Sınav Yerlerine Ücretsiz Ulaştıracak
Turgutlu Belediyesi, bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek ihtiyaç sahibi ve özel gereksinimli öğrenciler için ücretsiz servis hizmeti sağlayacak.
Turgutlu Belediyesi Voleybol Kursuyla Profesyonel Sporcular Yetiştiriyor
Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında voleybol kurslarına kayıtlar başladı.
Bostanlık Mevkisinde Asfaltlama Çalışmaları Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Bostanlık Mevkisinde yeni başlayan asfaltlama çalışmalarını incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Hemşehrilerimize her fırsatta söz verdiğimiz gibi ova yollarımızda asfaltlama çalışmalarımıza başlayarak Turgutlu’muzun kangren haline gelmiş sorunlarını çözüyoruz“ dedi.
Başkan Çetin Akın: “Bozkurt Mahallemizdeki Yol Sorununu Kendi İmkanlarımızla Çözüyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser Bozkurt Mahallesindeki üç sokakta sürdürülen yol yenileme çalışmalarını inceledi.
Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’muzun Sorunlarını Bir Bir Çözüyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, çalışmaların devam ettiği Erbiller Sanayi Sitesi, arazi yolları ve Sanayi Çarşısı’nda incelemelerde bulundu.
Bozkurt Mahallesinde Yıllardır Çözülemeyen Yol Sorunu Çözüme Kavuşuyor
Turgutlu Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler uzun yıllardır çözülemeyen yol sorunlarını adım adım çözüme kavuşturuyor.
Turgutlu Belediyesi Tiyatro Kursları Başlıyor
Turgutlu Belediyesi bünyesinde çocuk ve yetişkinliklere yönelik açılan tiyatro kursuna kayıtlar başladı.
Başkan Çetin Akın: “Babalarımız Kahramanımız ve Yol Göstericimizdir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çocuklar için babalarının birer kahraman, yol gösterici ve hiç sönmeyen bir ışık olduğunu belirten Başkan Çetin Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi.
Turgutlu Belediyesinden Albayrak Mahallesine Yeni Çocuk Oyun Grubu
Turgutlu Belediyesi Albayrak Mahallesine yeni bir çocuk oyun grubu kazandırıyor. Bununla birlikte kent genelindeki parke taşı tamirat çalışmaları da aralıksız devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Geleceğin Yıldız Sporcularını Yetiştiriyor
Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında basketbol kursları 21 Haziran’da başlıyor. Basketbol kursuna kayıtlar ise devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinden Asfalt Mesaisi
Turgutlu Belediyesi asfaltlama çalışmalarına başladı. Hafta sonu sürdürülen çalışmalar kapsamında 24 bin m2’lik alan asfaltlandı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımından İlk Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Bölgesel Lig Grup Müsabakalarındaki ilk maçında rakibi Soma Spor’u 3-0 yenmeyi başardı.
İstasyonaltı Mahallesi Yeni Bekleme Durağına Kavuştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İstasyonaltı Mahallesinde konumlandırılan kapalı bekleme durağı ve Atatepe Tesislerinde gerçekleştirilen yürüyüş yolu ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Yolu Yarıladı
Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olarak Bölgesel Basketbol Ligi Finallerinde Ankara’da mücadele eden Turgutlu Belediyesi oynadığı 3. Maçından da salondan galibiyetle ayrıldı. Denge Okulları ile oynanan mücadeleyi 71-70 kazanan Turgutlu Belediyesi bir üst lig yolunu yarıladı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımına Moral Kahvaltısı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibiyle kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Çetin Akın ilk kez Bölgesel Ligde mücadele edecek olan Belediyespor Kadın Voleybol Takımına başarılar diledi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol 2’de 2 Yaptı
Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi Final Grubu 2. Gün maçlarında şampiyonluk adayları Turgutlu Belediyesi ile Tarsus Belediyesi karşı karşıya geldi; son saniyeye kadar kafa kafaya giden maçı Turgutlu Belediyesi 65-63 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.
Başkan Çetin Akın: “Asfaltlanmamış Ova Yolu Kalmayacak”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Sabancı Karakolu Mevkisinde gerçekleştirilen asfalt döküm deneme etabı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın incelemeleri sırasında birçok yeni müjdeyi de paylaştı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı İlk Kez Bölgesel Ligde Mücadele Edecek
Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı tarihinde ilk kez Bölgesel Lig Grup Müsabakaları kapsamında rakipleriyle karşı karşıya gelecek. Final maçları ise 20 Haziran Pazar günü oynanacak.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Galibiyetle Başladı
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Ankara’da oynanan Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi Final maçları açılışında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıya geldi. Turgutlu Belediyesi salondan 70-61 galip ayrıldı.
İşaret Dili Kursu İçin Kayıtlar Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile işaret dili kursu başladı. Atatürk Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinde (AKM) gerçekleştirilen işaret dili kursu için kayıtlar ise devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Tamiratlara Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi tamirat çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dört mahallede tamiratları gerçekleştiren ekipler, program dahilinde tamirat çalışmalarına ise devam ediyor.
Erbiller Sanayi Sitesi Esnafından Teşekkür Hayrı
Erbiller Sanayi Sitesi esnafı yıllar sonra yapılan yollar için hayır etkinliği düzenledi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da düzenlenen hayra katılarak esnaf ile bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Final Maçları İçin Ankara’ya Gidiyor
Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi C Grubu namağlup lider olarak tamamlayan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı final grubu maçları için Ankara’ya gidiyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser ve daire müdürleri final maçları öncesinde Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik ekibiyle kahvaltıda buluştu.
Başkan Akın’dan Projelere Yakın İnceleme
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş Ser ile birlikte Turgutlu’ya büyük değer kazandıracak önemli projelerin yapım süreçlerini yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın, “2021 yılı önemli projelerimizi hayata geçireceğimiz, Turgutlu’muzu hak ettiği hizmetlerle buluşturacağımız bir yıl olacak. Çalışmalarımız Turgutlu'muza hayırlı olsun” dedi.
Kadınlar Evde Üretiyor, El Emeği Halk Pazarında Satıyor
Turgutlu Belediyesinin ev kadınlarına yönelik hayata geçirdiği El Emeği Halk Pazarında el emeği ürünlerini satmak isteyen kadınlar için müracaatlar devam ediyor.
Cuma Pazarı İçin Resmi Adım Atıldı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Camiönü’nde Çukurbahçesi olarak bilinen ve pazar yeri olarak kamulaştırılan alan ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle devir protokolünü imzaladı.
Çetin Akın Meclis Toplantısında Başlayacak Projeleri Açıkladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında yapımına başlanacak projeleri açıkladı. Soğuk Hava deposunun yerine yapılacak Turgutlu Belediyesi Sanayi Çarşısı, Çukurbahçe olarak bilinen alana yapılacak Cuma Pazarı, Selvilitepe Mahallesine Belediye Hizmet Noktası ve bankamatikler, Orta Park için yeni proje, ova yolları asfaltlama çalışmalarına başlanıyor.
Turgutlu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Turgutlu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Haziran Ayı Meclis Toplantısında 9 madde görüşüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1 Haziran Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1 Haziran Salı günü saat 18:00’de Eski Belediye Binasında gerçekleşecek. Haziran Ayı Meclis Toplantısında 8 madde görüşülüp karara bağlanacak.
Turgutlu Belediyesi Tamirat ve Tadilat Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri üç mahallede daha parke tamiratı çalışmalarını gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ise Musacalı Mahallesinde çalışmalar yürütülüyor.
Turgutlu Belediyesporlu İki Sporcu Avrupa Şampiyonası Yolunda
Turgutlu Belediyespor Hentbol Takımı altyapısında yetişen iki sporcu Yıldız Milli Kadın Hentbol Takımı Kampına katılmaya hak kazandı. Ağustos ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası öncesinde düzenlenen kampın sonunda Turgutlu Belediyesporlu oyuncular ilk 20’ye girebilirse şampiyonada Türkiye’yi temsil edecekler.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Final Takvimi Belli Oldu
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının bir üst lige yükselmek için kıran kırana mücadele edeceği 6’lı final grubunun maç takvimi belli oldu. Buna göre final grubu maçları, 7-12 Haziran tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.
“Kaynaklarımızı Turgutlu’muz İçin Kullanıyoruz”
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan plan doğrultusunda ilçe genelindeki çalışmalara devam ediliyor.
“Turgutlu’muzu Rengarenk ve Canlı Bir Görünüme Kavuşturuyoruz”
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda yedi mahallede tamirat, boyama ve çiçeklendirme çalışmaları tamamlandı.
TURBEM’de Yeni Dönem Seviye Tespit Sınavı ile Başlıyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Kurs Merkezinde (TURBEM) yeni dönem için seviye tespit sınavı 28 – 29 Haziran’da yapılacak. Sınav için ön kayıtlar ise 24 Mayıs Pazartesi günü başlayacak.
Turgutlu Belediyesinden Vergi Ödeme Kolaylığı
Turgutlu Belediyesi İlan Reklam, Emlak ile Çevre ve Temizlik Vergilerinin 1. taksit ödemelerini internet üzerinden ödeme imkanı sundu. Söz konusu vergileri online olarak ödemek isteyen Turgutlulular, https://webportal.turgutlu.bel.tr/ adresi üzerinden vergi ödemelerini gerçekleştirebilirler.
Başkan Çetin Akın’dan 19 Mayıs’a Özel Etkinlik
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı özel bir etkinlikle kutlayacak.
Başkan Çetin Akın: “19 Mayıs’ta Yakılan Bağımsızlık Ateşi Yüreğimizde Sönmedi”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı. Başkan Çetin Akın, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta yaktığı bağımsızlık ateşinin geçen yüzyıla rağmen sönmediğini dile getirdi. Başkan Çetin Akın ayrıca Türk gençliğinin Cumhuriyetin ilelebet payidar kılınması için mücadele edeceklerine inandıklarını da söyledi.
Başkan Çetin Akın’dan Camiönü Pazar Yeri Müjdesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Mayıs ayı meclis toplantısında Camiönü Pazar Yeri ile ilgili müjdeyi kamuoyuyla paylaştı.
Turgutlu Belediyesinden Filistin’e Destek Bildirisi
Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Mayıs ayı meclis toplantısında İsrail’in arife günü başlattığı Filistin’e ve sivillere yönelik saldırıları kınandı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Millet İttifakı üyelerinin imzaladığı ortak bildiriyi okudu. Bildiride şu ifadelere yer aldı.
Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 17 günlük tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından Eski Belediye Binasında yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında gerçekleşen Mayıs ayı meclis toplantısında 9 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesi Grup Maçlarını Namağlup Lider Bitirdi
Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi C Grubunda mücadele eden Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı oynadığı 8 maçı da kazanarak grubunu lider bitirdi. 6’lı final grubuna kalan Turgutlu Belediyesi 6 takım arasından üst lig biletini alacak 2 takımdan bir tanesi olmak için mücadele edecek.
Turgutlu Belediyesi Meclisi Bugün Toplanıyor
Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 17 Mayıs Pazartesi günü (bugün) saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleştirilecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Son Grup Maçına Çıkıyor
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı gruptaki son maçında İstanbul Basketbol Feneri’ni konuk edecek. Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak karşılaşma 15 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın: “Kırgınlıklar Yerini Sevgiye Bıraksın”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ramazan Bayramı ile ilgili duygu ve düşüncelerini yayınladığı mesaj ile paylaştı. Başkan Çetin Akın mesajında Ramazan Bayramı’nın sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine vesile olması temennisinde bulundu. Başkan Akın ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatılan yardım kampanyası ile paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birine imza atıldığını söyleyerek yardımlaşma ve dayanışma ruhunun her zaman sürmesini dilediğini de ifade etti.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımından 3E Girişim Şirketine Teşekkür Ziyareti
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Burhaniye Belediyespor karşı-laşması sonrası takım sponsorlarından biri olan 3E Girişim Şirketini ziyaret etti.
Atatürk Bulvarında Temizlik Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Atatürk Bulvarında yıkama ve temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi.
Atatürk Bulvarında Temizlik Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Atatürk Bulvarında yıkama ve temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Final Grubunda
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı 7. Hafta oynadığı Burhaniye Belediyesi karşılaşmasını da 76-68 kazanarak 7’de 7 yaptı, grup maçlarının bitimine bir hafta kala liderliğini garantileyerek adını 6 ‘lı final grubuna yazdırdı.
Başkan Çetin Akın: “Annelerimizin Hakkını Asla Ödeyemeyiz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bütün annelerin Anneler Günü’nü yayınladığı mesaj ile kutladı. Annelerin haklarının asla ödenemeyeceğini belirten Başkan Çetin Akın, sevgi, güven ve fedakarlıkla evlatlarını yetiştiren annelerin her gün baş tacı olduğunu ifade etti.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımından Efkar Et Kombinasına Ziyaret
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Burhaniye Belediyespor ile oynayacağı maç öncesi takım sponsorlarından Efkar Et Kombinasını ziyaret etti.
Başkan Çetin Akın’dan Kadir Gecesi Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kadir Gecesi’ni yayınladığı mesaj ile tebrik etti. Kadir Gecesi’nin manevi yönden çok değerli olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, mübarek Kadir Gecesi’nin sağlık, barış, huzur dolu günlere vesile olmasını dilediğini söyledi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Final Grubu İçin Sahada
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı ikinci kez karşı karşıya geleceği Burhaniye Belediyespor’un evine konuk olacak. Turgutlu Belediyespor maçı kazanması durumunda grubu lider olarak bitirmeyi garantileyerek final grubuna adını yazdıracak.
Ortapark Çevresindeki ATM’ler Taşınıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı ve Akçakmak Yolu üzerinde Ortapark içerisinde bulunan yaya yoğunluğunda geçişe engel olan banka ATM’leri Turgutlu Belediyesi ile PTT Binası arasında bulunan alana taşınacak.
Belediye Pasajı Ramazan Bayramı Öncesinde Temizlendi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Belediye Pasajında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Pasajı amacına uygun kullanmayan kimliği belirsiz kişiler hakkında Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli işlemler de uygulandı.
Tam Kapanma Sürecinde Çalışmalar Aralıksız Sürüyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki birçok noktada tamirat çalışmalarına devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ise park ve yeşil alanlarda ara ekim çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Başkan Akın’dan Çiftçilere Müjde
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Yarıntı Mevkisinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve çiftçilere müjdeyi verdi. Başkan Akın: “Havaların müsaade etmesiyle ayın 18’inde asfalt çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 250 bin metrekare ova yolunda asfaltlama çalışmalarını gerçekleştireceğiz” dedi.
Turgutlu’da Gönül Sofraları Her Geçen Gün Büyüyor
Turgutlu Belediyesinin Ramazan ayında başlattığı yardım kampanyasına destek artmaya devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yardım kampanyasına bağışlanan miktarları ise haftalık olarak yayınladığı video ile paylaştı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımından Bir Galibiyet Daha: 90-32
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı altıncı maçında da galibiyet serisini sürdürmeyi başardı. Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda rakibi İstanbul Panterlerini 90-32 yenmeyi başaran Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, namağlup liderliğini korumaya devam ediyor.
Erbiller Sanayi Sitesinde Yıllardır Yaşanan Sorunlar Çözüme Kavuşuyor
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Erbiller Sanayi Sitesinin yıllardır çözülemeyen yol sorununu çözdüklerini belirterek, “Erbiller Sanayi Sitemizde yıllardır çözülemeyen sorunları çözmek bize nasip oldu, çalışmalar esnafımıza hayırlı olsun.” dedi.
Turgutlu Belediyesinin Ürettiği Çiçekler Toprakla Buluşmaya Devam Ediyor
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin iki noktada sürdürdüğü çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.
Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan: “Asfaltlama Çalışmalarımıza Başlıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Turgutlar Mahallesi ile Sabancı Mevkisi üzerinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Arazi yollarında asfaltlama çalışmalarına Ramazan Bayramı’nın ardından başlanacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Üreticilerimizin, çiftçilerimizin, vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz” dedi.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Altıncı Galibiyetin Peşinde
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, deplasmanda oynadığı üç maçın ardından rakibini kendi evinde ağırlayacak. Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının İstanbul Panterleri ile karşı karşıya geleceği maç, 1 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak.
Başkan Çetin Akın: “Hak ve Emek Mücadelesi İnsanlığın Temel Öznesidir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili duygu ve düşüncelerini yayınladığı mesaj ile paylaştı. İşçinin, emeğin, alın terinin, sömürüye karşı mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs’ın, son derece önemli olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, emekçilerin haklarının karşılıklarını alana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımından Büyük Fark: 104 - 42
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı beşinci maçında 104 – 42 gibi büyük bir farkla kazanarak namağlup liderliğini sürdürdü. Turgutlu Belediyespor’da tüm oyuncular forma şansı bulurken oyuncuların hepsinden skora katkısı da geldi.
Başkan Akın Turgutlu Belediyesi Personelinin Maaşı İçin İmza Attı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Yapı Kredi Bankası yetkilileri ile protokol imzaladı. Buna göre Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş.’ye bağlı çalışan 600 personel üç yıl boyunca maaşlarını Yapı Kredi Bankası’ndan alacak.
Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Tapu Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı
Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Tapu Müdürlüğü arasında emlak rayiç değerlerinin elektronik ortamda paylaşılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Söz konusu protokole göre vatandaşlar emlak beyan değeri ile ilgili işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler.
Başkan Çetin Akın’dan Yerel Esnafa Destek Çağrısı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’da faaliyetlerini sürdüren esnaf odası başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda 17 gün uygulanacak tam kapanma süreci ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Başkan Çetin Akın ve esnaf odası başkanları toplantı sonrasında alışverişlerin yerel esnaftan yapılması çağrısında da bulundular.
Mevsimlik Çiçekler Turgutlu’nun Çehresine Renk Katıyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Sedat Özcan Yurt Müdürlüğü bahçesinde belediye şantiyesinde üretilen mevsimlik çiçeklerin dikimi gerçekleştiriliyor. Ekipler ayrıca Turgutlu genelinde tamirat ve boyama çalışmalarını da tamamladı.
Turgutlu Belediyespor 5’te 5 Peşinde
Kadınlar Bölgesel Basketbol ligine 4’te 4 ile başlayan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı 5. hafta müsabakasında İstanbul Basketbol Feneri ile karşı karşıya gelecek. 28 Nisan Çarşamba günü İTO Yakacık Spor Salonunda oynanacak karşılaşma saat 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyespor Potada Hız Kesmiyor 67-92
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ligdeki 4. maçında deplasmanda Çerkezköy Belediyesini farklı geçerek namağlup liderliğini sürdürdü.
Başkan Çetin Akın 23 Nisan’da Özel Bir Etkinliğe İmza Attı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında İstiklal Marşı Şiirini belediye hoparlöründen okudu.
Turgutlu'da Milli Bayram Coşkusu Doyasıya Yaşandı
Turgutlu Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını düzenlediği bir takım etkinliklerle kutladı. Turgutlu'da milli bayram coşkusu doyasıya yaşandı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında Hedef Dördüncü Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı dördüncü maçında Tekirdağ takımının evine konuk oluyor. Çerkezköy Belediyesi ile gerçekleşecek karşılaşma 24 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın İstiklal Marşı’nın 10 Kıtasını Okuyacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla saat 21:00’de Turgutlu Belediyesi hoparlöründen İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyacak.
Turgutlu Belediyesi Turgutlu Kariyer ile İş Arayanlara Umut Oluyor
Turgutlu Belediyesi istihdamı artırmak, iş arayan vatandaşlara iş bulmak adına yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Başkan Çetin Akın: “Çocuklarımızın Gönüllerindeki Atatürk Sevgisini Pekiştirelim”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın, 23 Nisan'da çocukların gönüllerindeki Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinin pekiştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Turgutlu Belediyespor İstanbul’dan Lider Olarak Döndü
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı İstanbul Caferağa Spor Salonunda oynanan müsabakada rakibi İstanbul Panterleri’ni 88-49 yenerek 3’te 3 yaptı, grubunda namağlup liderliğe yükseldi.
Gaziler Parkı 23 Nisan’da Açılıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından Subaşı Mahallesinde yapımı tamamlanan Gaziler Parkı’nın açılışı 23 Nisan Cuma günü saat 10:30’da gerçekleşecek.
Başkan Çetin Akın’dan Ankara Ziyaretleri
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulundu. Başkan Çetin Akın, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekillerini ziyaret etti. Başkan Çetin Akın ayrıca CHP Grup Toplantısına da katıldı.
Turgutlu Belediyesinden Yabani Ot Temizliği
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler mahalle, cadde ve sokaklarda yabani otların temizlenmesi çalışmalarını gerçekleştiriyor. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser de ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı İlk Deplasman Maçına Çıkıyor
Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi C Grubunda mücadele eden Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, deplasmanda oynayacağı ilk maçına çıkmaya hazırlanıyor. Rakibi İstanbul Panterleri’nin evinde oynanacak maçın başlangıç düdüğü 21 Nisan Çarşamba günü saat 14:00’da çalacak.
Turgutlu’da Gönül Sofraları Her Geçen Gün Büyüyor
Turgutlu Belediyesinin Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere erzak paketi ve iftar yemeği ulaştırmak amacıyla başlattığı yardım kampanyasına destek her geçen gün büyüyor. Ramazan ayının ilk haftasında 700 adet erzak paketi ve 750 kişilik iftar yemeği ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
Başkan Çetin Akın’dan Ergenekon Pazar Yerinde İnceleme
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ergenekon Pazar yerinde yapılacak çalışmalar ile ilgili incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Ergenekon Pazar yerinde pazarcı esnafımızın ve vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalarımızı en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.
Turgutlu Belediyesinden Arazi Yolları Mesaisi
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelerde arazi yolları üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kent genelindeki tamirat çalışmaları da program dahilinde gerçekleştiriliyor.
Turgutlu Kitaplığı Zenginleşiyor
Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından okurlara sunulan iki yeni kitap kent tarihinin bilinmeyen yönlerine ışık tutmaya devam ediyor. Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla imzasını taşıyan kitapların ilki Turgutlu’nun günümüze ulaşmayan mezarlıklarını, diğeri 1930-1931 yıllarının Turgutlusunu ele alıyor.
Şampiyon Sporcular Başarılarını Başkan Çetin Akın ile Paylaştı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, şampiyon genç sporcular Eren Gökmen, Sude Gündüz, Sudenaz Karataş, Perrun Şahin ile Şimal Seyman’ı makamında misafir etti. Başkan Çetin Akın, “Sporun her alanında ortaya koydukları başarılarıyla Turgutlu’muzu ve ülkemizi gururlandıran genç sporcularımızı gönülden tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.
Hayırseverler ve İhtiyaç Sahipleri Gönül Sofralarında Bir Araya Gelmeye Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyasına yapılan bağışları yayınladığı video ile açıkladı. Başkan Çetin Akın, “Ramazan ayında hayırsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahiplerimizi gönül sofralarında buluşturmayı amaçlayarak hayata geçirdiğimiz yardım kampanyamıza ilk günden gösterdiğiniz ilgi ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bütün hayırseverlerimizi gönül sofralarımızın bir parçası olmaya davet ediyorum” dedi.
“Turgutlu’muzun Tüm Noktalarında Gece- Gündüz Çalışıyoruz”
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde arazi yollarını düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Bununla birlikte merkez ve kırsal mahallelerde tamirat çalışmaları gün boyu devam etti.
“İhtiyaç Sahipleriyle Gönül Sofrasında Buluşalım”
Turgutlu Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım kampanyası başlattı. Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığıyla Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği ve erzak paketi ulaştırılacak.
Başkan Çetin Akın: “Ramazan Ayının Hayırlara Vesile Olmasını Diliyorum”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınlayarak tüm dünya coğrafyasının ve İslam Alemi’nin Ramazan ayını tebrik etti.
TURBELDAK’tan Demirci’ye İnceleme Gezisi
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliğine bağlı dağcılık kulüpleri ile birlikte Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesine ziyarette bulundu. Ziyarette Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Sarıçayır Kamp Alanı ile Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi proje alanında inceleme gezilerinde bulunularak doğa sporları ile ilgili olarak yapılabilecek etkinlikler hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın: “Ben Turgutlu Sevdalısıyım”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, nisan ayı meclis toplantısında eski Tukaş Fabrikası alanı ile ilgili görüşülen gündem maddesinin oy çokluğu ile kabul edilmesine tepkisini göstererek, “Ben Turgutlu sevdalısı bir insanım, bu konuda hukuksal anlamda kullanabildiğim tüm yolları zorlayarak görevimi yapmaya devam edeceğim” dedi.
Turgutlu Belediyesi Meclisinde Başkan Vekilleri ve Komisyon Üyeleri Belli Oldu
Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısında gündem maddeleri kapsamında 1. ve 2. Başkan vekilleri, katip üyeleri, encümen üyeleri ile İmar, Tarife, Plan- Bütçe ve İhtisas Komisyonlarının üyeleri belirlendi.
Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 22 madde görüşüp karara bağlandı.
“Mahallelerimizin ihtiyaçlarını tespit ediyor, çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz”
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahalleler ile sosyal tesisler ve kamu kurumlarındaki çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımından Gamalı Köftecisine Teşekkür Ziyareti
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Burhaniye Belediyespor karşılaşması sonrası takım sponsorlarından biri olan Gamalı Köftecisini ziyaret etti.
Başkan Çetin Akın’dan “Satın Almayın, Sahiplenin” Çağrısı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Gününde sokakta yaşayan can dostları unutmayarak Turgutlu’nun farklı noktalarında ve Geçici Hayvan Bakım Evi’nde yaşayan sokak hayvanlarını besledi. Başkan Çetin Akın, “Kapınızın önüne bir kap mama bir kap su bırakarak sokakta yaşayan canlarımıza destek olun. Ayrıca barınağımızda bulunan sevimli dostlarımızı sahiplenebilir, onlara bir yuva açabilirsiniz” dedi.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol 2’de 2 Yaptı: 68-62
Türkiye Kadınlar Bölgesel Lig C Grubunda mücadele eden Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, grubun güçlü takımlarından Burhaniye Belediyesi’ni 68-62 yenerek ikinci galibiyetini aldı.
Turgutlu Belediye Meclisi 6 Nisan Salı Günü Toplanacak
Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı 6 Nisan Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Potada Rakip Burhaniye Belediyesi
Türkiye Kadınlar Bölgesel Lig C Grubunda yer alan Turgutlu Belediyespor Pazar Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Burhaniye Belediyesi’ni konuk edecek.
Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi İle Çocuklar İçin Basketbol Zamanı
Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi çocuklar için hareketli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını açıyor. Pandemi döneminde evde kalan çocukları fiziksel aktiviteye yönlendirmek amacıyla yapılan eğitimler pazartesi, salı ve perşembe, cuma günleri Yedi Eylül Spor Salonunda gerçekleşiyor.
Başkan Çetin Akın: “Sahipsiz canlarımızın güvenli ve temiz ortamda bakılmasını sağlayacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alankuyu Kahvehanelerine ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Turgutlu Belediyesinin yenilenen Geçici Hayvan Bakım Evi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi.
Turgutlu Belediyesinden Dört Mahallede Çalışma
Turgutlu Belediyesi ekipleri Albayrak Mahallesinde tamirat çalışmalarına başladı. Üç mahallede parke ve bordür tamiratları ekiplerce tamamlandı. Bir parkın da boyama çalışmaları ekipler tarafından gerçekleştirildi.
Şehit Yakınlarından Başkan Çetin Akın’a Teşekkür Ziyareti
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu Sorumlusu Ahmet İlter ve şehit yakınları Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a şehitlik köşesi için teşekkür ziyaretinde bulundu.
TURBELDAK 2021 Yılının İlk Parkurunu Kurşunlu Şelalesi’nde Tamamladı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) 2021 yılının ilk parkurunu Saruhanlı Sabedok Kulübü ile Salihli Kurşunlu Şelalesi’nde tamamladı.
Maç Kahvaltısı Sponsor Saklı Cennet’te
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Çerkezköy Belediye maçı öncesi yönetim ve takım sponsorlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Kadın Cinayetiyle Hayattan Koparılan Kadınların İsimleri Tribünlerde
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı kadın cinayetlerine dikkat çekmeye ve farkındalık yaratmaya devam ediyor. 8 Mart’ta hazırladıkları video ile tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı ilk maçında tribünlere kadın cinayetleriyle hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formaları astı.
Turgutlu Belediyespor Potada Farklı Başladı: 63-43
Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde ilk haftayı bay geçen Turgutlu Belediyespor ligin 2. haftasında konuk ettiği Çerkezköy Belediyesi’ni 63-43 mağlup ederek lige farklı bir galibiyet ile başladı.
Başkan Çetin Akın’dan Cumartesi Ziyaretleri
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, cumartesi gününde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Güne Dosteli Merkezini ziyaretiyle başlayan Başkan Çetin Akın kullanmadığı kıyafetleri Dosteli’ne bağışladı. Ardından Cumartesi Pazarını ziyaret ederek esnafın ve vatandaşların Berat Kandilini tebrik etti.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı İlk Maçına Çıkıyor
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı yeni sezonun ilk maçına çıkmaya hazırlanıyor. Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak karşılaşma 28 Mart Pazar günü, saat 14:00’da başlayacak.
“Berat Kandilinin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzu güçlendirmesini ümit ediyorum”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Berat Kandilinde sağlıklı, huzurlu ve refah dolu günlere erişebilmek için duaların edileceğini belirten Başkan Çetin Akın, insanlık aleminin, İslam Coğrafyasının ve Turgutlular’ın Berat Kandilini tebrik etti.
Turgutlu Belediyesi Bünyesinde Jimnastik ve Pilates Kursları Başladı
Turgutlu Belediyesinin jimnastik ve pilates kursları başladı. Nurgül Fidan Spor Salonu’nda düzenlenen kurslar ücretsiz olarak cumartesi ve pazar günleri gerçekleşiyor.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Harekete Geçti: 4 Traktör Çöp Çıkarıldı
Turgutlu Belediyesi ekipleri bir çöp evin daha temizliğini gerçekleştirdi. Söz konusu evden 4 traktör çöp çıkarıldı.
Başkan Çetin Akın ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Turgutlu’da Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ağırladı. Turgutlu Belediyesindeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın ve Başkan Mehmet Siyam Kesimoğlu Turgutlu Kent Müzesi’ni gezdi.
“Turgutlu’nun dört bir yanında çalışıyoruz”
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri arazi yolları üzerinde asfalt öncesi hazırlık çalışmalarına devam ediyor. Dokuzuncu Mıntıka Sabancı Karakolu Yolunda asfalt hazırlığı gerçekleştiriliyor.
“Kadınlar Kazanacak Türkiye Kazanacak!”
Manisa ve İzmir Bölgesindeki kadın muhtarlarla Turgutlu’da yapılan toplantıda konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilmesine tepki göstererek, “Mücadeleyi bırakmayacağız. Kadınlar kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.
Turgutlu Belediyesinden Örnek Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha
Turgutlu Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yönelik önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. “İhtiyaç Sahipleri Mahrum Kalmasın” ve “Çocuklar Mahrum Kalmasın” adıyla hayata geçirilen proje ile dar gelirli vatandaşların giyim, mobilya, beyaz eşya; çocukların ise oyuncak ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.
Şehit Onur Karakaya Parkı Dualarla Açıldı
Şehit Onur Karakaya Parkı düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlumuzun her noktasında kahramanlarımızın isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Çetin Akın ve Serkan Baş’ın Ortak Gündemi Spor Tesisleri Oldu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Turgutlu Maski Koordinatörü Ramazan Hakan Ulak ve AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş ile bir araya gelerek Turgutlu’daki spor tesislerinde yapılması gereken çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.
“Bağımsızlık ve özgürlük umutlarının sarsılmaz şekilde can bulmuş halidir Çanakkale”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında, Çanakkale Zaferi’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası; askerlerin, kadınların, annelerin, babaların yüreklerindeki vatan sevgisi, inancı ve cesaretiyle büyük ve kutlu bir zafere dönüştüğünü ifade etti.
Şehit Onur Karakaya Parkı 18 Mart’ta Açılıyor
Turgutlu Belediyesinin Avşar Mahallesinde yapımını tamamladığı ve Turgutlulu kahraman şehit Onur Karakaya’nın ismini verdiği park, 18 Mart Perşembe Günü saat 16:00’da düzenlenen törenle açılacak.
Başkan Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları Oda Başkanlarıyla Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, esnaf oda başkanlarıyla bir araya geldi. Görüşmede pandemi sürecinde esnafın yaşadıkları sıkıntılar ve çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Turgutlu Belediyesinde Yeni Dönem Kursları Başladı
Turgutlu Belediyesinin çocuk, genç ve yetişkinliklere yönelik kursları başladı.
Turgutlu Şehitliği 18 Mart’a Hazır
Turgutlu Belediyesi ekipleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için Turgutlu Şehitliği’nde hazırlık çalışmalarını gerçekleştirdi. Merkez ve kırsal mahallelerin tamiratları da yine ekipler tarafından sürdürülüyor.
Turgutlu Belediyesinden Toplu Açılış Şöleni
Turgutlu Belediyesi Toplu Açılış Töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız Çetin Akın’ın Turgutlu’ya daha çok hizmet vereceğinden yüzde yüz eminim. Bütün Turgutlulular’ın huzurunda Belediye Başkanımız Çetin Akın’ı yürekten kutluyorum” dedi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Millet İttifakı olarak meclis üyemizin olmadığı Turgutlu’da 30 yıl sonra seçimi kazandık. Birleşe birleşe kazanacağız, birleşe birleşe yöneteceğiz dedik ve sözümüzde duruyoruz” ifadelerini kullandı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının Fikstürü Belli Oldu: İlk Maç 28 Mart’ta
Bu yıl şampiyonluk hedefiyle Bölgesel Ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının 2020 – 2021 fikstürü belli oldu.
Başkan Çetin Akın: “İstiklal Marşımız en kadim miraslarımızdandır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününü yayınladığı mesaj ile kutladı. İstiklal Marşının Türk Milleti için bağımsızlığın, vatan sevgisinin her şeyden önce geldiğini tüm dünyaya açıkça ilan ettiğini kaydeden Başkan Çetin Akın, İstiklal Marşının gelecek nesillere aktarılacak en kadim miraslardan birisi olduğunu söyledi.
Turgutlu Zabıtasından Seyyar Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Turgutlu Kaymakamlığı, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleriyle birlikte ilçe genelindeki denetim ve kontrollerini sürdürüyor. Seyyar satıcılara yönelik yapılan denetimlerde olumsuzluklar tespit edilerek gerekli işlemler uygulandı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ekibinden Başkan Yardımcısı Evren Erbaş Ser’e Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Evren Erbaş Ser, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ekibini makamında konuk etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Turgutlu’ya Geliyor
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir takım ziyaretleri kapsamında geleceği Manisa’da Turgutlu Belediyesinin toplu açılış törenine katılacak. Toplu açılış töreni 12 Mart 2021 Cuma günü, saat 14:00’da Turgutlu Belediye Hizmet Binası önünde (Orta Park Saat Kulesi) yapılacak.
​​​​​​​Başkan Çetin Akın: “Miraç Kandili Manevi Huzuru Yaşamak İçin Önemli Bir Fırsattır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yarın idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında, Miraç Kandili’nin olumsuz duygu ve düşüncelerden arınarak iyiliğin, sevginin, merhametin, yardımlaşmanın, paylaşmanın manevi huzurunu yaşamak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
Turgutlu’nun Efeleri 2. Ligi Üçüncülükle Tamamladı
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ilk kez mücadele ettiği TVF Erkekler 2. Ligini üçüncü sırada tamamladı.
Başkan Çetin Akın ve Başkan Yardımcılarından Kadınlar Günü Kutlaması
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Turgutlulu kadınlara çiçek hediye etti.
Başkan Çetin Akın: “Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Şiddet ve Cinayetlerin Gölgesinde Yaşıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Dünya Emekçi Kadınlar Gününün son yıllarda kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin gölgesinde yaşandığını ifade eden Başkan Çetin Akın, kadınları şiddet, cinayet ve yaşadıkları sorunlarla değil, başarılarıyla gündeme gelmelerini dilediği söyledi.
Başkan Çetin Akın: “Rehavete Kapılmayalım, Tedbirlere Uyalım”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan ve Zabıta Müdürü Hasan Kızıl ile birlikte Ergenekon Mahallesinde kurulan Perşembe Pazarını ziyaret etti. Başkan Çetin Akın vatandaşlara ve pazarcı esnafına korona virüs karşı tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Başkan Çetin Akın ve Başkan Yardımcılarından Beş Farklı Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın gün içerisinde pek çok noktada ziyaretlerini gerçekleştirdi. Başkan Çetin Akın’a ziyaretleri sırasında Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan eşlik etti.
Turgutlu Belediyesi Meclisinden Ortak Bildiri
Turgutlu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısı, tüm partilerin imzaladığı “Temiz Siyaset” başlıklı ortak bildirinin okunmasıyla başladı. Mart ayı meclis toplantısında 5 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Arasında Örnek İşbirliği
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında “Mesleki Teknik ve Genel Kurslar” düzenlenmesine dair protokol imzalandı.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımından 3-2’lik Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı kendi evinde oynadığı maçta rakibi Cavidil Spor’u 3-2 yenerek galibiyet serisine bir yenisini daha ekledi.
Turgutlu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı 2 Mart Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı 2 Mart Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
​​​​​​Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Denizli Temsilcisini Konuk Edecek
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligin 21. Haftasında Denizli takımı Cavidil Spor’u evinde ağırlayacak. Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak maç 27 Şubat Cumartesi günü, saat 14:00’da başlayacak.
Turgutlu Belediyesinden Mustafa Kemal Mahallesinde Asfalt Hazırlığı
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında iki noktada daha çocuk oyun gruplarının boyama çalışmaları tamamlanırken, Mustafa Kemal Mahallesinde asfalt hazırlık çalışmaları yapıldı.
Dosteli Kıyafet Yıkama ve Temizleme Merkezi’nin Üçüncü Şubesi Selvilitepe’de Açıldı
Turgutlu Belediyesi Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi’nin üçüncü şubesi Selvilitepe Mahallesinde açıldı.
Turgutlu Belediyesi Parkları Bahara Hazırlıyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki farklı noktalarda çalışmalarına devam ediyor. Üç mahallede daha tamirat çalışmaları tamamlanırken Turgutlu’daki pek çok parkta da bahara hazırlık çalışmaları başladı.
Turgutlu Belediyespor, Karacabey’i 3-0 ile Geçti
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı deplasmanda oynadığı maçta rakibi Karacabey Belediyespor’u 3-0 yenerek on ikinci galibiyetini elde etti.
Başkan Çetin Akın’dan Hafta Sonu Mesaisi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, hafta sonunda da çalışma ve incelemelerine devam etti. İstasyonaltı Mahallesi küme evler bölgesi ve Derbent Mahallesinde belediyeye ait alanlarda incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Bursa’ya Konuk Oluyor
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı on yedinci maçında rakibi Karacabey Belediyespor ile mücadele etmeye hazırlanıyor. Deplasmanda oynanacak maç 21 Şubat Pazar günü saat 15:00’da gerçekleşecek.
“Vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları adına çalışmalarımıza devam ediyoruz”
Turgutlu Belediyesi kent genelindeki farklı noktalarda tamirat, bakım, yeşil alan ve çevre düzenlemesi çalışmalarını gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında altı mahallede farklı noktaların tamiratları tamamlanırken dört ayrı park ve meydanda yeşil alan ve ara ekim çalışmaları da ekiplerce yürütüldü.
Başkan Çetin Akın’dan Regaip Kandili Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Regaip Kandili mesajı yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında Regaip Kandili ile birlikte dini duygularımızın daha da güçlendiği bu günlerde kavgaların, küslüklerin, savaşların, terör olaylarının, şiddet ve cinayetlerin sona ermesini; dostluğun, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin güçlenmesini dilediğini söyledi.
Turgutlu Zabıtasından Fiyat Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki marketlerde fahiş fiyat uygulaması ve etiket denetimlerini gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Taziye Teşekkür Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, babası Hilmi Akın’ın vefatının ardından bu süreçte başsağlığı dileklerini ileten ve acılarını paylaşan herkese sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Akın ailesi adına teşekkür etti.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’ndan Bir Galibiyet Daha
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı kendi evinde oynadığı maçta rakibi Tofaş Spor’u 3-0 yenerek on birinci galibiyetini elde etti.
“Mübarek Üç Ayların Hayırlara Vesile Olmasını Ümit Ediyorum”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, üç ayların başlaması dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında bolluk, bereket ve maneviyat dolu günlerin başlangıcı olan mübarek üç ayların hayırlara vesile olmasını diledi.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının Rakibi Tofaş Spor
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı on altıncı maçına çıkmaya hazırlanıyor. Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı rakibi Tofaş Spor ile 13 Şubat Cumartesi günü, saat 14:00’de Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda karşı karşıya gelecek.
Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimine Başvurular Başladı
Turgutlu Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak sahipsiz sokak hayvanlarının korunması ile ilgili “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitimi başvurularını almaya başladı. Dijital ortamda gerçekleşecek eğitimlere katılmak isteyen hayvanseverler, 19 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasından başvuruda bulunabilirler.
Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınlarından İki Yeni Kitap
Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından Turgutlu’nun tarihine ışık tutan iki yeni kitap yayınlandı.
Başkan Akın ve Milletvekili Başevirgen Yeni Haftaya Pazartesi Pazarında Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen Pazartesi Pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Beş Kırsal Mahallede Çalışmalarını Sürdürüyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yağıştan etkilenen kırsal mahallelerde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Beş kırsal mahallede yağış sebebiyle bozulan yolları düzeltme ve açma çalışmaları ekipler tarafından yürütülüyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’dan Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumhuriyet Halk Partisi Enerji ve Altyapı Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında misafir etti.
Başkan Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu İle Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nu konuk etti. Başkan Çetin Akın ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Turgutlu ve Alaşehir’de yapılan çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Hasat Sonucu 1442 Kilogram Zeytinyağı Elde Etti
Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere hasat yapılan zeytinlerden zeytinyağı üretimi tamamlandı. Turgutlu genelinde toplanan zeytinlerden 1442 kilogram zeytinyağı elde edildi.
Turgutlu Belediyesinden 1000 Haneye Yakacak Yardımı
Turgutlu Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç elini uzatmaya devam ediyor. Turgutlu’nun farklı noktalarında yapılan budama sonucu elde edilen odunlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış aylarında ısınmalarına olanak sağlıyor.
Turgutlu Belediyesine Ait İş Yerlerinde Kira Artışı Olmayacak
Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı eski belediye binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan şubat ayı meclis toplantısında 8 madde görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısında alınan karara göre pandemi sebebiyle belediyeye ait olan iş yerlerinde 2021 yılı içerisinde herhangi bir kira artışı olmayacak. Turgutlu Belediyesinde 1989 – 1994 yılları arasında başkanlık görevinde bulunan, Turgutlu’ya önemli hizmetler sağlayan, Turgutlu tarihinin unutulmaz başkanlarından biri olan İsmail Kırdar’ın ismi, Mustafa Kemal Mahallesinde yer alan ve 10 Kasım’da Başkan Çetin Akın tarafından açılışı gerçekleşen parka verilerek ölümsüzleşecek.
Ahmet Daşkan: “Selvilitepe Mahallemizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk”
Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesindeki 50 sokakta tamirat çalışmalarını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan tamirat çalışmaları tamamlanan sokaklarda incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediyespor Genç Kızlar Voleybol Takımından İkinci Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Genç Kızlar Voleybol Takımı Manisa Şampiyonasında rakibi Akhisargücü Spor Kulübünü 3-1 mağlup ederek ikinci galibiyetini elde etti.
Turgutlu Belediyesi Yağıştan Etkilenen Mahallelerde Çalışmalara Başladı
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu yaşanan yoğun yağışların ardından Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın ziyaretiyle birlikte kırsal mahallelerde hasar gören yollarda tamirat çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Rakibine Geçit Vermedi
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı oynadığı son maçta rakibi İnegöl Belediyespor’u 3-0 yendi. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, daire müdürleri, Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi ise Erkek Voleybol Takımını sahada yalnız bırakmadı.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı 2 Şubat Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı 2 Şubat Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Başkan Çetin Akın’dan Yağıştan Etkilenen Mahallelere Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte hafta sonu yağışların yoğun olarak yaşandığı kırsal mahalleleri ziyaret etti. Başkan Çetin Akın, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla da bir araya gelerek yaşanan sorunlar hakkında görüşmelerde bulundu.
Başkan Yardımcısı Honaz: "Size verdiğimiz sözün bize verdiği güçle çalışmalarımıza devam ediyoruz"
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelere kesintisiz internet hizmetini ulaştırmaya devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Musulcalı ve Urganlı Mahallelerine internet hizmetini sağlayacak ana hat direklerinin dikimi tamamlandı. Bu mahallelerdeki ana hat direklerinin dikilmesiyle birlikte Çıkrıkçı – Karaköy hattındaki mahallelere internet hizmeti sağlanmış olacak.
2021 Yılı İyileştirme Zamları İçin İmzalar Atıldı
Turgutlu Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi gereğince 3. yılda yapılacak iyileştirme zamları ile ilgili sözleşme Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın katılımıyla imzalandı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi olarak her zaman emeğin, ekmeğini alın teri ile kazanan emekçilerimizin yanlarında olacağız. Belirlediğimiz ücretlerin mesai arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Başkan Çetin Akın’a Teşekkür Ziyaretleri
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a Turgutlulu çiftçiler, dernek başkanları, işletmeciler ve Bozkurt Mahalle Muhtarı Hüsnü Nişli teşekkür ziyaretlerinde bulundu. Başkan Çetin Akın, ziyaretler hakkında “Ziyaretleri ile bizleri mutlu eden çiftçi kardeşlerime, dernek başkanlarımıza, işletmecimize ve Bozkurt Mahalle muhtarımıza teşekkür ederim. Onların bu zor günlerinde en büyük destekçileri her zaman biz olacağız” dedi.
Başkan Çetin Akın: "OSB'yi 0 TL İle Teslim Aldık, 25 Milyon TL İle Teslim Ettik”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, geçtiğimiz günlerde yapılan Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu seçiminde yönetim kurulu başkanlığını kanun gereği iş adamlarına devretti. Başkan Akın, Organize Sanayi Bölgesinin müteşebbis heyetindeki görevine devam ederken 2 yıl önce 0 TL ile aldıkları OSB kasasını 25 milyon TL olarak yeni yönetime devrettiğini açıkladı.
Turgutlu Belediyespor Genç Kızlar Voleybol Galibiyetle Başladı
Turgutlu Belediyespor Genç Kızlar Voleybol Takımı, Manisa Şampiyonasına galibiyet ile başladı. Genç Kızlar Voleybol Takımı, ilk maçında rakibi Laleli Zafer Spor Kulübünü 3-1’lik skorla yendi.
Turgutlu Belediyesinden Mimar Sinan Parkında Ağaçlandırma Çalışması
Turgutlu Belediyesi “Daha yeşil bir Turgutlu” için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Mimar Sinan Parkına 110 adet selvi ağacı dikimi yapıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Turgutlu’ya Gelişinin 98. Yılı Kutlu Olsun
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Turgutlu’ya gelişinin 98’inci yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Turgutlu’ya gelişinin doksan sekizinci yıl dönümünün coşku ve şerefle kutlanacağını ifade eden Başkan Çetin Akın, Atatürk’ün açtığı yolda çalışmaya, hizmet etmeye ve üretmeye devam edeceklerini söyledi.
TURBEM’de İkinci Dönem Kayıtları Başladı
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezinde (TURBEM) ikinci dönem kayıtlar başladı. Yüz yüze eğitimler ise 2 Şubat Salı gününden itibaren yapılacak.
Bitkisel Atıklar Yaban Hayvanlarına Yem Oldu
Turgutlu Belediyesi kış mevsimi sebebiyle yeterli miktarda yiyecek bulamayan yaban hayvanlarını unutmayarak bir çalışma hayata geçirdi. Semt pazarlarında artan bitkisel atıklar, yaban hayvanlarının beslenmeleri için kırsal mahallelere bırakıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da Güney Mahallesine giderek sokak hayvanlarının beslenmeleri için bitkisel atık ve mama dağıtımına katıldı.
Başkan Çetin Akın’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ererek okulların tatile girmesi sebebiyle mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında ilk yarıyılın olağanüstü şartlar altında geçtiğini ifade ederek ikinci yarıyılın sağlık ve başarı içerisinde yaşanmasını temenni etti.
Başkan Çetin Akın’dan Arazi Yollarında İnceleme
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, asfaltlama çalışmasının yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuz için var gücümüzle çalışmaya, birlik ve beraberlik içerisinde projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Turgutlu’daki Ağaçlar Sağlıkla Büyüyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki budama, tamirat ve boyama çalışmalarına devam ediyor. Ergenekon Mahallesi ve Keresteciler Sitesinde ağaç budama, Koşukırı Camisinde boyama; Selvilitepe Mahallesinin üç sokağında ise tamirat çalışmaları ekipler tarafından titizlikle yürütülüyor.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Hazırlıklarına Devam Ediyor
Bu sezon iddialı bir kadro kuran Kadınlar Basketbol Bölgesel Lig temsilcisi Turgutlu Belediyespor hazırlıklarına Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda devam ediyor.
Başkan Akın: “Allah herkese kul hakkı yememeyi nasip etsin”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş’ın Milli Eğitim istişare toplantısının AK Parti İlçe Başkanlığında yapılmasına yönelik eleştirilere cevap verirken belediye ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u belediyede ağırladı. Belediyedeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezi ile Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezini (TURBEM) ziyaret ettiler.
Turgutlu Belediyesi Yunus Emre Camisi İçin Harekete Geçti
Turgutlu Belediyesi ekipleri Yunus Emre Camisi tuvaletlerinin temizlik ve dezenfekte, bakım ve tamirat çalışmalarını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan da çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesi Arazi Yollarında Asfalt Hazırlık Çalışmasına Başladı
Turgutlu Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, Bostanlık ile Hışırlık Yolu ve Davutlu Mevkisinde asfalt hazırlık, bağlantılı yollarda ise yol temizleme ve düzeltme çalışmasını yürütüyorlar. Aynı zamanda iki ayrı noktada zemin iyileştirme, bakım ve tamirat çalışmaları ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.
“Gazeteciliğin suç olarak görülmemesini ümit ediyorum”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
“Daha güzel bir Turgutlu için hep birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz”
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Erbiller Sanayi Sitesindeki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere Derbent Mahallesindeki yeşil alan ve parklardan zeytin toplama çalışmalarını gerçekleştirdiler.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Kütahya’dan Galibiyetle Döndü
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, oynadığı son maçta rakibi Simav Şeref Kolejini 3-1 yenerek sekizinci galibiyetini elde etti.
Turgutlu Belediyesinden Sosyal Denge Tazminatlarına Üç Yıl Sonra Zam
Turgutlu Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) arasında sözleşme imzalandı. Buna göre Turgutlu Belediyesinde çalışan memur ve sözleşmeli çalışanlar, 2021 yılında net 850TL sosyal denge tazminatı alacaklar.
Şehit Onur Karakaya’nın Adı Ölümsüzleşti
Turgutlu Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan ocak ayı meclis toplantısında 11 madde görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısında alınan karara göre Turgutlu Belediyesi tarafından Avşar Mahallesinde yapımı tamamlanan parka şehit Onur Karakaya’nın adı verilecek.
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 3300 TL Oldu
Turgutlu Belediyesinde 2021 yılında en düşük asgari ücret net 3300TL oldu. Belirlenen yeni asgari ücretle birlikte Turgutlu Belediyesi personeli asgari ücretin 475,00TL üzerinde maaş alacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlumuz için gece, gündüz, yaz, kış demeden çalışan mesai arkadaşlarımızın Ocak ayı itibariyle alacakları en düşük maaş net 3300TL olacak. Turgutlu Belediyesi olarak ekmeğini alın teriyle kazanan emekçi kardeşlerimizin her zaman ve her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Fırat Honaz: “Borç Yapılandırmalarını İnternet Sitemizden Hizmete Sunduk”
Turgutlu Belediyesi vergi affı kapsamında yapılandırmaları internet üzerinden gerçekleştirme imkanı sundu. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, www.turgutlu.bel.tr web adresinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Salı Günü
Turgutlu Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını 5 Ocak Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleştirecek.
Turgutlu Belediyesi 100 Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Turgutlu Belediyesi soğuk kış günlerinde çocukların içini ısıtacak bir çalışma daha hayata geçirdi. Kırsal mahallelerde yaşayan 100 çocuğa atkı, bere, eldiven, kıyafet ve oyuncak dağıtımı Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleşti.
Başkan Çetin Akın İmzayı Bu Kez “Çevre” İçin Attı
Turgutlu Belediyesi ile SCA Atık Yönetimi A.Ş Firması arasında ambalaj atığı toplanması sözleşmesi imzalandı. İmza töreni Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın makamında gerçekleşti.
“2021 yılını umutla, sevinçle karşılayacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yeni yıl mesajı yayınladı. Yeni yılın sağlık, barış, mutluluk, huzur getirmesini temenni eden Başkan Çetin Akın, 2021 yılında herkes için güzel olayların yaşanmasını diledi.
Unutulan Kurum Turgutlu Halkevi Ele Alındı
Turgutlu Belediyesinin son aylardaki en önemli kültürel etkinliklerinden birisi olan Turgutlu Tarihi / Kasaba’nın Belgeseli’nin geçtiğimiz gün yayınlanan bölümünde Turgutlu Halkevi ele alındı. Yürüttüğü çalışmalarla dönemine damga vuran Turgutlu Halkevi, kapanmasının üzerinden yaklaşık 70 yıllık bir sürenin ardından yeniden gündeme getirildi.
Vergi Borçlarını Yapılandırmada Son 3 Gün
Turgutlu Belediyesi vergi affı kapsamında vadesi geçmiş vergi borçlarını yapılandırmaya devam ediyor. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen Turgutlulular, 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Turgutlu Belediyesi Emlak ve Gelir Servisine müracaatta bulunabilirler.
Başkan Çetin Akın: “Turgutlumuz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi ekiplerinin ilçe genelinde sürdürdüğü saha çalışmalarını yerinde inceledi. Yeni başlayacak projelerle ilgili yer tespitinde bulundu. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuzun ihtiyaçları, hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi gerçekleştirmeye, Turgutlumuz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
“Sürdürülebilir ve İyi Tarım Uygulamalarını Gerçekleştirmek İçin Çalışacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Musalar Yeniköy’de düzenlediği eğitime katıldı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuzda sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alın terini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
“Turgutlumuzun yıllardır çözülmeyen sorunlarını çözüyoruz”
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Tüm bu çalışmalarla birlikte Turgutlu’nun yıllardır çözülemeyen sorunları da adım adım çözülüyor.
Turgutlu Belediyesi 41 Kişiyi Daha İş Sahibi Yaptı
Turgutlu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktasıyla 41 vatandaş daha iş sahibi oldu. Son beş ayda ise toplam 970 Turgutlulu işbaşı yaptı.
Turgutlu Belediyesinden 2 Milyon TL’lik Yatırım
Turgutlu Belediyesi Asfalt Şantiyesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Göreve geldiğimiz günden bu yana asfaltlama çalışmaları ile ilgili çok ciddi sıkıntılar çekiyorduk. Bugün çok gururlandığımız bir projeye imza attık. Kendi asfalt şantiyemizi kurduk. 2022 ve 2023 yıllarındaki hedeflerimiz Turgutlu’da hiçbir yolda problem kalmayacak şekilde sorunları çözeceğiz” dedi.
Sokak Hayvanları Yeni Yuvalarına Kavuştu
Turgutlu Belediyesi ve Genç İş İnsanları Platformu sokak hayvanları için örnek bir çalışmaya imza attı. Platform tarafından teslim edilen, soğuk havalarda sokak hayvanlarının barınabileceği 20 adet köpek evi Turgutlu Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek.
Hedef Yedinci Galibiyet
Turgutlu’yu 2. Lig Erkekler Voleybol Liginde başarıyla temsil eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Cumartesi günü saat 14.00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Gebze Gençlik Hizmetleri ile karşılaşacak.
“Daha yeşil ve daha güzel bir Turgutlu için çalışıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala ile birlikte Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Daşkan: “Daha yeşil ve daha güzel bir Turgutlu için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Kırsal Mahalleler Kesintisiz İnternete Kavuşuyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından internet altyapı çalışmaları kapsamında İğneci – Çıkrıkçı hattına hizmet verecek internet direği Kurudere Mahallesi İğneci Mevkisine dikildi. Bununla birlikte altyapı çalışmaları tamamlanan beş kırsal mahallede internet hizmeti verilmeye başlandı. Üç mahalleye ise önümüzdeki haftadan itibaren internet hizmeti verilmeye başlanacak.
Başkan Yardımcılarından Selvilitepe ve Atatürk Mahallelerinde İnceleme
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Selvilitepe ve Atatürk Mahalleleri ile Bostanlı Karakolu mevkisindeki arazi yollarında zemin iyileştirme, parke taşı tamiratı, asfalt tamiratı ve asfalt döşeme hazırlık çalışmalarını gerçekleştiriyor. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte incelemeleri sırasında Selvilitepe ve Atatürk Mahalleleri muhtarlarını ziyaret ettiler.
İki Mahallede Daha İnternet Altyapı Çalışmaları Tamamlandı
Turgutlu Belediyesinin internete erişim sorunu yaşayan kırsal mahallelere yönelik başlattığı altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda Gökgedik ve Aşağıbozkır Mahallelerinde direk dikimi çalışmaları gerçekleştirildi.
Turgutlu Ovasında Yaşanan Hırsızlık Sorununa Ortak Çözüm
Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Çiftçi Koruma Başkanlığı, Turgutlu Ticaret Odası, Turgutlu Ticaret Borsası, Turgutlu Ziraat Odası ve Esnaf Kefalet Odasıyla birlikte ovaların güvenliğinin sağlanmasına yönelik proje hayata geçirdi. Projenin ilk etabının tamamlanması dolayısıyla Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Çiftçi Koruma Başkanlığını ziyaret etti.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımından Altıncı Galibiyet
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Denizli’den galibiyetle döndü. Rakibi Cavidil Spor’u 3-2 mağlup etmeyi başaran Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ligdeki yerini korumaya devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Örnek İşbirliği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’daki çeşitli faaliyetlerde kullanılması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesinden solo otobüs devraldı.
Turgutlu Belediyesinden Teknoloji Fakültesine Yeşil Alan Çalışması
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi bahçesinde yeşillendirme çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise Turgutlu genelindeki bakım ve tamirat çalışmalarına devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinde Yapılandırma Başladı: Son Gün 31 Aralık
Turgutlu Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergi borçlarını yapılandırıyor. Söz konusu vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, 31 Aralık 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar Turgutlu Belediyesi Emlak ve Gelir Servisine müracaatta bulunabilir.
Turgutlu Belediyesi Namağlup Liderden Puanı Kopardı
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı sahasında namağlup lider olan Karacabey Belediyesini ağırladı. Kıran kırana geçen müsabakada Karacabey Belediyesi sahadan 3-2 galip ayrıldı. Turgutlu Belediyesi Karacabey’den puan alan ilk takım oldu.
Çetin Akın: “Daha güzel bir Turgutlu için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”
Turgutlu Belediyesi ekipleri çalışmalarına sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde de devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da çalışmalarına devam eden ekipleri ziyaret ederek hem kolaylıklar diledi hem de son durum hakkında bilgiler aldı.
Başkan Çetin Akın: “Türk Kadını Geleceğimize Işık Olmaktadır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda Türk Kadınının çabaları ve katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Başkan Çetin Akın, kadınların büyük emek ve zorlukla kazandıkları hakların her zaman savunucusu olduklarını da ifade etti.
Turgutlu Belediyesi Lideri Konuk Ediyor
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı sekizinci maçına çıkmaya hazırlanıyor. 6 Aralık Pazar günü saat 14:00’de Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda oynanacak maçta Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının rakibi namağlup lider durumda olan Karacabey Belediyesi olacak.
Başkan Çetin Akın İncelemelerine Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Çetin Akın’dan Engelliler Günü Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında dezavantajlı vatandaşların yaşadıkları sorunların herkesin ortak sorunu olduğunu belirterek bu sorunların çözüme kavuşması için toplumsal bir gayretin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Doksan Sekiz İş Yerinin Kirası Alınmayacak
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Turgutlu Belediye Meclisinde alınan karara göre korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan ve Turgutlu Belediyesine ait bulunan 98 iş yerinden kapalı oldukları süre boyunca kira bedeli alınmayacak.
Turgutlu Belediyesi 10.00-16.00 Saatleri Arasında Hizmet Verecek
İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında Turgutlu Belediyesi mesai saatleri 10.00-16.00 arası olarak değiştirildi. Yeni karar alınıncaya kadar Turgutlu Belediyesi 10.00-16.00 arasında kesintisiz olarak vatandaşlara hizmet verecek.
Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İstasyonaltı ve Mustafa Kemal Mahalleleri ile Koşukırı Çarşısında sürdürdüğü çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan aynı zamanda kurulacak olan asfalt şantiyesinin son durumuyla ilgili bilgi aldı.
Kaldırım İşgali ve Seyyara Yönelik Denetimler Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ve Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Turgutlu genelindeki denetimlerini sürdürüyor. Yol ve kaldırım işgali ile seyyar satıcılara yönelik yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara cezai işlemler uygulandı.
Yılın Son Meclis Toplantısı 1 Aralık Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 1 Aralık Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılacak olan 2020 yılının son meclis toplantısında 6 gündem maddesi görüşülüp karara bağlanacak. Aralık Ayı Meclis Toplantısı aynı zamanda Turgutlu Belediyesinin Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Merkez ve Kırsal Mahallelere Yoğun Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol TOFAŞ Deplasmanında
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligdeki başarılı mücadelesiyle bu yıl 2. Lige yükselerek Turgutlu’yu temsil eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, 28 Kasım Cumartesi günü (yarın), saat 15:00’da Tofaş Spor ile mücadele edecek. Bursa’da oynanacak maç, TVF Voleybol TV Youtube kanalında canlı olarak yayınlanacak.
Başkan Akın’dan Filyasyonda Görev Alan Belediye Personeline Teşekkür
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın filyasyon ekibinde görev alan Turgutlu Belediyesi Personeline ve tüm sağlık çalışanlarına sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesaj ile teşekkür etti. Başkan Akın ayrıca tüm vatandaşları bir kez daha maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmaya davet etti.
Turgutlu Belediyesi Veznelerinde Hafta Sonu Mesaisi
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2020 yılı 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım Pazartesi günü sona ermesi sebebiyle, belediye vezneleri hafta sonu 10:00-17:00 saatleri arası açık olacak.
“En önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında “ATA’mızın gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir.” dedi.
Turgutlu Belediyesi’nde Covid-19 Önlemleri
Turgutlu Belediyesi covid-19 salgını nedeniyle birçok sosyal tesisini kapattı ve belediye hizmet binası girişlerinde HES kodu zorunlu hale getirildi
Turgutlu’da Sınav Merkez Yerleri KPSS’ye Hazır
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 22 Kasım Pazar günü Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim Sınavı öncesinde 16 sınav merkez yerinin dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Aşevi ve Hayır Merkezine Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Üç Ayrı Noktada İnceleme
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Can ile birlikte İstasyonaltı ve Albayrak Mahalleleri ile Kervanyolu üzerinde incelemelerde bulundu.
İlan Reklam, Emlak, Çevre ve Temizlik Vergilerinde Son Gün 30 Kasım
İlan Reklam, Emlak Vergileri ile Çevre ve Temizlik Vergisinin 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecek. Turgutlulu vatandaşlar da Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasında yer alan veznelerden mükellef oldukları vergilerin ödemelerini gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın Selvilitepe Mahallesindeki Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Selvilitepe Mahallesinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının Rakibi İnegöl Belediyespor
Voleybol Erkekler 2. Liginde mücadele eden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı rakibi İnegöl Belediyespor ile galibiyet için yarışacak. Yeniceköy Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek karşılaşma 14 Kasım Cumartesi günü, saat 13:00’da başlayacak.
Başkan Çetin Akın’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Ankara’daki temasları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Başkan Çetin Akın gün sonunda ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezinde bir araya geldi.
Başkan Akın’dan Yapımı Devam Eden Asfalt Şantiyesine Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Asfalt Şantiyesini kuracak olan firmaya Ankara’da ziyarette bulundu.
Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinden Yol ve Kaldırım İşgali Denetimi
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazartesi Pazarı ve çevresinde denetimlerini gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın’dan Nutuk Hediyesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 82. yılı olması dolayısıyla Turgutlulu vatandaşlara Nutuk hediye etti.
Atatürk’ün Vefatının 82. Yılı Anısına 82 Ağaç Dikildi
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümüne özel Mustafa Kemal Mahallesi Eker Sokakta 82 adet ağaç dikimi gerçekleşti. Ağaç dikiminin ardından Eker Sokağa kazandırılan parkın açılış töreni yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da hem ağaç dikti hem de parkın açılışını gerçekleştirdi.
Başkan Çetin Akın: “Aklımızda fikirlerin, kalbimizde sevgin hiç bitmeyecek”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleriyle bizlerin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini söyledi.
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Dördüncü Maçına Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligdeki başarısının ardından bu yıl 2. Lige yükselen Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 7 Kasım Cumartesi günü (yarın) saat 14:00’te rakibi Kütahya Belediyesporla karşı karşıya gelecek.
Turgutlu Belediyesinden Camilere Kış Temizliği
Turgutlu Belediyesi kışa hazırlık çalışmaları kapsamında Turgutlu’daki camilerin temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinden Piyaleoğlu Caddesine Denetim
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Turgutlu genelinde denetim ve kontrollerine devam ediyor.
Turgutlu Belediye Meclisinde “Doğal Afetlere Hazırlık” Oturumu
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlık ettiği toplantıda doğal afetlerle ilgili araştırma ve inceleme komisyonu kurulması oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca toplantıda kurulacak komisyon için üyeler de belirlendi.
Başkan Çetin Akın’dan Arazi Yolu Müjdesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Davutlar Mevkisinde yer alan arazi yolları ile Setüstü Sokak ve Mehmetçik Sokakta incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, arazi yolları ile ilgili de Nisan ayına kadar bitirileceği müjdesini verdi.
Kasım Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı birinci oturumu Eski Belediye Binasında gerçekleşti.
Turgutlu Belediyesinden İlan Reklam, Emlak, Çevre ve Temizlik Vergileri Duyurusu
İlan Reklam, Emlak Vergileri ile Çevre ve Temizlik Vergisinin 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Pazartesi günü sona erecek. Söz konusu vergilerin ödemesini yapacak olan vatandaşlar da Turgutlu Belediyesindeki veznelerden veya internet üzerinden 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemelerini yapabilirler.
Turgutlu Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Denetim
Pazartesi Pazarı ve çevresinde denetim yapan Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri seyyar satıcılara geçit vermedi.
Turgutlu’dan İzmir’e Yardım Köprüsü
Depremin en çok zarar verdiği İzmir’e Turgutlu’dan yardımlar ulaşmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumartesi günü İzmir’de afet bölgesinde kurtarma çalışmalarına devam eden ekiplere ve depremzedelere yardımları ulaştırmaya devam ediyor.
Turgutlu’nun Yardım Eli İzmir’e Uzandı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve beraberindeki heyet deprem sonrası yaraları sarmak için hazırladıkları yardım paketini İzmir’e ulaştırdı.
Kasım Ayı Meclis Toplantısı 3 Kasım Salı Günü Yapılacak
Turgutlu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 3 Kasım Salı Günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Gelecek Seninle Aydınlansın Projesinde 367 Tablet Dağıtıldı
Turgutlu Belediyesi “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesinde bağışlanan 367 adet tabletin tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturdu.
Başkan Çetin Akın’dan Cumhuriyet Bayramı Hediyesi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla merkez ve kırsal mahallelerin muhtarlarına, Turgutlu esnafı ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.
Başkan Çetin Akın’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Çetin Akın’dan Mevlid Kandili Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Hz. Muhammed (s.a.v) dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) İslam Alemi başta olmak üzere tüm dünyaya ve insanlığa barış, merhamet, hoşgörü olmak üzere pek çok iyi duygu ve davranışının en güzel ve kalıcı örneklerini gösterdi” ifadelerini kullandı.
Başkan Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Hizmet İçin Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş ile Nurgül Fidan Spor Tesislerinde buluşarak yapılması gereken çalışmalar için birlikte hareket etme kararı alındı.
Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisini Turgutlu’da Misafir Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli’yi belediyede ağırladı. Belediyedeki ziyaretin ardından Başkan Çetin Akın ve Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli Arnavut Zeynel Parkının açılışına katıldı. Açılışın sonrasında ise Başkan Çetin Akın Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli ile birlikte Turgutlu’nun pek çok noktasına ziyaret gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı Parkeye İndi
Geçtiğimiz yıl kurulan ve bölgesel ligde mücadele eden Turgutlu Belediye Kadın Basketbol Takımı ilk idmanını Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda gerçekleştirdi. İlk idmanı Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Fırat Honaz da ziyaret etti.
Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinden Başkan Çetin Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Yönetiminin makamında ağırladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Üç Ayrı Noktada Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Ergenekon Mahalleleri ile Avşar Ortaokulunda çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Başkan Çetin Akın’dan ‘İçme Suyu’ Açıklaması
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, son günlerde Turgutlu’da içme suyunda meydana gelen sorunlarla ilgili açıklama yayınladı. Başkan Akın açıklamasında 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile birlikte ilçe belediyelerin sorumluluğu olan su ve kanalizasyon, mezarlık işleri, otopark yapma ve işletme, hal, otogar, kamyon garajı, ana arterlerin bakımı, temizliği çevre düzenlemesi ve bu görevlerin getireceği gelirlerin büyükşehire devredildiğini hatırlatarak çıkarılan söz konusu bu kanun nedeniyle ilçe belediyelerinin hem ekonomik olarak zor duruma düştüğünü hem de yaşanılan sorunlara anında müdahale etme şansının ortadan kaldırıldığını ifade etti.
Turgutlu Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere zeytinyağı üretmek için zeytin hasadı yapan Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ve Avşar Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipleri ziyaret etti.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan Müjde
Turgutlu Belediyesi Mustafa Kemal Mahallesinde atıl durumunda olan bir alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın söz konusu alanın tapusunu bizzat aldı. Belediye Hizmet Alanı olarak ayrılan alana yapılacak projeler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Başkan Akın’dan Turgutluspor’a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspor yöneticileri ve oyuncularıyla 21 Ekim Çarşamba günü rakibi Serik Belediyespor ile karşılaşması öncesinde düzenlenen moral yemeğinde bir araya geldi.
Başkan Çetin Akın’dan Selden Etkilenen İki Mahalleye Ziyaret
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çampınar ve Musacalı Mahallelerinde yaşanan sel felaketi sonrasında çalışma başlattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çampınar ve Musacalı Mahallelerine ziyaret gerçekleştirdi.
Irlamaz Vadisi 2. Etapta Temizlik Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Irlamaz Vadisi 2. Etapta çevre temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesinden İşsizlik Sorununa Çözüm
Turgutlu Belediyesi iş arayan vatandaşlarla personel arayan firmaları bir araya getiriyor. Turgutlu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde son üç aylık dönemde 600 kişi iş sahibi oldu.
Başkan Çetin Akın Belediye Şantiyelerini Ziyaret Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Belediyesi Şantiyelerini ziyaret ederek ekiplerle bir araya geldi.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Çalışmaları İnceledi
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde incelediler. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz ayrıca Turgutlu Belediyesi personeli, esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelerek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde İlk Maçına Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl bölgesel ligde mücadele eden ve 2.lige yükselen Turgutlu Belediyesi Erkek Voleybol Takımı 2. ligdeki ilk maçına Cumartesi günü saat 14.00’da Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda Simav Şeref Koleji karşısında çıkacak.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz Öğrencileri Tabletlerle Buluşturdu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesinde bağışlanan tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz tabletleri öğrencilerle buluşturdu.
Turgutlu Belediyesinden Okullara 75 Bin Adet Maske Desteği
Turgutlu Belediyesi ilkokul, ortaokul ve liselerde kullanılması için 75 bin adet maske yardımında bulundu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan ile birlikte maskeleri Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’e teslim etti.
Başkan Akın TÜBİTAK Birincisi Ziya Yıldız’ı Konuk Etti
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın TÜBİTAK birincisi üniversite öğrencisi Ziya Yıldız’ı ağırladı.
Turgutlu Belediyesinden Ergenekon Mahallesine İki Bin M2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ergenekon Mahallesinde iki bin m2’lik parke taşı döşeme çalışmaları ile Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde (TOSB) dolgu ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise cami ve okulların bakım ve boyama çalışmalarına devam ediyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’dan Başkan Akın’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak’ı ağırladı.
Müsavat Dervişoğlu’ndan Başkan Akın’a Ziyaret
Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesi İnternet Sorununa Yönelik İlk Adımı Attı
Turgutlu Belediyesinin internet sorunu yaşayan kırsal mahallelere yönelik başlattığı altyapı çalışmaları Yukarıbozkır Mahallesinde başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan da çalışmalara katıldı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesiyle Tabletler Öğrencilerle Buluşuyor
Turgutlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletler ulaştırılmaya başlandı.
Turgutlu Belediye Meclisinden Ortak Azerbaycan Bildirisi
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısı tüm partilerin imzaladığı Azerbaycan için hazırlanan ortak bildirinin okunmasıyla başladı.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den Başkan Akın’a Tebrik Telefonu
Turgutlu Belediyesinin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine tablet bağışıyla destek veren Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı telefonla arayarak tebrik ve teşekkürlerini iletti.
Turgutlu Belediyespor’un Son Transferi Gamze Sena Dülegöz
Yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle ligin en iddialı takımlarından biri haline gelen Turgutlu Belediyespor, yıldız guard Gamze Sena Dülegöz’ü renklerine bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu’da Hiçbir Ev İnternetsiz Kalmayacak
Turgutlu Belediyesi internete erişim sorunu olan kırsal mahallelere yönelik altyapı çalışması gerçekleştirecek.
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim Salı günü, saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Atatürk Kültür Merkezi Kursiyerleri Hayallerini Gerçekleştirdi
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) kursiyerleri hayallerindeki lise ve üniversitelere yerleşti.
Gelirsen ve Game Master Kapılarını Eğitime Açıyor
Turgutlu’da faaliyet gösteren internet cafeler Gelirsen ve Game Master, Turgutlu Belediyesi’nin başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin ders saatlerinde bilgisayarlardan ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayacak.
Başkan Akın Kadın Basketbol ve Erkek Voleybol Takımı Oyuncuları İle Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu Belediyespor Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser, Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol ile Erkek Voleybol Takımlarıyla yeni sezon öncesinde tanışma toplantısında buluştu.
Turgutlu Belediyespor’un İçecek Sponsoru 3E Girişim Oldu
Turgutlu Belediyespor ile 3E Girişim Gıda Tic. Ltd. Şti. arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
“Gelecek Seninle Aydınlansın” Projesi İçin Meydan Okundu
Turgutlu Belediyesinin pandemi sebebiyle eğitimlerine evlerinde devam eden öğrencilerin tablet, bilgisayar ve televizyon ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığı “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu tablet bağışında bulundu. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu ayrıca çektikleri videolarla Turgutlu’nun iş, spor ve siyaset camiasının önemli isimlerine meydan okuyarak kampanyaya destek olma çağrısı da yaptılar.
Turgutlu Belediyesinden Fatih Sanayi Sitesine 2500 m2’lik Parke Taşı
Turgutlu Belediyesi ekipleri Fatih Sanayi Sitesinde parke taşı döşeme çalışmalarına başladı. Fatih Sanayi Sitesindeki çalışmaların yanı sıra Yeniköy Mahalle Camisi ve Polis Merkezi Amirliğinde de boyama çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Başkan Çetin Akın’dan MASKİ Genel Müdürüne Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, MASKİ Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Turgutlu’daki alt yapı sorunları da görüşüldü.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ekipler, Avşar ve Çıkrıkçı Mahallelerinde bakım, onarım, tamirat ile parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
Turgutlu Belediyesinden Akçapınar Mahallesine Yeni Çocuk Oyun Alanı
Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından kırsal mahallelere yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediliyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Akçapınar ve Çepnibektaş Mahallelerindeki çalışmalarını tamamladı.
Başkan Çetin Akın Setüstü Sokak’ta İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Mustafa Kemal Mahallesi Setüstü Sokak’ta bordür döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise Setüstü Sokak’ta süren çalışmaları yerinde inceledi.
Turgutlu Belediyesinden Erbiller Sanayi Sitesinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi Erbiller Sanayi Sitesi ve Kuşlar Camisinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyesi’nden "Gelecek Seninle Aydınlansın" Projesi
Turgutlu Belediyesi pandemi süreci boyunca eğitimlerine evinde devam edecek öğrenciler için sıfır ya da çalışır durumdaki televizyon, tablet ve bilgisayarları toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak. “Çocuklar bizim geleceğimiz” diyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, tüm Turgutluluları “Gelecek Seninle Aydınlansın” projesine katkı sunmaya davet etti.
Başkan Akın'dan Turgutluspor'a Moral Yemeği
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sezonun ilk maçında rakibi Kırşehirsporla mücadele edecek olan Turgutluspora moral yemeği düzenledi.
Başkan Çetin Akın İz Televizyonun Canlı Yayın Konuğu Olacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İz Televizyonunda yayınlanan “Özgür Coşkun ile Başkanla Başbaşa” programının canlı yayın konuğu olacak. Program 18 Eylül Cuma günü, saat 18:00’da İz Televizyonunda yayınlanacak.
Turgutlu Belediyesinden Aşure Hayrı
Turgutlu Belediyesi Aşure Hayrını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da hayra katılarak aşure dağıttı.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Sırt Reklamı: “Saklı Cennet”
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı sırt reklamı için ilçenin önemli işletmelerinden Saklı Cennet Cafe, Kahvaltı, Restoran ile sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Çepnidere Mahallesinde Çalışmalara Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Çepnidere Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor.
Çilek Mobilya Kadın Basketbol Takımına Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile Çilek Mobilya Turgutlu Şubesi arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.
Başkan Çetin Akın’dan Sanayi Esnafına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Fatih Sanayi Sitesi esnafına ziyarette bulundu.
Gamalı Köftecisi Turgutlu Belediyespor’a Yeniden Sponsor Oldu
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın şort reklamında geçtiğimiz yıl da yer alan Gamalı Köftecisi ile yeni sezon için de sponsorluk anlaşması imzalandı.
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Sponsoru “EFKAR”
Turgutlu’nun önemli işletmelerinden bir tanesi olan EFKAR Et Kombinası Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımına sponsor oldu.
Turgutlu Belediyesinden ‘Çöp Ev’ Mesaisi
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan denetimler sonucu bir ‘çöp ev’in temizlik işlemini gerçekleştirdi. Evden 10 kamyon çöp çıkarıldı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Galericiler Sitesinde Çalışma
Turgutlu Belediyesi, Resmi Gazete’de yürürlüğe giren 2. el motorlu kara taşıtları ticaretine ilişkin yönetmeliğin ardından Galericiler Sitesinde çalışmalarına yoğunluk kazandırdı.
Başkan Çetin Akın’dan ‘7 Eylül’ Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 7 Eylül Turgutlu’nun Kurtuluşunun 98. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.
Turgutlu Belediyesinden Selvilitepe Mahallesinde 1000 m2’lik Çalışma
Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yapımına başlanan 1000 m2’lik parke taşı döşeme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.
Başkan Akın’dan Üzüm Sergi Alanına Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, üzüm sergi alanını ziyaret ederek hasat yapan çiftçilerle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın ayrıca üreticilerle birlikte üzüm hasadına da katıldı.
Turgutlu Belediyespor’a Amerika’dan Transfer
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı son iki yılı Amerika’da kolej ligi takımlarından Casper College de geçiren Nazlı Bayazıt ile sözleşme imzaladı.
Başkan Akın’dan Üzüm Fiyatlarının Düşürülmesine Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Çepnidere Mahallesindeki üzüm üreticileriyle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın görüşmede üzüm fiyatlarının 2.6 Türk Lirasından 1.6 Türk Lirasına düşürülmesini eleştirerek belirlenen yeni fiyatın üreticiye büyük haksızlık olduğunu söyledi.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Saha Çalışmalarına Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda ağaçlandırma, arazi yolu bakımı ile okulların boyama işlemleri sürdürülüyor.
Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Salonunda gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 9 madde görüşülüp karara bağlandı.
Turgutlu Belediyesinden Zafer Haftası’na Özel Belgesel
Turgutlu Belediyesinin son aylarda hazırlamakta olduğu kentin ve çevresinin tarihinin ele alındığı belgesellere, Zafer Haftası’na özel olarak hazırlanan bir yenisi eklendi. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Youtube üzerinden yayınlanan belgesel ‘Atatürk ve Turgutlu’ adını taşıyor.
Turgutlu Belediyespor “Kaptan” Transfer Etti
Kadınlar Basketbol Süper Liginde 5 yıl, 1.ligde ise 4 yıl forma giyen Özge Bilgin, Turgutlu Belediyespor’a transfer oldu. Özge Bilgin önümüzdeki sezon Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının kaptanlığını da yapacak.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla el emeği ürünlerini satabilecekleri “El Emeği Halk Pazarı” düzenlenen törenle açıldı.
Turgutlu Belediyespor 2 Genç Yıldız Adayını Transfer Etti
Transfer çalışmalarına hız kesmeden devam eden Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı geleceğin yıldız adayları olarak gösterilen 20 yaşındaki Sıla Berza Bilgin ve 18 yaşında Rojbin Ağaslan ile sözleşme imzaladı.
Başkan Çetin Akın’dan Zafer Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Turgutlu Belediyesi El Emeği Halk Pazarı Açılıyor
Turgutlu Belediyesi tarafından ev kadınlarının el emeği ürünlerini satabileceği “El Emeği Halk Pazarı” Pazartesi günü açılıyor.
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 1 Eylül Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.
Yıldız Guard Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı transferlerine devam ediyor. Kadınlar Süper Liginde 2 yıl forma giyen yıldız guard Büşra Çınar, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın makamında düzenlenen törende kendisini Turgutlu Belediyespor’lu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Merkez ve Kırsal Mahallelerde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelere yönelik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Turgutlu Belediyesi ekipleri bu kapsamda Çıkrıkçı, Urganlı ve Şehitler Mahallelerinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Turgutlu Belediyespor’da Teknik Kadro Tamamlandı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında Baş Antrenör Serdar Babacan’ın yardımcısı olarak görev alacak olan Musa Ölmez ve Atletik Performans Koçu olarak görev yapacak olan Spor Genetiği Uzmanı Bilen Hocaoğlu için imza töreni düzenlendi.
AKM Tiyatro Ekibi Usta Oyuncularla Festivalde Bir Araya Gelecek
Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Üniversite Tiyatro ekibi ve Turgutlu Belediyesi Tiyatro Ekibi Bornova Belediyesinin düzenlediği Oyunculuk Festivaline katılacak.
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 3245 TL Oldu
Kadrolu işçiler için imzaladığı sözleşme ile gündem yaratan Turgutlu Belediyesi taşeron işçiler için imzaladığı yeni sözleşme ile en düşük maaşı 3245 TL’ye yükseltti.
Turgutlu Belediyespor’da Nazlıcan ve Çağla İmzaladı
Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı iki önemli ismi kadrosuna kattı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Nazlıcan Yalçındağ ve Çağla Uslu’yu Turgutlu Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Başkan Çetin Akın’a Teşekkür Plaketi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Fatih Sanayi Sitesinde esnafla düzenlenen kahvaltıda buluştu. Başkan Akın’a pandemi sürecinde gösterdiği yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.
Başkan Çetin Akın Mimar Sinan Parkında İncelemelerde Bulundu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İmar Müdürü Mustafa Biçer, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte Mimar Sinan Parkı ve çevresinde incelemelerde bulundu.
Başkan Çetin Akın’dan Harun Tutak’a Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Harun Tutak’a ziyarette bulundu.
Turgutlu Belediyespor Voleybol’un Fikstürü Belli Oldu
Tarihinde ilk kez bu yıl 2. ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımının fikstür çekimi gerçekleştirildi.
Başkan Çetin Akın Zabıta Personeli ile Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz ile birlikte her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası öncesinde zabıta personeliyle düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Çepnidere’de Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesi ekipleri Çepnidere Mahallesinde çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunulması hedefleniyor.
Turgutlu Belediyespor Yener Baştürk ile Sözleşme Yeniledi
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Yener Baştürk ile olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde boyama, parke taşı döşeme, yol açma ve dolgu yapımı çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Yaz Spor Etkinlikleriyle Çocuklar Sporla Büyüyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlerin fiziksel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla başlattığı Yaz Spor Etkinlikleriyle Turgutlulu çocuk ve gençler yaz dönemini sporla geçiriyorlar. Yaz Spor Etkinliklerine kayıtlar ise devam ediyor.
Ceren Kancaoğlu Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı guard ve point guard pozisyonlarında oynayabilen Ceren Kancaoğlu’nu transfer etti.
Başkan Çetin Akın ve Ekibi Maske Dağıttı
Son günlerde Manisa ve ilçelerinde artan korona virüs vakalarına dikkat çekmek, vatandaşları kurallara uyma konusunda uyarmak için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle maske dağıtımında bulundu.
TURBELDAK Sporcuları İlk Yardım Kursuna Katıldı
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sporcuları ilk yardım kursuna katılarak sertifikalarını aldılar.
TURBEM’de Kayıtlar Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem için 7, 8, 11, 12. sınıflar ile mezun öğrenci kayıtları devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.
Başkan Akın’dan Orman Yangınının Yaşandığı Mahallelere Ziyaret
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın orman yangınının yaşandığı mahallelere ziyaretlerde bulunarak yangında zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Üniversite Tercih Merkezleri Açıldı
Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi iki noktada üniversite adaylarına danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Üniversite Tercih Merkezlerini ziyaret etti.
Turgutlu Belediyesinde Bayramlaşma Merasimi
Turgutlu Belediyesi ailesi Arefe gününde bayramlaşma merasimini gerçekleştirdi. Başkan Çetin Akın Kurban Bayramının sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diledi.
Başkan Çetin Akın’dan Kurban Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajla tüm yurttaşların ve İnsan Aleminin Kurban Bayramını kutladı.
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclisi Salı Günü
Turgutlu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 4 Ağustos Salı günü 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi ile Vestel Arasında İşe Alımlarda İşbirliği
Turgutlu Belediyesi ile Vestel arasında mavi yaka işe alımlarında iş birliği sağlandı.
TURBELDAK’tan Medetsiz Zirvesine Tırmanış
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi Anma Tırmanışını bu yıl Bolkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3524 rakımlı Medetsiz’e tırmanarak gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Mezarlıklara Ücretsiz Seferler Gerçekleştirecek
Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik Turgutlu Belediyesi mezarlıklara ücretsiz seferler düzenleyecek. 30 Temmuz Perşembe günü (yarın) gerçekleşecek seferler 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacak.
Turgutlusporun Şampiyonluğu Büyük Coşkuyla Kutlandı
Play-Off maçlarında rakiplerini yenerek şampiyonluk ipini göğüsleyen Turgutlusporun şampiyonluğu büyük coşkuyla kutlandı.
Turgutlu Şampiyonu Karşılamaya Hazır
Turgutlu Belediyesi, 2. Lige yükselmek için kıran kırana mücadele eden ve Karşıyaka ile dün gerçekleşen Play – Off Final maçı sonucunda şampiyon olan Turgutlusporu karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.
Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezlerinden Genç Çiftlere Destek
Turgutlu Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan, Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi genç çiftlerin mutluluklarına ortak oluyor.
Başkan Akın’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Mesajında basının ve basın emekçilerinin hiçbir koşulda sansür ve otosansür endişesi yaşamadan görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini belirten Başkan Çetin Akın, yalnızca gazetecilik görevlerini yaptıkları için tutuklu bulunan gazetecilerin de bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını dilediğini ifade etti.
Zeliha Öter Bir Yıl Daha Turgutlu Belediyespor’da
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Şevval Oyan ve genç basketbolcu Sude Gençer ile yeni sezon için imzaları atan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Zeliha Öter ile de devam dedi.
Başkan Akın Turgutlusporu Antalya’da Yalnız Bırakmayacak
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspora destek için Antalya’ya gitti. Başkan Çetin Akın, Antalya’ya gitmeden önce yaptığı açıklamada “Turgutlusporumuzla birlikte kupayla geri döneceğimize inanarak yanlarına gidiyorum” dedi.
Turgutlu Belediyespor Sude Gençer ile Sözleşme İmzaladı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında imzalar atılmaya devam ediyor. Turgutlu Belediyespor, altyapısından yetişen Sude Gençer ile sözleşme imzaladı.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl Da İhtiyaç Sahiplerine Kurban Bağışı Projesi Gerçekleştiriyor
Turgutlu Belediyesi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kurban bağışı projesi başlattı. “Kurban Bağışlarınız İhtiyaç Sahiplerine Aş Olsun” projesiyle geliri olmayan veya dar gelirli ailelere Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığı ile bağışlanan kurbanlıklar ulaştırılacak.
Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Törenle Kutlandı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlığı için gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. yıl dönümü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında düzenlenen törenle kutlandı. Tören sunumu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından yapıldı.
Turgutluspor’un Play Off Maçı Dev Ekranda İzlenecek
Turgutluspora destek ekranlardan devam edecek. Turgutlusporun ilk maçı kurulacak dev ekranda canlı olarak tüm Turgutlular ile birlikte izlenecek.
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında İlk İmzalar Atıldı
Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında antrenörler ve ilk transfer Şevval Oyan içim imza töreni düzenlendi.
Başkan Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray Taraftarlarıyla Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutlulu Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarıyla bir araya geldi.
Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi lise adayı öğrencilere lise tercihlerinde destek oluyor.
Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Aralıksız Mesai
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Başkan Çetin Akın’dan 15 Temmuz Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında cumhuriyet ve demokrasimize karşı yapılan tüm darbe ve girişimlere karşı olduklarını belirten Başkan Çetin Akın, bundan sonra Türkiye’nin darbelerle anılmaması gerektiğini de söyledi.
Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
Kurban Bayramına sayılı günler kala Turgutlu’da hayvan satış ve kurban kesim alanlarının yerleri belirlendi. Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan karara göre Irlamaz Vadisi 2. Etabı kurban satış yeri olurken, Selvilitepe, Pazartesi, Cumartesi, Ergenekon Pazaryerleri ve Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi kurban kesim alanları olacak.
Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, havai fişek kullanmama kararını herkesten önce alarak yine bir ilke daha imza attı.
TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezine (TURBEM) yeni dönem kayıtları 10 Temmuz Cuma günü başlıyor.
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi sporcuları uzun bir aradan sonra ilk kamp etkinliğini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
Turgutlu Belediyesinin çocuk ve gençlere yönelik hayata geçirdiği Yaz Spor Etkinlikleri başlıyor. Kayıtlar ise 9 Temmuz Perşembe gününden itibaren alınacak.
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2020 – 2021 sezonunda 2. Ligde mücadele edecek.
Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı 7 Temmuz Salı günü saat 18:00’da Eski Belediye Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
Turgutlu Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
Turgutlu Belediyesinin kurumsal internet sitesi yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.
Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Fide’den üreticilere büyük destek gelerek 200 bin adet domates ve biber fidesi üreticilere ulaştırılacak.
Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, TFF tarafından 2. ve 3. Liglerin iptal edilmesi ve tescil kararlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı sözleri üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Akın maçların tamamlanmasını isterken aksi durumun adil ve eşit olmayacağını söyledi.
Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
Turgutlu Belediyesi üniversite öğrencilerine yönelik desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Turgutlu Belediyesi tarafından kurulan Üniversite Tercih Merkezi bu yıl da öğrencilere tercihlerinde yardımcı olmak için iki noktada kurulacak.
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü bakım, tamirat, yenileme ve boyama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
Turgutlu Belediyesi 27 – 28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde okullar ve Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinin dezenfekte çalışmalarını tamamladı.
Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi hayata geçireceği iki yeni projeyle tarihine sahip çıkmaya devam ediyor.
Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Eğitim Destek Kurs Merkezi (TURBEM) eğitimcileri ile bir araya geldi.
Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
Turgutlu Belediyesi kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.
Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
Turgutlu Belediyesinin Koşukırı Mevkisinde gerçekleştirdiği çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçe genelinde ise belediye ekipleri tarafından çok çeşitli çalışmalar titizlikle yürütülüyor.
Daha Fazla